Czy ktoś zna tę Mazdę z Otomoto/Allegro ?

PATRZ 1.POST. Tutaj pytamy o egzemplarze MX-5 z ogłoszeń w internecie

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
polokokt
Donator
Donator
Posty: 1234
Rejestracja: 23 maja 2012, 8:42
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: WL

29 cze 2013, 16:41

albo inaczej, wie jaki będzie wynik sprawdzenia i jaka będzie decyzja klienta w 97% przypadkach. Wiec szkoda mu czasu na to.

Wiem jak ja sprzedawałem auto po przejściach (za najniższą cenę na allegro z zaznaczeniem że jest po przejściach). oglądających miałem po 10 dziennie w weekend. Tylko każdy przyjeżdżał i chciał kupić za tą najniższą cenę ale auto w stanie jak za tą najwyższą. Nawet handlarze, którzy myśleli że podpicują za 500 PLN i sprzedadzą z dużym zyskiem, odpuszczali. Dopiero trafił się amator, który docenił stan mechaniki nie zwracając uwagi na blachy, bo po prostu potrzebował auto do jeżdżenia a nie oglądania. Ale przez cały okres ogłoszenia przewinęło mi się chyba z 30-40 osób oglądających. I teraz jakbym miał z co drugim jechać do ASO oddalonego w moim przypadku 15km.... pewnie po trzecim razie bym odpowiedział to co ten gość :)

Ale oczywiście bez sprawdzenia czy auto jest proste i w miarę trzyma się kupy, nie polecam kupować. Bo jak coś odstaje, ma inny odcień lakieru... to można poprawić. Ale jak auto jest krzywe, to tu wiele już potem nie zrobisz. A na oko na placu u sprzedawcy to możesz właśnie ocenić, czy elementy są w miarę spasowane i czy lakie nie rózni się. Ale tego czy auto jest proste, bez przyrządów nie sprawdzisz.
Mrcnsb
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 524
Rejestracja: 09 lip 2010, 15:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

29 cze 2013, 18:05

eiti, napisane, że bezwypadkowy, a po zdjęciu wnętrza widać, że poduszka była wymieniana.
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4618
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

29 cze 2013, 20:45

witam i od razu pytam kolegow ze Swietokrzyskiego :smile:

czy ktos zna ten okaz:

http://otomoto.pl/mazda-mx-5-piekna-mx-5-kabrio-hardtop-C29665744.html

i moze moglby mi pomoc w ew. ogledzinach?

Mam swiadomosc ze w auto trzeba conieco wlozyc, podlubac zeby zaczelo jakos sie przezentowac i jezdzic ale mnie to nie przeraza, mam czym jezdzic na codzien a dlubac lubie i zazwyczaj zbyt duzo przy tym nie psuje.


jesli juz byly o nia zapytania albo cos zrobilem nie tak - nie bijcie zbyt mocno :wink: Wstepnie przejrzalem pare watkow wstecz i nie znalazlem.
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
matson1504
Posty: 17
Rejestracja: 22 cze 2013, 13:47
Lokalizacja: Warszawa

29 cze 2013, 22:59

Debet pisze:matson1504, wcale się facetowi nie dziwie..... 100km do ASO z autem za 24k? 100km ... szczerze naprawdę mu się nie dziwie, że nie ma ochoty jechać....

za 37k, ale trochę racji macie z tym podróżowaniem, nie mniej jednak, żeby miata była ok już dawno by poszła! :razz:
Debet

30 cze 2013, 11:47

słuchaj nie zawsze;-) czasem sprzedający może mieć takie nastawienie, że auto nawet gdyby było w stanie salonowym.... swoją postawą z niechęci każdego;p gbur, opryskliwy itp itd....;p
boruc
Posty: 36
Rejestracja: 12 mar 2013, 0:11
Lokalizacja: Poznań

30 cze 2013, 11:56

Debet pisze:słuchaj nie zawsze;-) czasem sprzedający może mieć takie nastawienie, że auto nawet gdyby było w stanie salonowym.... swoją postawą z niechęci każdego;p gbur, opryskliwy itp itd....;p


a czasem potencjalni kupujący, nawet gdy auto jest w stanie prawie salonowym i za niewysoką kwotę.... swoją postawą, milionem głupich pytań, swoimi mądrościami tak wkur... sprzedającego, że ten po prostu nie będzie chciał sprzedać takiemu delikwentowi auta... :grin: a że większość klientów takich jest to potem auto stoi...;)
Mały Książe
Posty: 2983
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:02
Lokalizacja: Planeta B-612

30 cze 2013, 12:18

Znam to, obecnie sprzedaję samochód, Opla Omegę II którego najlepiej byłoby nowemu nabywcy oddać za darmo, i jeszcze zatankować na drogę, a chyba i tak by narzekali, że rysa, że wgniotka po 17 latach... :mrgreen:
matson1504
Posty: 17
Rejestracja: 22 cze 2013, 13:47
Lokalizacja: Warszawa

30 cze 2013, 17:17

Witam
http://allegro.pl/mx-5nc-2-0i-sport-full-opcja-doinwestowana-i3362387884.html
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Ktoś już może ją widział, jest z USA
Co myślicie?
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4618
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

30 cze 2013, 18:53

zolta NA ze swietokrzyskiego zniknela skierowalem wiec zainteresowanie w kierunku innych sztuk np.

czerwona NA 1994 z Tarnowa (juz na forum opisywana) http://allegro.pl/show_item.php?item=3311870267

zielona NB 1999 z Bydgoszczy (j.w.) http://allegro.pl/show_item.php?item=3336782972

jeszcze troche myslalem nad czerwona NA 1990 z Izbicy ale cos mi mowi ze nie jestem gotowy na takie wyzwanie :mrgreen:
http://otomoto.pl/mazda-mx-5-miata-90r-zarejstrowana-cabrio-C29722200.html

cos koledzy i kolezanki podpowiedza swiezakowi? :smile:
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
Chalanger
Donator
Donator
Posty: 3024
Rejestracja: 17 kwie 2010, 12:43
Model: Inny
Wersja: Brak zabawki
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

30 cze 2013, 20:03

Sam jestem ciekaw tej czerwonej za 3 koło :smile:
Kupię ładną Mx5
B4rtek
Posty: 387
Rejestracja: 16 paź 2012, 13:16
Model: NB
Lokalizacja: Kujawy / CIN
Kontakt:

30 cze 2013, 20:23

Czerwona z Izbicy była wystawiona już 2 miesiące temu lub ciut więcej. Wtedy za niecałe 5000 z tego co pamiętam. Miałem ją oglądać ale nie zdążyłem :)
Awatar użytkownika
niemampojeciaa
Posty: 1430
Rejestracja: 14 lut 2010, 19:34
Model: Inny
Lokalizacja: East Lansing

30 cze 2013, 20:40

Dach z tej czerwonej za 3 tysiaki :ryjezesmiechu: :ryjezesmiechu: :ryjezesmiechu: :ryjezesmiechu: :ryjezesmiechu: :ryjezesmiechu:
Załączniki
C29722200_7.jpg
C29722200_7.jpg (60.2 KiB) Przejrzano 893 razy
:)
Wujo
Posty: 254
Rejestracja: 24 wrz 2008, 17:45
Model: Inny
Lokalizacja: Łódź

30 cze 2013, 22:31

http://otomoto.pl/mazda-mx-5-hartop-poznan-C28919823.html


Obrazek

kolega chce kupić, zna ktoś, może kogoś od nas (ale w dziale giełda nic takiego nie znalazłem)?
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/314665.html] Obrazek [/URL]
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4618
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

30 cze 2013, 23:35

B4rtek pisze:Czerwona z Izbicy była wystawiona już 2 miesiące temu lub ciut więcej. Wtedy za niecałe 5000 z tego co pamiętam.

2 miechy to nie jest duzo. roadster to auto dla amatora a roadster w takim stadium jak ten to juz naprawde wymaga odwaznego nabywcy

dach jest faktycznie jedyny w swoim rodzaju i tez chyba chetnych nie przysparza :smile:
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Gajdzi
Posty: 133
Rejestracja: 12 maja 2013, 17:38
Lokalizacja: Wrocław

01 lip 2013, 6:29

Matson, niestety w sobote nie dalem rady podjechac do Kalisza. Mialem tam tez ogladac mx, ale akurat sprzedajacy wyjezdzal wiec nie mialem celu aby sie tam wybierac. Moze w tygodniu...


Natomiast Panowie, Panie...

Debet pisze:słuchaj nie zawsze;-) czasem sprzedający może mieć takie nastawienie, że auto nawet gdyby było w stanie salonowym.... swoją postawą z niechęci każdego;p gbur, opryskliwy itp itd....;p


z powyzsza opinia kolegi Debet sie zgodze w 100%. Niestety mam takie szczescie, ze czasami trafiam na takich ludzi. Zastanawiam sie wtedy kto sprzedaje auta, czy ja czy on?

boruc pisze:a czasem potencjalni kupujący, nawet gdy auto jest w stanie prawie salonowym i za niewysoką kwotę.... swoją postawą, milionem głupich pytań, swoimi mądrościami tak wkur... sprzedającego, że ten po prostu nie będzie chciał sprzedać takiemu delikwentowi auta... :grin: a że większość klientów takich jest to potem auto stoi...;)


Boruc, Maly Ksiaze... Was natomiast nie umiem zrozumiec. Sam jestem od czasu do czasu sprzedajacym. Dzisiaj wlasnie przyjezdza klient po motocykl ktorego sprzedaje na poczet mx-5 i wiecie co... zaczal rozmowe od tego ile motocykl spala na 100km. W pierwszej chwili pomyslalem, ze gosc chce sobie porozmawiac tylko. Ale okazalo sie ze z powaznymi zamiarami dzwonil. Pytal o naprawde pierdoly, zakladam ze w takich momentach juz dawno rzucilibyscie sluchawka.

Do czego zmierzam... kazdy z nas oczekuje rozmowy i wypowiedzi na poziomie, mimo iz czasaami pytania sa wrecz oczywiste. Pamietajcie, ze Ci ludzie wydaja ciezko zarobione pieniadze, a to WY jestescie sprzedajacymi.

Boruc, nie wazne za ile sprzedajesz auto i w jakim jest stanie! Jesli propozycja kupujacego Ci nie odpowiada powiedz poprostu "nie". Natomiast argumentacja "chcesz kupic nowe w cenie zlomu" do mnie nie trafia (Boruc, "nie pije" do Twojej osoby! tylko ogolnie o wypiedziach handlarzy). Kupujacy zawsze bedzie chcial kupic za mozliwie najnizsza kwote, a sprzedajacy za najwyzsza. Jest to kwestia kompromisu i tylko i wylacznie w rozmowie sie do niego dochodzi. Takze prosze Was...

P.S.
Nie ma chyba nic gorszego jak telefon do sprzedajacego i... "Panie, wyglada i jezdzi jak nowka. Idealna. Silnik jak pieprz etc". Po czym przyjezdzasz na miejsce, dookola parchy a silnik ulany. Po czym okazuje sie ze sprzedajacy zastosowal skrot myslowy, a mianowicie "Panie, jak te 15 lat auta, to wygla i jezdzi jak nowa (...)"

Kolejna sprawa, to ze kazdy z nas stoi jak i z jednej tak i z drugiej strony kurtyny (raz jestesmy kupujacymi, a raz sprzedajacymi). Odczekujemy od sprzedajacych rzetelnych informacji i wypowiedzi na poziomie a nie bucowatego podejscia. Podchodzmy w taki sam sposob gdy sprzedajemy auto. Czasami potencjalny kupujacy jedzie do Was po 300-400km w jedna strone (ale dobrze juz wiemy ze nie warto!).


W piatek ogladalem ponizsza mx-5 z Wroclawia. Nie wierzylem w nia za bardzo, ale pojechalem.

Okazuje sie ze:
- tylnia klapa malowana podwojnie i to bardzo kiepsko,
- rdza na tylnej klapie,
- dach popekany,
- szyba peknieta,
- podszybie plastikowe popekane (zgonela czesc narozna),
- maska malowana (ale duzo lepiej niz klapa),
- srodek: ulamane mocowanie klapy schowka, przycisk szyb do wymiany, kierownica wyglada jakby auto mialo z 300tys km, tudza w dzrzwiach tapicerki)
- silnik: odpalil bez problemow, na wolnych obrotach ladnie pracowal, posiada delikatne upocenie z tylu silnika.

Ze sprzedajacym sie przyjemnie rozmawialo. Kwota jaka zaproponowal to ponizej 11tys zl.
Załączniki
mx-wro.png
mx-wro.png (330.15 KiB) Przejrzano 879 razy
"Proste są dla szybkich samochodów - Zakręty dla szybkich kierowców"
Colin McRae
offthe
Posty: 1178
Rejestracja: 25 lut 2012, 23:47
Model: NA
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

01 lip 2013, 10:00

Gajdzi pisze:zdy z nas oczekuje rozmowy i wypowiedzi na poziomie, mimo iz czasaami pytania sa wrecz oczywiste.

No BA...najlepiej odłożyć słuchawkę jak słyszysz, że dzwonisz do buraka.
Gajdzi pisze:Boruc, nie wazne za ile sprzedajesz auto i w jakim jest stanie!

Niby nie ważne, bo każdy chce kupić za tyle, na ile go stać. ale to jest ważne. W samochodzie za powiedzmy 3 tys. szelestów ważne jest tylko to, że jeździ. Im mniej wad, tym lepiej.. Ale jeśli przychodzi do mnie ktoś, i mówi, że panie, tutaj lakier odłazi, tutaj rdzy trochę jest, no i przebieg za wysoki w aucie z 98 roku 220tysięcy PRAWDZIWY i łożysko słychać.. zastanowie się. Gdyby to była jedna maruda. Ale tacy byli wszyscy..poza tym, który kupił. Reszta marnuje czas i oczekuje za takie pieniądze niewiadomo czego.
Ja nie dziwie się człowiekowi, który nie chce robić 100km do ASO..też bym pewnie nie pojechał, mimo, że nie mam nic do ukrycia. No chyba, że zainteresowanie żadne. Z drugiej strony, do znajomych warsztatu żaden komis nie przyjeżdża, mimo, że tych jest w promieniu 5km z 5 chyba...
I don't like being overtaken. It's a sign of weakness.
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4618
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

01 lip 2013, 11:13

czy mozecie powiedziec cos nt. tego egz. ze Slupcy?

http://otomoto.pl/mazda-mx-5-z-niemiec-2kpl-kol-dobra-cena-C29145462.html
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
funky
Donator
Donator
Posty: 4077
Rejestracja: 29 lip 2011, 9:30
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa

01 lip 2013, 11:30

pamiętam ją, kiedyś była nie jeżdżona zimą, ale komplet zimówek był gratis :mrgreen:
dolicz kasę za swap silnika i pierwszy serwis
Obrazek

miatasm.com
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4618
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

01 lip 2013, 11:41

funky pisze:pamiętam ją, kiedyś była nie jeżdżona zimą, ale komplet zimówek był gratis :mrgreen:

niezle :grin:


funky pisze:dolicz kasę za swap silnika i pierwszy serwis

to jest oczywiste, ale cena ciagle kuszaca nawet (a moze i bardziej bo silnik tanszy :smile: ) gdyby bylo to 1.6


a taki wynalazek z dolnego slaska?
http://otomoto.pl/mazda-mx-5-C29723849.html

[ Dodano: 01-07-2013, 12:42 ]
albo taki z Wawy
http://otomoto.pl/mazda-mx-5-miata-C29259115.html

[ Dodano: 01-07-2013, 12:47 ]
i jeszcze NA 1.6/90KM z ciechocinka
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
fifomaniak
Posty: 1023
Rejestracja: 01 wrz 2012, 16:53
Lokalizacja: Wrocław

01 lip 2013, 11:55

Gajdzi pisze:podszybie plastikowe popekane

Gajdzi pisze:srodek: ulamane mocowanie klapy schowka


Te 2 rzeczy to akurat w NB taki trochę standard i na tym możesz trochę wymusić zejście z ceny od sprzedawcy, ale osobiście się nie przejmuj. Podszybie pęka od naprężeń, a schowek też jest delikatny i rozwala się łatwo, jak ktoś go próbował otwierać na siłę. Oba drobiazgi są takie, że można z nimi żyć ;) Rdza na klapie w sumie też się do tego zalicza.
Obrazek
Kobza
Posty: 60
Rejestracja: 17 paź 2009, 11:55
Model: NC
Wersja: PRHT
Lokalizacja: Skądinąd- Poznań
Kontakt:

01 lip 2013, 13:53

Witajcie kochani!

Po 2 latach rozłąki mam zamiar wrócić na forum i w wasze szeregi- szukam NC.
A piszę tutaj, bo mam ochotę się pożalić :) oglądałem kilka aut i wiadomo, są po powodzi, są bite, są też zaniedbane, jedne lepsze inne gorsze, normalne, że każda coś tam ma.

Ale zdecydowałem się w końcu na zakup uderzonej po poprawnie przeprowadzonej naprawie.
Porozmawiałem z kierownikiem przez telefon i uświadomiony o poniższym ruszyłem przez Polskę.
Auto po uderzeniu w przedni prawy błotnik i drzwi, oba elementy wymienione- wg mnie profeska, jeśli wszystko inne jest proste to może być.

Samochód ma ładne wyposażenie, ale nie jedzie, może sprzęgło się już ślizga, wiadomo przy przebiegu 30k to już tak bywa, poduchy silnika jak w mojej 20 letniej magdalenie przed wymianą z ori, ale diagnosta mówił że przy tym przebiegu to nie wymienia się poduch- jego słowo- rzecz święta.

-Silnik jak nówka, umyty rok temu, no dobra wg mnie tydzień temu ale to moje zdanie, faktycznie robi wrażenie.

Auto ma piękne wyposażenie- to fakt jest niespotykane!
Ale do stanu dobrego wiele mu brakuje.

Nie jestem konfidentem, ale 80 litrów paliwa i stracony dzień na Gdańskim wygwizdajewie gdzie wieje wiatr i jest 11 stopni troszkę może człowieka podirytować.

Tak więc w mojej ocenie auto malował słaby artysta plastyk- pędzlem.
Lakier w całości jest matowy w dotyku- za nic w świecie nie wiem dlaczego.
Świerze ślady po paście polerskiej, a auto nadal matowe, coś z tym lakierem nie tak.

Dodatkowo uderzenie w drzwi w błotnik, oraz w tylne nadkole gdzie szpachli aż miło a o czym nie było mowy i już po roku od naprawy wychodzi ruda (minimalny bąbel ale świadczy to o jakości wykonanej naprawy)

Troszkę słabo spasowany, a drzwi które Pan kupił były naprawiane gipsem czy innym szpachlem.

Sorry, ale gdzieś musiałem się wyżalić, auto nie jest takie złe, ale moim zdaniem oświadczenie, że jest dobrze naprawione jest mocno naciągane :/ i nawet niech sobie ma cenę jaką ma ale to jest do ponownej naprawy.
Aż mi się Mazdy odechciało...


http://allegro.pl/mazda-mx-5-cabrio-2008-r-1-8-benzyna-126km-gdansk-i3358806926.html

[URL=http://www.iv.pl/viewer.php?file=41072974280903515006.jpg]Obrazek[/URL]

[URL=http://www.iv.pl/viewer.php?file=53505564023686411335.jpg]Obrazek[/URL]

[URL=http://www.iv.pl/viewer.php?file=86538291830103939031.jpg]Obrazek[/URL]

[URL=http://www.iv.pl/viewer.php?file=56880676935666865718.png]Obrazek[/URL]
Była - Orange Red NA 11 378th in 1990.
Jest - Stormy Blue Metallic NC
Mały Książe
Posty: 2983
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:02
Lokalizacja: Planeta B-612

01 lip 2013, 13:59

No tak, chociaż z drugiej strony, gdybyś zapytał, lub poszperał na forum, nie zrobiłbyś sobie tej bezsensownej wycieczki, a za zaoszczędzone pieniądze spędził z ukochaną miły wieczór... :) bo o tym, że to rozpad i auto niewarte zainteresowania było tutaj na forum pisane kilkukrotnie... ;)
Awatar użytkownika
Chalanger
Donator
Donator
Posty: 3024
Rejestracja: 17 kwie 2010, 12:43
Model: Inny
Wersja: Brak zabawki
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

01 lip 2013, 15:50

niemampojeciaa pisze:Dach z tej czerwonej za 3 tysiaki :ryjezesmiechu: :ryjezesmiechu: :ryjezesmiechu: :ryjezesmiechu: :ryjezesmiechu: :ryjezesmiechu:


chyba uszył ze starego namiotu znalezionego na strychu u dziadków na wsi
Kupię ładną Mx5
Gajdzi
Posty: 133
Rejestracja: 12 maja 2013, 17:38
Lokalizacja: Wrocław

01 lip 2013, 18:25

W tygodniu chcialbym sie przejechac jednak do Kalisza z konkretnymi zamiarami wobec:

http://otomoto.pl/mazda-mx-5-C29654831.html

Natomiast dzisiaj wypatrzylem ogloszenie na (1.8 146KM), ale uszkodzona:

http://otomoto.pl/mazda-mx-5-mx-5-nb-fl-1-8-phoenix-klima-C29759778.html

Uszkodzenie (przynajmniej na zdjeciach nie wyglada zle. Po drodze z Kalisza do Wroclawia mozna i przez Krotoszyn ;)
Załączniki
mx-kalisz.png
MX-5, NBfl, 1.6 110KM, Kalisz
mx-kalisz.png (352.67 KiB) Przejrzano 822 razy
mx-kroto.png
MX-5, NBfl, 1.8 146KM, Phoenix, klima, Krotoszyn
mx-kroto.png (357.35 KiB) Przejrzano 819 razy
"Proste są dla szybkich samochodów - Zakręty dla szybkich kierowców"
Colin McRae
kremat0r
Posty: 7
Rejestracja: 21 cze 2013, 5:24
Lokalizacja: Poznań

01 lip 2013, 19:19

A tę ktoś zna ? Wydaje się sensowna

http://otomoto.pl/mazda-mx-5-1-8-10th-aniversary-torsen-C29763550.html
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4681
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

01 lip 2013, 19:21

Fajny ten phoenix, full opcja można powiedzięć ;) Klima, skóra, 1,8.
Do zrobienia oprócz tyłu jeszcze lewy błotnik tylny, bo rdzewieje (nie wiadomo jak progi), wgniotka na drzwiach. Poza tym szczelina między maską, a błotnikiem prawym jest większa niż po lewej stronie, choć może to tylko na zdjęciu tak wygląda.

kremator, widywałem ją już na allegro kiedyś. Nie wiem czy ona nie była po gradobiciu. Kiedyś ktoś chyba ją oglądał.
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Gajdzi
Posty: 133
Rejestracja: 12 maja 2013, 17:38
Lokalizacja: Wrocław

01 lip 2013, 19:54

Alan pisze:Fajny ten phoenix, full opcja można powiedzięć ;) Klima, skóra, 1,8.
Do zrobienia oprócz tyłu jeszcze lewy błotnik tylny, bo rdzewieje (nie wiadomo jak progi), wgniotka na drzwiach. Poza tym szczelina między maską, a błotnikiem prawym jest większa niż po lewej stronie, choć może to tylko na zdjęciu tak wygląda.


Dopatrzylem sie jeszcze rudej na prawym blotniku. Czyli bedzie cala do zrobienia (progi i nadkola). Ale moze jeszcze obedzie sie bez wiekszej inwazji.

Co do przodu, to widac zderzak lekko zwisa. Ale to tez o niczym nie swiadczy.

Natomiast bardzo zastanawia mnie roznica w odczuciach miedzy 1.8 a 1.6...? Panowie, bardzo duza jest roznica? Warta wydania paru tysi wiecej?
"Proste są dla szybkich samochodów - Zakręty dla szybkich kierowców"
Colin McRae
kremat0r
Posty: 7
Rejestracja: 21 cze 2013, 5:24
Lokalizacja: Poznań

01 lip 2013, 20:17

kremator, widywałem ją już na allegro kiedyś. Nie wiem czy ona nie była po gradobiciu. Kiedyś ktoś chyba ją oglądał.


Czy to sprawdzone info ? Ktoś jeszcze może sie wypowiedzieć ?

http://otomoto.pl/mazda-mx-5-1-8-10th-aniversary-torsen-C29763550.html

Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 lip 2013, 20:22 przez kremat0r, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomai
Donator
Donator
Posty: 3864
Rejestracja: 14 wrz 2008, 9:11
Model: NC
Wersja: 2.0 Power by Five
Lokalizacja: Poznań / Kaźmierz

01 lip 2013, 20:18

Gajdzi pisze: Warta wydania paru tysi wiecej?


Warto :cool:
Była NA BRG 1.8 118 Km 146 Nm
Była NBFL Phoenix 1.8 138KM 156Nm
Była NBFL Garnet Red Mica 1.8
Jest NC 2.0 174KM 199Nm
RS
Donator
Donator
Posty: 1552
Rejestracja: 27 wrz 2011, 18:37
Model: NA
Lokalizacja: Krosno/Kraków

01 lip 2013, 20:21

Gajdzi pisze:Natomiast bardzo zastanawia mnie roznica w odczuciach miedzy 1.8 a 1.6...? Panowie, bardzo duza jest roznica? Warta wydania paru tysi wiecej?

Miałem 1.6 mam 1.8 warte każdej złotówki.
Miałem otwarty dyfer, mam LSD i skrzynię 6b, jeszcze nie wiem czy było warto, bo nie miałem okazji się przejechać.
ODPOWIEDZ