Budżet na NB

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

OlczI
Posty: 9
Rejestracja: 29 maja 2016, 11:52
Model: Inny

29 maja 2016, 13:18

Czołem.
Od jakiegoś już czasu poszukuję dla siebie MX-5 drugiej generacji. Jako, iż Wasza społeczność cieszy się znakomita renomą, pozwoliłem sobie napisać owy wątek w celu uzyskania pomocy. Zakupiona Miata miałaby być moim jedynym pojazdem, którego potrzebować będę w dni letnie jak i te zimowe. Stąd pytanie, czy posiadając budżet w granicach 16 000zł jestem w stanie znaleźć porządne auto z hardtopem (potrzebny na zimę) i najlepiej klimatyzacją, czy może lepiej zaprzestać poszukiwań i nie łudzić się, że w tej cenie znajdę fajny egzemplarz? Z góry przepraszam, jeżeli tego typu temat był już wcześniej poruszany, jednak nie zdołałem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
D4C
Posty: 419
Rejestracja: 05 mar 2016, 11:04
Model: NA
Lokalizacja: Sędziszów Młp

29 maja 2016, 14:01

Dało by się spokojnie i to jeszcze nie najgorszą, klima też by pewnie się załapała. Szczególnie jeśli nie zależy ci na jakiś limitowanych edycjach i silniku 1.8
Chociaż w wypadku NB jednak celowałbym w 1.8 nawet kosztem hardtopa, bo ten nawet w zimie nie jest tak absolutnie konieczny, choć przydatny.
Bardziej się przyda serce z kamienia, bo szkoda mazdę maltretować posolonymi drogami ;)
Ja bym nie dał rady.
Awatar użytkownika
polokokt
Donator
Donator
Posty: 1234
Rejestracja: 23 maja 2012, 8:42
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: WL

29 maja 2016, 15:06

Z 16 tyś PLN, to spokojnie coś znajdziesz. Tak jak D4C pisze, trafiały się w tych pieniądzach nawet wersje limitowane z 1.8. Ale w przypadku takich edycji z większym silnikiem, trzeba się liczyć, ze w jakimś skończonym czasie, coś może wymagać inwestycji (progi, dach, może coś w silniku...). Jeśli zadowoli Cie 1.6 to w ogóle z tej kwoty jest spora szansa że jeszcze coś zostanie na pozakupowy serwis albo wręcz gadżety.
Baaaa, był przypadek zakupu NB za kwotę 6 tys PLN, która jedynie wymagała trochę nakładu pracy w doprowadzeniu elektryki do porządku i potem świetnie śmigała na MMC i sprzedała się za dużo wyższą kwotę (ale miała też już sporo "wyścigowych" dodatków. Pamiętam tez przypadek zakupu chyba NB 10th za kwotę poniżej 10 tyś pln, która właściwie nie miała wielkich wad, jak za ta kwotę... Ostatnio w watku o ogłoszeniach z Allegro/OtoMoto też chyba była 10th pokazywana za 16 tyś PLN i po oględzinach nie było tragedii.

I też bym nie pozycjonował twardego dachu wysoko na liście priorytetów. W sensie, zawsze można go dokupić. Ceny są stałe właściwie od kilku lat, między 2 a 2,5 tyś PLN, w zależnosci od pory roku i ilości oferowanych sztuk. Do tego, sporo osób, które w czasie zakupu MXa też myślały że to konieczna sprawa, po 1-2 sezonach sprzedają. Także na giełdzie (tutejszej, czy jakieś portale ogłoszeniowe) właściwie chyba stale jakieś dachy są dostępne. Generalnie sporo osób używa tych aut jako całoroczne, a niewielu ma do tego twardy dach.

Powodzenia :)
OlczI
Posty: 9
Rejestracja: 29 maja 2016, 11:52
Model: Inny

29 maja 2016, 15:34

Wielkie dzięki za szybkie odpowiedzi!
Sporo czytałem o firmie, która od wielu lat zajmuje się sprowadzaniem i sprzedażą zwłaszcza MX-5, a mianowicie świetnie Wam znana Roadstery.pl Myślę, że ciekawą ofertą jest ta:
http://roadstery.pl/_page/index.php?mod=264&show=5
co myślicie? :)
Awatar użytkownika
polokokt
Donator
Donator
Posty: 1234
Rejestracja: 23 maja 2012, 8:42
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: WL

29 maja 2016, 15:49

A będzie miesciła się w budżecie? Bo to już NBFL.
A firma... ja nie pamiętam żeby zaliczyła jakąś wtopę. Pewnie dowiesz sie dokładnie co ewentualnie było a co jest do zrobienia. Także w przypadków Roadsterów to jest kwestia czy Ci cena odpowiada i wersja :)
OlczI
Posty: 9
Rejestracja: 29 maja 2016, 11:52
Model: Inny

29 maja 2016, 15:53

Silnik 1.8 oprócz większej pojemności i zwiększonej ilości KM różni się tak bardzo od 1.6? Pytam, ponieważ zastanawia mnie dość duża różnica w cenie pomiędzy tymi silnikami.
PiotrB
Posty: 118
Rejestracja: 07 mar 2011, 18:52
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Sosnowiec

29 maja 2016, 16:32

Elastyczność moim zdaniem dużo lepsza szczególnie w wersji 6-cio biegowej. Tym się w szczególności różni od 1.6.

Weź pod uwagę, że większość 1.8 ma też szperę w standardzie. Kwestia czy jej potrzebujesz.
Awatar użytkownika
rachey
Posty: 786
Rejestracja: 21 lip 2013, 13:18
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Gliwice

29 maja 2016, 16:36

OlczI pisze:Silnik 1.8 oprócz większej pojemności i zwiększonej ilości KM różni się tak bardzo od 1.6? Pytam, ponieważ zastanawia mnie dość duża różnica w cenie pomiędzy tymi silnikami.

1.8 częściej były w wersjach limitowanych, więc to często cena nie tylko za silnik, ale też wyposażenie typu pakiet nardi, szpera, zawias itp.
Różnicy między silnikami ogromnej nie ma.
Różnica między 1.6 z 5-tką i otwartym dyfrem, a 1.8 z 6-tką i torsenem to +- 40% uśmiechu od ucha do ucha więcej.
Soul Red NB- kiedy mózg mówi ND, ale portfel mówi NB
Awatar użytkownika
galwani
Posty: 208
Rejestracja: 23 kwie 2016, 20:46
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

29 maja 2016, 19:03

jak szukałem dla siebie była bardzo ładna nbfl 1,8 6biegow za 16,500 ale srebrna wiec odpadła, i przepiękna czarna z beżowym wnętrzem w skórach bodajże 2004 za 17000 ale 1,6 wiec tez odpadła. generalnie pewnie się da ale ciężko będzie z hardtopem.
obie oczywiście były z klima bo to był priorytet. swoja kupiłem w niewiele drożej niż ta druga.
miałem okazję jeździ tez 1,6 i wiem ze jednak 1,8 sprawia mi nieopisanie większą radoche :-)
Czarna Miata na Facebooku
Czarna Miata na forum

Obrazek
piorę tapicerki samochodowe, meblowe, dywany, wykładziny, czyszcze tapicerki skórzane, i takie tam... :-)
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

29 maja 2016, 19:19

OlczI pisze:Sporo czytałem o firmie, która od wielu lat zajmuje się sprowadzaniem i sprzedażą zwłaszcza MX-5, a mianowicie świetnie Wam znana Roadstery.pl Myślę, że ciekawą ofertą jest ta:
http://roadstery.pl/_page/index.php?mod=264&show=5
co myślicie?


Myślę, że możesz spokojnie do Marcina zadzwonić i z nim o swoich oczekiwaniach pogadać. Nie pamiętam, by kiedyś ktokolwiek się na roadstery.pl skarżył...

Problem jedyny jest z tym jeżdżeniem zimą...
Musisz samochód zabezpieczyć konkretnie przed taką decyzją, a jak sól będzie widziała, to i często myć - czyli i miejsce, gdzie by przeschła w dodatniej temperaturze.

Piszę o tym, bo jeżeli nie masz takich warunków, to możesz zacząć szukać jakiegoś egzemplarza, który nie jest idealny od strony blacharki - bo jednak sól + wilgoć + stanie na zewnątrz MX-5 nie służą... więc ideału nie ma co szukać, bo będzie ciężko samochód w tym stanie utrzymać pod chmurką cały rok. No chyba, że są jakieś patenty (siakaś powłoka kwarcowa + zabezpieczenie od spodu), ale sam tematu nie drążyłem.
Obrazek
OlczI
Posty: 9
Rejestracja: 29 maja 2016, 11:52
Model: Inny

29 maja 2016, 20:16

Dzwoniłem, ale niestety ta, którą podałem jest poza moim budżetem. Kolega będzie chciał za nią około 17tyś, a do zrobienia jest cieknący olej i nieszczelna klimatyzacja, więc poza zasięgiem. :roll:
Podobnie jak Wy wspomniał, że hardtop na zimę nie jest konieczny i na miękkim, dobrze zakonserwowanym dam radę.
Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1186
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

29 maja 2016, 21:32

Miałem podobne rozterki co Ty w zeszłym roku (Miata jako jedyne auto garażowane pod chmurką i jeżdzone zimą) - koniec końców kupiłem i nie narzekam (choć muszę zgodzić się z D4C, serce z kamienia się przyda bo rdza będzie :).

Gdybyś miał wybierać klima czy hard top to zdecydowanie klima ważniejsza, choć HT na zimę też ma sens (zwłaszcza w NB z winylowym dachem którego i tak nie będziesz składał bez dogrzania - pomijam szczęściarzy z garażami) - nie będzie Cię tak bolało że dach moknie + będzie dużo ciszej i sztywniej (w ten jeden "idealny" stycziowy dzień można ostatecznie zdjąć HT i cieszyć się słońcem).

Jesli masz garaż to HT możesz spokojnie olać 8-)
OlczI
Posty: 9
Rejestracja: 29 maja 2016, 11:52
Model: Inny

29 maja 2016, 21:36

Garaż posiadam. Aktualnie jestem na etapie szukania jakiejś ciekawej oferty. :?
kubakr
Posty: 8
Rejestracja: 29 maja 2016, 17:34
Model: NA
Wersja: 95, 1,6
Lokalizacja: Kraków

29 maja 2016, 21:55

Witam,

Po pierwsze, dzień doby wszystkim użytkowników (mój pierwszy post).
Miata zawsze była moim marzeniem i w końcu mogę sobie na nią pozwolić ale jestem zupełnie zielony w kwestii technicznej (na co zwracać uwagę itp.).
Stąd pytanie, czy w identycznym budżecie ok. 16000 zł mam szanse dostać NBFl w dobrym stanie?
Zależy mi na wersji bez żadnych nie fabrycznych bajerów, im bardziej podobna do takiej jaka wyjechała z salonu tym lepiej :)
wersja 1.6 jak najbardziej wchodzi w grę, rzeczy typu klimatyzacja czy skóra nie są dla mnie istotne.

Przepraszam za lekki offtop i pozdrawiam, Kuba.
rafal87
Posty: 1090
Rejestracja: 07 mar 2014, 21:24
Model: NB FL
Wersja: memories
Lokalizacja: Gdansk

31 maja 2016, 17:32

Da radę dostać. Szukac i przeglądać forum, z czasem jest szansa upolować.
ODPOWIEDZ