Dostepnosc i ceny czesci do MX5 NB 2000,jak to wyglada w PL?

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

meping
Posty: 131
Rejestracja: 03 mar 2008, 17:23
Lokalizacja: Łódź

03 mar 2008, 19:59

Witam

Jestem zainteresowany kupnem Mx5 NB 2000, 1.6 110ps.
Moje pytanie brzmi jak wyglada dostepnosc czesci, z jednej strony slyszalem ze nie ma z tym problemow z drugiej, ze problemy moga byc ogromne :)
Wiadomo, ze czesci eksploatacyjne typu klocki filtry itp sa, ale co w razie powazniejszej awarii.

Bylbym bardzo wdzieczny az szybka odopowiedz, ewentualnie telefon ( 516001180 )

W aucie zakochalem sie na zaboj, ale nie chcialbym zbankrutowac :)

Z gory wielkie dzieki za odopwiedz.


Tomek z Lodzi
weberski
Posty: 106
Rejestracja: 15 sty 2008, 10:01
Lokalizacja: Katowice

03 mar 2008, 20:10

meping pisze:jak wyglada dostepnosc czesci, z jednej strony slyszalem ze nie ma z tym problemow z drugiej, ze problemy moga byc ogromne


Zobacz http://www.ilmotorsport.de/shop/index.php5?lang=EN

No i na forum przede wszystkim, masa ludzi Ci pomoże, jak wynika z lektury :smile:

Nie bój się, pasja to najważniejsza rzecz w życiu!
"młodość to poczucie otwartości życia" L.Kołakowski
meping
Posty: 131
Rejestracja: 03 mar 2008, 17:23
Lokalizacja: Łódź

03 mar 2008, 20:40

No tak, na zachodzie czesci maja :)

A tak na powaznie, jak w Polsce wygladaja powazniejsze naprawy , czy trzeba szukac kombinowac, czy po prostu isc do sklepu/serwisu i nabyc pozadana czesc.

Tak jak pisalem slyszalem skrajne opinie co do kosztow eksploatacji jak i dostepnosci czesci.

Z gory dzieki za cierpliwosc ;)
Mayk
Posty: 2346
Rejestracja: 10 sty 2008, 9:21
Model: NB FL
Wersja: 1.6T
Lokalizacja: Poznań

03 mar 2008, 20:46

Na allegro masz dużo używek, a jeśli chodzi o części oryginalne to w sklepie z częściami do japończyków - nawet jeśli nie mają na miejscu - bez problemów ściągną...
110@???KM
134@???Nm
weberski
Posty: 106
Rejestracja: 15 sty 2008, 10:01
Lokalizacja: Katowice

04 mar 2008, 7:57

Od maja Mazda uruchamia liczniejszą sieć dealerską, więc i serwisy i ściąganie części - nie będzie problemu. :neutral: Części nie są droższe od przeciętnie innych marek, no chyba, że chcesz kupować duże elementy w oryginale - to zawsze kosztuje, ale mało kto tak robi (np sztywny dach w IL motorsport =1990 euro czyli ok 6900zł a w Polsce używany kupiłem poniżej 3tys)
Generalnie nie ma o co się bać. Jeżdżę Japońcami od kilkunastu lat - nigdy nie było problemu, ci którzy mówią o dużych cenach niech spojrzą na ceny części do Volkswagena nowszych typów lub Peugeota (też jeździłem). Wtedy kupią "japończyka".
"młodość to poczucie otwartości życia" L.Kołakowski
Dizajer
Posty: 1101
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:04
Lokalizacja: Poznań / Kujawy
Kontakt:

04 mar 2008, 8:09

weberski pisze:Od maja Mazda uruchamia liczniejszą sieć dealerską.


No niestety liczniejsza to ona nie bedzie bo z tego co pamiętam to ma być na dzien dobry 8 salonów na całą Polske czyli na dobrą sprawe te co są teraz zmienią status z prywatnych importerów na autoryzowanych...
ODPOWIEDZ