Czy ktoś zna tę Mazdę z Otomoto/Allegro ?

PATRZ 1.POST. Tutaj pytamy o egzemplarze MX-5 z ogłoszeń w internecie

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Wujek
Posty: 175
Rejestracja: 02 lip 2008, 1:09
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

19 lut 2013, 19:15

W sumie tak, bo tylko jedna po wymianie ;)) Moja wina :D Chciałem ją kupić... Teraz się boje. To 450 KM odemnie.
Street racing is not a crime !? Well...it is but f**k it !!
Awatar użytkownika
Dżunior
Donator
Donator
Posty: 4106
Rejestracja: 09 lis 2008, 13:42
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Recaro
Lokalizacja: Calpe / NDM
Kontakt:

19 lut 2013, 19:58

Ostrołęka - nie kojarzę żadnego forumowicza z tamtych stron.
Cena każe podejść z dużą ostrożnością...
Wujek, podlinkowałeś w ostatnim czasie kilka egzemplarzy w bardzo "okazyjnych" cenach ale linkowaniem samochodu nie kupisz. :wink:
Może warto zebrać co ciekawsze ogłoszenia do kupy, narysować pętelkę na GoogleMaps i zrobić wycieczkę celem sprawdzenia ofert w realu?
MX-5 ND SkyFreedom 8-)
Elise S2 111R '06 | Boxster 981 GTS '15 | Cayman 981 GT4 '16 | i3 120Ah '18 | Multivan T5 '15 #TriWóz | Taycan GTS Sport Turismo
CE 04 | RnineT
Wujek
Posty: 175
Rejestracja: 02 lip 2008, 1:09
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

19 lut 2013, 20:16

tame dałem raczej z ciekawości:) Ta chciałem kupić. Tylko jak widzę to na starcie już do nie tak:(
Street racing is not a crime !? Well...it is but f**k it !!
Chwiał
Posty: 925
Rejestracja: 06 gru 2012, 10:21
Lokalizacja: W-wa, Śródmieście

19 lut 2013, 20:58

Dżunior pisze:Może warto zebrać co ciekawsze ogłoszenia do kupy, narysować pętelkę na GoogleMaps i zrobić wycieczkę celem sprawdzenia ofert w realu?


+ 1 :kciuk:

A może sztuka kolegi setemana? Wygląda ciekawie
http://forum.mx5klubpolska.pl/viewtopic.php?t=9765
My nie jeździmy szybko, my wolno latamy!
Awatar użytkownika
PRYMUS_BMW
Donator
Donator
Posty: 877
Rejestracja: 24 maja 2012, 10:37
Model: NB FL
Wersja: Unplugged
Lokalizacja: WPR

21 lut 2013, 9:12

Cześć,
mam wrażenie że o tej już coś było całkiem niedawno ale przekopałem kilkanaście stron wstecz i nie znalazłem, kojarzycie ? ktoś widział na żywo ?

http://allegro.pl/show_item.php?item=3046369891
Załączniki
plonsk.JPG
pozdrawiam
Prymus

historia PRYMUSKI --> viewtopic.php?f=22&t=12115
Awatar użytkownika
funky
Donator
Donator
Posty: 4077
Rejestracja: 29 lip 2011, 9:30
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa

21 lut 2013, 9:38

ktoś wywalił ten wątek? :shock:

łap: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:pxxTuD9aIAgJ:www.mx-5.pl/viewtopic.php%3Fp%3D190580%26lofi%3D1+&cd=4&hl=en&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a
Obrazek

miatasm.com
Awatar użytkownika
polokokt
Donator
Donator
Posty: 1234
Rejestracja: 23 maja 2012, 8:42
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: WL

21 lut 2013, 10:10

dokładnie, kojarzyłem że dyskusja była w osobnym temacie i był nawet właściciel obecny... ale nie mogłem też go zlokalizować
Awatar użytkownika
PRYMUS_BMW
Donator
Donator
Posty: 877
Rejestracja: 24 maja 2012, 10:37
Model: NB FL
Wersja: Unplugged
Lokalizacja: WPR

21 lut 2013, 10:20

funky pisze:ktoś wywalił ten wątek? :shock:

łap: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:pxxTuD9aIAgJ:www.mx-5.pl/viewtopic.php%3Fp%3D190580%26lofi%3D1+&cd=4&hl=en&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a


na to wyglada, już sobie przypomniałem...
chyba było to ogłoszenie w cześci Giełda
pozdrawiam
Prymus

historia PRYMUSKI --> viewtopic.php?f=22&t=12115
offthe
Posty: 1178
Rejestracja: 25 lut 2012, 23:47
Model: NA
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

21 lut 2013, 10:37

Wujek pisze: Ta chciałem kupić.

Wujek, ja czegoś nie rozumiem, i jeśli możesz, to proszę rozwiej moje wątpliwości. Szukasz auta. Szukasz do ~12k(Z tego co pamiętam). Raz podsyłasz NA raz NB i to nie w granicach możliwości tylko najtańsze oferty jakie są. NA za 4, NB za 10, mimo, że za każdą trzeba dać te 5-7tys więcej, żeby można było spać spokojnie.

Wiem, że to jest wątek w którym się o takich rzeczach mówi, i jednej strony dobrze ze podsyłasz, bo każdy może conieco usłyszeć o tanim egzemplarzu, i że każdy chce na auto wydać jak najmniej, ale zima się zaraz skończy i może się okazać że skończysz bez auta, albo kupisz go za więcej niż faktycznie chcesz wydać.
I don't like being overtaken. It's a sign of weakness.
Wujek
Posty: 175
Rejestracja: 02 lip 2008, 1:09
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

21 lut 2013, 10:53

Powiem tak. Szukam, NB lub NA (Agent mnie na mawia ) do blacharki. Musi być sprawna mechanicznie. Mam pewien dług w salonie Kia i remont blacharki bym sobie z nimi rozliczył.
Mam już 2 Mazdy NB upatrzone cena 11 koła jedna i druga ( czarna, złota ), tylko dachy do wymiany :(( Nie wiem za ile można kupić dach. Może jest tańsze niż ja płaciłem kiedyś.

Znajdują się czasem dobre okazję, ale nie wystawia się ich w OTOMOTO.
Street racing is not a crime !? Well...it is but f**k it !!
Pawulon
Posty: 1348
Rejestracja: 24 sty 2011, 22:11
Lokalizacja: Pruszcz Gd/3miasto
Kontakt:

21 lut 2013, 11:50

Dach to co najmniej 1100 zł plus robocizna bo nie wiem czy sam ogarniesz. To nie 1 godzina roboty a z 5.
- Videorejestratory Samochodowe
- Tusze tonery do Drukarek - pawkor@onet.pl

Pozdrawiam, Paweł
Awatar użytkownika
mkube
Donator
Donator
Posty: 237
Rejestracja: 28 lut 2012, 16:09
Model: NC
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

21 lut 2013, 11:51

Wujek dach kupiłem z tej aukcji. Jest ok. Wszystko pasuje świetnie, trzeba się tylko pogodzić z plastikową szybą :roll:

http://www.ebay.de/itm/Mazda-MX5-MX-5-PVC-Verdeck-NEU-NA-NB-PVC-Cabrioverdeck-/260996853731?pt=DE_Autoteile&hash=item3cc49fefe3#ht_898wt_1111
Pawulon
Posty: 1348
Rejestracja: 24 sty 2011, 22:11
Lokalizacja: Pruszcz Gd/3miasto
Kontakt:

21 lut 2013, 12:01

Podałem cene ogólna - nie twierdze, że nie trafiają się okazje. Zobacz po ile sprzedaje brozyn dachy czy po ile stoją na allegro :wink:
- Videorejestratory Samochodowe
- Tusze tonery do Drukarek - pawkor@onet.pl

Pozdrawiam, Paweł
Wujek
Posty: 175
Rejestracja: 02 lip 2008, 1:09
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

21 lut 2013, 13:42

Ja za mój 2 latra temu zapłaciłem chyba kole 2 koła. Szyty był za poznaniem.
Mam nadzieje, że cena trochę spadła :))
Narazie napewno będzie H/T a kole maja się kupi dach Soft ;))
Street racing is not a crime !? Well...it is but f**k it !!
Awatar użytkownika
polokokt
Donator
Donator
Posty: 1234
Rejestracja: 23 maja 2012, 8:42
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: WL

21 lut 2013, 14:19

u Pietrygi okolo 1500:

http://moto.allegro.pl/mazda-mx-5-nanb-verdeck-cabriodach-dach-cabrio-i2990630098.html

A jeszcze gdzieś miałem jakiś link w kierunku Lublina. Także jak zapłaciłeś 2000 to cena jakby deczko spadła.
Ten dach z ebay z Niemiec jest na allegro za 1200.
Wujek
Posty: 175
Rejestracja: 02 lip 2008, 1:09
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

21 lut 2013, 15:22

Ja u niego robiłem. No to zleciała cena. Ja za dach + pałąki i windstoper zapłaciłem z tego co pamiętam ok 2500 PLN to było 2 lata temu.
Street racing is not a crime !? Well...it is but f**k it !!
Chwiał
Posty: 925
Rejestracja: 06 gru 2012, 10:21
Lokalizacja: W-wa, Śródmieście

21 lut 2013, 17:41

offthe pisze:Wiem, że to jest wątek w którym się o takich rzeczach mówi, i jednej strony dobrze ze podsyłasz, bo każdy może conieco usłyszeć o tanim egzemplarzu, i że każdy chce na auto wydać jak najmniej, ale zima się zaraz skończy i może się okazać że skończysz bez auta, albo kupisz go za więcej niż faktycznie chcesz wydać.


Swoje poszukiwania rozpocząłem w połowie listopada, na forum zarejestrowałem się 6 grudnia, byłem w kilku miejscach, oglądałem kilka samochodów, w końcu osoby z forum poleciły mi innego forumowicza, zadzwoniłem do Krakowa, nie oglądałem wcześniej, zobaczyłem i objechałem w Legionowie tego samego dnia, w którym kupiłem. Czy żałuję?? Nie. Czy podszedłbym następnym razem bardziej roztropnie, cierpliwie, itd.? Możliwe :wink: W swoją Anni wsadziłem już sporo kasy, ale kupiłem ją baaardzo okazyjnie. Obecnie wiem, że mam auto, które zawsze odpali, nie stanie na drodze, a przepalanie oleju, trudno, dolewam olej, nie zmieniam, zdrowiej dla silnika :mrgreen: . Jak odłożę kasę to zrobię jej głowicę.

Wujek, więcej odwagi i finezji. Miotaniem, to tak jak offthe zauważył, skończysz sezon bez maszyny z niespełnionymi marzeniami i wyrzutami sumienia. Poleć po bandzie, zaryzykuj, kup wreszcie, w końcu masz jeździć bokiem, tutaj trzeba mieć "jaja" :razz:
My nie jeździmy szybko, my wolno latamy!
seteman
Posty: 238
Rejestracja: 03 sie 2011, 19:03
Lokalizacja: Białystok

21 lut 2013, 18:11

"chciałabym ale się boję " ;) większe ryzyko teraz ponosiłem kupując skuter wodny bez pływania :) kupiłem i nim się cieszę :) wszystko wyjdzie jak lód zejdzie :)
więcej ikry chłopie ;)
Chwiał
Posty: 925
Rejestracja: 06 gru 2012, 10:21
Lokalizacja: W-wa, Śródmieście

21 lut 2013, 18:33

seteman pisze:kupiłem i nim się cieszę


Dawaj zdjęcia :wink:
My nie jeździmy szybko, my wolno latamy!
seteman
Posty: 238
Rejestracja: 03 sie 2011, 19:03
Lokalizacja: Białystok

21 lut 2013, 18:58

nie ten wątek wiec jedno:)

[url=http://obrazki.elektroda.pl/8336646800_1361473016.jpg]Obrazek[/url]

jeżeli komuś będzie tu uwierało proszę o usunięcie :)
bartosz_25
Posty: 18
Rejestracja: 24 sty 2013, 10:19
Lokalizacja: Drezdenko

21 lut 2013, 20:33

Chwiał pisze:
offthe pisze:Wiem, że to jest wątek w którym się o takich rzeczach mówi, i jednej strony dobrze ze podsyłasz, bo każdy może conieco usłyszeć o tanim egzemplarzu, i że każdy chce na auto wydać jak najmniej, ale zima się zaraz skończy i może się okazać że skończysz bez auta, albo kupisz go za więcej niż faktycznie chcesz wydać.


Swoje poszukiwania rozpocząłem w połowie listopada, na forum zarejestrowałem się 6 grudnia, byłem w kilku miejscach, oglądałem kilka samochodów, w końcu osoby z forum poleciły mi innego forumowicza, zadzwoniłem do Krakowa, nie oglądałem wcześniej, zobaczyłem i objechałem w Legionowie tego samego dnia, w którym kupiłem. Czy żałuję?? Nie. Czy podszedłbym następnym razem bardziej roztropnie, cierpliwie, itd.? Możliwe :wink: W swoją Anni wsadziłem już sporo kasy, ale kupiłem ją baaardzo okazyjnie. Obecnie wiem, że mam auto, które zawsze odpali, nie stanie na drodze, a przepalanie oleju, trudno, dolewam olej, nie zmieniam, zdrowiej dla silnika :mrgreen: . Jak odłożę kasę to zrobię jej głowicę.

Wujek, więcej odwagi i finezji. Miotaniem, to tak jak offthe zauważył, skończysz sezon bez maszyny z niespełnionymi marzeniami i wyrzutami sumienia. Poleć po bandzie, zaryzykuj, kup wreszcie, w końcu masz jeździć bokiem, tutaj trzeba mieć "jaja" :razz:

No to też sobie pozwolę...
Zobaczyłem u znanego mi handlarza "na placu" MX-5 NA, czerwoną, na ładnych felgach, piękna! Zajechałem, zapytałem - 1.8, 1992 rok, igła - 6,5 tys. Kurcze - kasy nie ma - jak zwykle - ale 6.5 koła? Dam radę! Kilka tygodni podliczania i przeprawy z żoną (czwarty samochód+motocykl, wszystko low budget ale z charakterkiem) i finanse w tym zakresie były w ręku. Pojechałem ją oglądać. Nie będę opisywał - pisałem o niej kilka postów wcześniej. Cudów nie oczekiwałem, tym bardziej że dzięki temu forum wiedziałem, że nie ten silnik i na co patrzeć...
Przeżyłem taki motoryzacyjny zawał serca, zwyczajnie pompka, pompująca dotąd benzynę w moich żyłach (wiem, że serce pompuje w tętnice ale tak się mówi :-)) zaczęła zwalniać. Musiałem uciekać od tek mazdy, żeby nie stanęła.
Dużo przebywam w Niemczech. W promieniu 150km przy ograniczeniu wieku do NA - 67 egzemplarzy na sprzedaż. Po ograniczeniu ceny do 2 tys. euro (co przy pozyskanym budżecie było dość mocno na wyrost) zostało sześć ofert. Trzy w Berlinie -odpadają od razu - raz kupiłem auto w Berlinie i już nigdy tego nie zrobię. Pozostałe trzy do oglądnięcia, każda co najmniej 100 km w innym kierunku :-(
Tablica.pl - jest w Polsce, 50km, 1995, 1.6 90KM, zielona. Miała być czerwona, ewentualnie czarna, 1.8 z torsenem... Ale - idzie wiosna...
Pojechałem, na drugi dzień zaproponowałem 6,5 tys. (o siedmiu wspominał właściciel podczas oględzin). Zgodził się.
Powrót do domu - :-))))) Kilka razy się zmienialiśmy z żoną w trakcie tych 50 km. W domu przegląd dokumentów. Chłopak sprowadził ją rok temu. Od wyjazdu z salonu czterech właścicieli (mam ich dane): Kobieta 45 lat, po trzech miesiącach facet 55 lat, 2001r. -dziewiętnastoletnia dziewczyna, 2003r. - 55 letnia kobieta. TuV z 2003 (na dziewczynę) - bez żadnych uwag i wskazówek. Faktury od kolejnej właścicielki na wymianę... wszystkiego. Kompl. hamulce właczając przewody hamulcowe, sworznie i końcówki zawieszeń, przewody ham., świece, kable, cewki, rozrząd, amortyzatory, płyny, bateria itd. itd. Naprawdę wszystko.
Mazda ma zgnite nadkola i progi z tyłu. Jest matowa. Ma rozdarte siedzenie kierowcy, dach moim zdaniem wytrzyma jeden, max dwa sezony. Już wiem, że blacharka nie jest tania. Jak lakier nie dojdzie polerką albo się okaże, że to już o jedną polerkę za dużo, to cała do malowania.
Czy było warto?
Było warto.

Byłbym wdzięczny za linka jak dobrze naprawić te blachy. Pewnie gdzieś już było ale ja nadal szukam.

Acha - jeszcze jedno. Nadal ciężko mi się zorientować w forum, ten wątek śledzę z przyzwyczajenia, więc o ewentualne usunięcie postu żalu miał nie będę ;-)
MarcinZ
Posty: 364
Rejestracja: 26 lis 2010, 7:49
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

22 lut 2013, 7:46

Fajna historia - pozazdrościć


Ja wciąż czekam na swoją i na razie nic nie ma ciekawego :roll:
5ajmoN
Posty: 31
Rejestracja: 03 maja 2012, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

22 lut 2013, 17:17

Czy ktoś zna tego mx'a (nie znalazłem go w wątku, po śniegu na zdjęciach można wnioskować, że dość świeża oferta - chyba, że zeszłoroczny ;)):

[URL=http://otomoto.pl/mazda-mx-5-slicznotka-z-niemiec-C27298723.html]http://otomoto.pl/mazda-mx-5-slicznotka-z-niemiec-C27298723.html[/URL]

Nie chciałbym niepotrzebnie jechać do Pabianic
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Awatar użytkownika
Mac
Posty: 2281
Rejestracja: 04 sty 2013, 22:51
Model: NA
Wersja: Jedyna taka
Lokalizacja: Warszawa

22 lut 2013, 18:01

"jeden z najlepszych roadsterów coupe na świecie" - tak jest napisane w tym ogłoszeniu :D a generalnie widnieje ono już on października jeśli się nie mylę + nie ma znaczka na zderzaku, ale to pewnie dlatego, że przy zmienianiu był poprawiany
"Gdyby Bóg lubił przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach"
~Colin McRae

Autopromocja. Zapraszam na foto-fanpage: https://www.facebook.com/Picture68-871358819596568/
Mały Książe
Posty: 2983
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:02
Lokalizacja: Planeta B-612

22 lut 2013, 18:04

Jest to zderzak z NBFL, a auto to NB - moim zdaniem, choć mogę się mylić dach jakby marszy się przy oknie z tyłu, ale to może być naciągany wniosek, bo wystarczy, że długi czas był złożony, w mojej Miracle z winylowym dachem tak się działo, gdy np. zdjąłem HT po kilku miesiącach.

To handlarz, więc obejrzałbym auto dokładnie pod kątem tego zderzaka z przodu - być może ktoś w Niemczech tylko sobie założył ze względu na gust, czy halogeny - a być może auto miało dzwona, i po prostu poliftowy zderzak kupili... :wink:
seteman
Posty: 238
Rejestracja: 03 sie 2011, 19:03
Lokalizacja: Białystok

22 lut 2013, 18:43

weź pod uwagę że nie zmienił lamp przednich. a wiec ten zderzak nie będzie ładnie leżał z tymi lampami bo mają minimalnie inny kształt. i jeszcze sprawa innych małych nadkoli... towar ciężki do zdobycia - przynajmniej wtedy jak ja szukałem. cenią się...
Wujek
Posty: 175
Rejestracja: 02 lip 2008, 1:09
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

23 lut 2013, 15:17

A tą ktoś widział ? Wygląda ładnie i do tego 1.8 :))
http://allegro.pl/show_item.php?item=3053575309
Może ktoś ma niedaleko :))
Załączniki
1.8.jpg
Street racing is not a crime !? Well...it is but f**k it !!
Lobo
Posty: 53
Rejestracja: 18 sie 2012, 16:59
Lokalizacja: Wawa

23 lut 2013, 15:42

Wujek, widziałem, jeździłem, jeszcze zeszłej jesieni
silnik kopci na siwo spod korka i z rury, jak jedziesz top down i dojeżdżasz do skrzyżowania to czujesz swą palonego oleju
ponadto coś dziwnego się dzieje z silnikiem w okolicach 2k RPM, nie ciągle nie zawsze, ale podczas jednego testowego przejazdu zdarzyło się kilkakrotnie
ciężko znaleźć na samochodzie jakiś element karoserii który nie miałby rysy, wgniotki
wnętrze wygląda jakby się ktoś zrzygał i wyrzucał tam śmieci (fakt ten dziwi jeszcze bardziej, jak się pomyśli, że autem podobno jeździ kobieta)
miękki dach winylowy, czarny (nie niebieski) z plexi a nie szybą w bardzo dobrym stanie
auto ma bardzo fajne felgi, pomimo wyżej opisanych rzeczy, bardzo przyjemnie się mi nim jeździło i miałem dużo frajdy, dzięki amorom bilstein, oponom i felgom w normalnym rozmiarze (a nie 17" niski profil które wg mnie są mega niewygodne), dyfer nie szumiał (chyba zdrowy), biegi wchodziły elegancko i nie wyskakiwały, jechało prosto i hamulce równo brały
Some tough motherfuckers always try to skate up hill…
I’m one of them.
Hantkus
Donator
Donator
Posty: 2803
Rejestracja: 17 lut 2012, 17:59
Model: NB MSM
Wersja: Szarik
Lokalizacja: Poznań

23 lut 2013, 19:44

Wujek pisze:A tą ktoś widział ? Wygląda ładnie i do tego 1.8 :))
http://allegro.pl/show_item.php?item=3053575309
Może ktoś ma niedaleko :))


Lobo pierwszy raz mogę się z Tobą zgodzić :wink:
Wujek odpuść sobie ten okaz, to Anni przewija się na alledrogo/otomoto przynajmniej od początku zeszłego roku, ściągnięte do bolandy przez handlarza od Turasa(kiedyś z nim gadałem) zapewne walone(brak znaczka Anniversary z numerem i chromowanych felg). Pamiętam że jak ja w styczniu 2012 szukałem pierwszej Miaty to ta była na niemieckich tablach jeszcze i za 16k.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2013, 19:56 przez Hantkus, łącznie zmieniany 1 raz.
Rules are made to be broken
Mały Książe
Posty: 2983
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:02
Lokalizacja: Planeta B-612

23 lut 2013, 19:50

Ta Mazda, od konkretnie tego handlarza, który sprzedaje ją obecnie była wystawiona na sprzedaż już w momencie, kiedy przywiozłem z Niemiec swoją MX-5, to było w październiku roku 2011... :omgomg: :mrgreen:
ODPOWIEDZ