MiataMiniChallenge

Miata miniChallenge

W 2015 roku po raz kolejny MX-5 Klub Polska jest organizatorem cyklu imprez sportowych Miata miniChallenge (MMC), których celem jest podnoszenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez doskonalenie umiejętności prowadzenia samochodu pod okiem profesjonalnych instruktorów rajdowych oraz promocja najpopularniejszego roadstera na Świecie Mazdy MX-5. Cykl składa się z 1 serii – wspólnej dla zawodników z całej Polski. W sumie odbędzie się 6 imprez.

Podczas każdej rundy zwodnicy rywalizują ze sobą w ramach prób sprawnościowych oraz rallysprintów – jazdy na czas po torze z pomiarem fotokomórką, w trzech kategoriach – aut doładowanych (turbo), wolnossących 1.6 i 1.8 i wolnossących 1.8-2.0. Punkty zebrane za wyniki w poszczególnych rundach danej serii dają klasyfikację sezonową serii.

Zawodnikami MMC są członkowie MX-5 Klub Polska. Podczas każdej rundy startuje od 30 do 40 zespołów (około 100 zawodników), naturalnie samochodem Mazda MX-5. Zespół składa się w większości z kierowcy i pilota, rzadko samego kierowcy. Kierowcami są zarówno mężczyźni jak i kobiety.

Sponsorzy MMC