Jak nie kupować MX-5 (wg. społeczności)

Czyli dlaczego z kalkulatorem w ręku nie każdy samochód można kupić...

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Który kolor najlepiej oddaje kształty MX-5?

Machine Gray
9
17%
Polymetal Gray
4
7%
Snowflake White
16
30%
Soul Red Crystal
15
28%
Inny z dostępnych
10
19%
 
Liczba głosów: 54
tytusr
Posty: 541
Rejestracja: 13 cze 2015, 9:27
Model: NC FL
Wersja: 20th anniversary
Lokalizacja: Szczyrk
Kontakt:

15 lip 2021, 6:21

Ja tylko powiem tak. Ci co najdłużej tutaj na forum rozkminiaja zakupy samochodu, konfigurują, kombinują z ceną, momentem zakupu itp, kończą w salonie VW z Pasatem. Każdy dochodzi po prostu do racjonalnych wniosków. To tak jak romans 40 latka. Jeśli ktoś przegapi moment to już się nie zdarzy 🤣
NCFL 2.5/ 274 KM/ 323 Nm :bicz:
ICTC

15 lip 2021, 6:30

Bardzo możliwe, jestem skłonny w to uwierzyć. Sam nie kryję się z tym, że ND jest jedną z trzech opcji. Wprawdzie najbardziej prawdopodobną ale...
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1605
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

15 lip 2021, 8:17

tytusr pisze:
15 lip 2021, 6:21
Ja tylko powiem tak. Ci co najdłużej tutaj na forum rozkminiaja zakupy samochodu, konfigurują, kombinują z ceną, momentem zakupu itp, kończą w salonie VW z Pasatem. Każdy dochodzi po prostu do racjonalnych wniosków. To tak jak romans 40 latka. Jeśli ktoś przegapi moment to już się nie zdarzy 🤣
Ale w sumie to też jest wartość dodana. Lepiej pogadać z ludźmi, przemyśleć sprawę dwa, czy trzy razy i w końcu zrezygnować, niż wywalić 150koła, a potem pluć sobie w brodę, że to nie to.
Miata nie jest dla wszystkich. I to nie chodzi o żaden elityzm. Po prostu nie każdemu odpowiada.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
Frosty
Posty: 345
Rejestracja: 30 paź 2019, 11:47
Model: NB FL
Wersja: 1.6 Phoenix
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

15 lip 2021, 10:06

ICTC pisze:
15 lip 2021, 6:30
Bardzo możliwe, jestem skłonny w to uwierzyć. Sam nie kryję się z tym, że ND jest jedną z trzech opcji. Wprawdzie najbardziej prawdopodobną ale...
Powiem Ci, że którego auta nie wybierzesz, wejdziesz w fajną społeczność. Mam stały kontakt z chłopakami od Toyobaru w 3M, mimo iż finalnie kupiłem co innego. Pomagali mi szukać ciekawych aut, pokazali swoje, jesteśmy w stałym kontakcie. Wcześniej rozważałem leasing na i30N i też bardzo fajni ludzie. Także na co nie padnie, to będziesz Pan zadowolony. Kibicuje byś kupił Miatkę oczywiście :D
ICTC

15 lip 2021, 12:01

@TerminatorPi, oczywiście. Dlatego pomimo tego, że może sam zakup to odległa przyszłość postanowiłem pociągnąć Was za język. W międzyczasie czytam wątki z działów technicznych.

@Frosty, właśnie miałem pisać, że cierpliwe znosicie moje marudzenie, wypytywanie o to samo po dwa razy itd. Dziękuję. Też uważam, że będę zadowolony cokolwiek nie kupię. Prosty ze mnie facet, nie jestem zamożny - nie myślę o markach premium bo i po co? Zawsze preferowałem japońską motoryzację. Dla mnie MX-5 czy GR86 to spełnienie motoryzacyjnych marzeń. i20N odstaje, ale z tego co czytam i oglądam na YT to też fajne auto. Pomimo porównywalnych, czy nawet ciut lepszych osiągów nie może się z tą dwójką równać, w końcu to tylko usportowione auto miejskie. Mazda i Toyota to w zamyśle "auta kierowcy" z prawdziwego zdarzenia. Ładnie przejdą próbę czasu.

Konfigurację mam już obczajoną. Snowflake White, czarny dach, standardowe felgi, pakiet Recaro i gumowe dywaniki. Życie pokaże co z tego wyniknie. Dzięki za pomoc.
tytusr
Posty: 541
Rejestracja: 13 cze 2015, 9:27
Model: NC FL
Wersja: 20th anniversary
Lokalizacja: Szczyrk
Kontakt:

15 lip 2021, 12:14

Niech ktoś mi znajdzie wątek jak koleś kupował od NB do ND przez rok (używane), od total stock po turbione na gwincie, odkladal zakup na odpowiedni moment, na po zimie, aż w końcu napisał, że kupił 5 drzwiowa astrę czy innego passata w kombi.
Nie chcę nikogo martwić, ale mx-5 nikt nie kupi przy tej cenie jak się dłużej zastanowi. To po prostu pieniądz w błoto
NCFL 2.5/ 274 KM/ 323 Nm :bicz:
Awatar użytkownika
Konioczynka
Donator
Donator
Posty: 725
Rejestracja: 27 mar 2018, 17:14
Model: Inny
Wersja: Na odwyku
Lokalizacja: Mazury / Ełk

15 lip 2021, 12:17

tytusr pisze:
15 lip 2021, 12:14
Niech ktoś mi znajdzie wątek jak koleś kupował od NB do ND przez rok (używane), od total stock po turbione na gwincie, odkladal zakup na odpowiedni moment, na po zimie, aż w końcu napisał, że kupił 5 drzwiowa astrę czy innego passata w kombi.
Nie chcę nikogo martwić, ale mx-5 nikt nie kupi przy tej cenie jak się dłużej zastanowi. To po prostu pieniądz w błoto

viewtopic.php?p=531310#p531310
KoniOczynka
NBFL 1.6 => NCFL 2.0
Awatar użytkownika
Frosty
Posty: 345
Rejestracja: 30 paź 2019, 11:47
Model: NB FL
Wersja: 1.6 Phoenix
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

15 lip 2021, 13:08

tytusr pisze:
15 lip 2021, 12:14
Niech ktoś mi znajdzie wątek jak koleś kupował od NB do ND przez rok (używane), od total stock po turbione na gwincie, odkladal zakup na odpowiedni moment, na po zimie, aż w końcu napisał, że kupił 5 drzwiowa astrę czy innego passata w kombi.
Nie chcę nikogo martwić, ale mx-5 nikt nie kupi przy tej cenie jak się dłużej zastanowi. To po prostu pieniądz w błoto
No to Twoje wnioski, sprzeczne ze wszystkimi nowymi ND które widuje w 3M na spotach. Ja gdybym szukał auta na lata nowego, miał budżet to chętnie bym kupił ND. Taniej już nie będzie. Będzie drożej, włącznie z ładnymi używkami. Alternatywą jest dla mnie GRka. Chociaż nie ukrywam, Nki Hyundaia są naprawdę fajne. To jak bokiem można te auta stawiać w zakrętach to poezja, a mowa o FWD. Także wszystkie opcje ciekawe (wnętrze w Mazdach najładniejsze :P).

To co , że ktoś szukał auta a wybrał coś innego? Normalka :) Nie zmienia to faktu, że ja osobiście chętnie doradzę. Może w 2022 będziemy mieli kolejnego aktywnego Miatowicza ;)
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1605
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

15 lip 2021, 13:14

Frosty pisze:
15 lip 2021, 13:08
Nki Hyundaia są naprawdę fajne. To jak bokiem można te auta stawiać w zakrętach to poezja, a mowa o FWD. Także wszystkie opcje ciekawe (wnętrze w Mazdach najładniejsze :P).
Głupie pytanie - po co stawiać FWD bokiem?
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
ICTC

15 lip 2021, 13:18

@Frosty, żałuję że nie zarejestrowałem się wcześniej. Umknął mojej uwadze zlot w Cieszynie, rzut beretem ode mnie.

@TerminatorPi, dla frajdy. :D Nki to bardzo fajne auta. Szczególnie mniejsze i20N. i30N w automacie to ciężkie bydle. +300kg.
tytusr
Posty: 541
Rejestracja: 13 cze 2015, 9:27
Model: NC FL
Wersja: 20th anniversary
Lokalizacja: Szczyrk
Kontakt:

15 lip 2021, 13:59

Frosty pisze:
15 lip 2021, 13:08
No to Twoje wnioski, sprzeczne ze wszystkimi nowymi ND które widuje w 3M na spotach. Ja gdybym szukał auta na lata nowego, miał budżet to chętnie bym kupił ND. Taniej już nie będzie.
Nowe? A z cennika 2021 bo to akurat zmienia wszystko. Założę się że wszytko to 2020 lub starsze. Wtedy to auto miało jeszcze sens. Oczywiście, że taniej nie będzie. Po prostu ludzie wybiorą inne samochody w tej cenie
NCFL 2.5/ 274 KM/ 323 Nm :bicz:
Awatar użytkownika
Frosty
Posty: 345
Rejestracja: 30 paź 2019, 11:47
Model: NB FL
Wersja: 1.6 Phoenix
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

15 lip 2021, 14:23

tytusr pisze:
15 lip 2021, 13:59
Frosty pisze:
15 lip 2021, 13:08
No to Twoje wnioski, sprzeczne ze wszystkimi nowymi ND które widuje w 3M na spotach. Ja gdybym szukał auta na lata nowego, miał budżet to chętnie bym kupił ND. Taniej już nie będzie.
Nowe? A z cennika 2021 bo to akurat zmienia wszystko. Założę się że wszytko to 2020 lub starsze. Wtedy to auto miało jeszcze sens. Oczywiście, że taniej nie będzie. Po prostu ludzie wybiorą inne samochody w tej cenie
Jakie?

Tak, 2021 ;)
Awatar użytkownika
Frosty
Posty: 345
Rejestracja: 30 paź 2019, 11:47
Model: NB FL
Wersja: 1.6 Phoenix
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

15 lip 2021, 14:25

TerminatorPi pisze:
15 lip 2021, 13:14
Frosty pisze:
15 lip 2021, 13:08
Nki Hyundaia są naprawdę fajne. To jak bokiem można te auta stawiać w zakrętach to poezja, a mowa o FWD. Także wszystkie opcje ciekawe (wnętrze w Mazdach najładniejsze :P).
Głupie pytanie - po co stawiać FWD bokiem?
Jak pytasz to raczej nigdy nie stawiales :D mega frajda jak tył ucieka, a przód ze szperą ciągnie. Dzisiejsze FWD to zupełnie inna bajka.
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1605
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

15 lip 2021, 14:36

Frosty pisze:
15 lip 2021, 14:25
TerminatorPi pisze:
15 lip 2021, 13:14
Głupie pytanie - po co stawiać FWD bokiem?
Jak pytasz to raczej nigdy nie stawiales :D mega frajda jak tył ucieka, a przód ze szperą ciągnie. Dzisiejsze FWD to zupełnie inna bajka.
Owszem, nie stawiałem. Aż mi się przypomina wiekowy już mem "przypominamy, że pałowanie golfa na ręcznym to nie drift" ;-)
Dlatego pytam.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
Frosty
Posty: 345
Rejestracja: 30 paź 2019, 11:47
Model: NB FL
Wersja: 1.6 Phoenix
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

15 lip 2021, 14:42

TerminatorPi pisze:
15 lip 2021, 14:36
Frosty pisze:
15 lip 2021, 14:25
TerminatorPi pisze:
15 lip 2021, 13:14
Głupie pytanie - po co stawiać FWD bokiem?
Jak pytasz to raczej nigdy nie stawiales :D mega frajda jak tył ucieka, a przód ze szperą ciągnie. Dzisiejsze FWD to zupełnie inna bajka.
Owszem, nie stawiałem. Aż mi się przypomina wiekowy już mem "przypominamy, że pałowanie golfa na ręcznym to nie drift" ;-)
Dlatego pytam.
Huehue, no wiadomo, wiem o czym mówisz. Ale to już troszkę inne realia, i30N pięknie się slizga. Kiedyś byłem antyfanem FWD, dzisiejszy Civic Type R czy Nki mnie wyleczyły :) teraz do kolekcji dochodzi nowy Golf GTi którego mocno poprawili i wszystkie recenzje mówią o aucie na poziomie porównywalnym to Type Ra, bez uciekającego przodu, z tyłem który lubi sobie uciec.
tytusr
Posty: 541
Rejestracja: 13 cze 2015, 9:27
Model: NC FL
Wersja: 20th anniversary
Lokalizacja: Szczyrk
Kontakt:

15 lip 2021, 15:34

Frosty pisze:
15 lip 2021, 14:23

Jakie?

Tak, 2021 ;)
1. Bankowo z cennika 2020 zamówione.
2. BMW Z4 po rabacie, GR86, Dacia duster

Edit: fabia, wstawiasz gwint, szyberdach, czujniki parkowania i czip tuning silnika 1.0 TSI i masz bolid za 60k
NCFL 2.5/ 274 KM/ 323 Nm :bicz:
ICTC

15 lip 2021, 16:02

@Tytusr, Ty tak na serio?
Awatar użytkownika
Frosty
Posty: 345
Rejestracja: 30 paź 2019, 11:47
Model: NB FL
Wersja: 1.6 Phoenix
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

15 lip 2021, 17:41

tytusr pisze:
15 lip 2021, 15:34
Frosty pisze:
15 lip 2021, 14:23

Jakie?

Tak, 2021 ;)
1. Bankowo z cennika 2020 zamówione.
2. BMW Z4 po rabacie, GR86, Dacia duster

Edit: fabia, wstawiasz gwint, szyberdach, czujniki parkowania i czip tuning silnika 1.0 TSI i masz bolid za 60k
Nope.

To miłego latania Fabią! Co kto lubi.
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2140
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

16 lip 2021, 8:22

tytussr,

cennik zostal zmieniony przed 2020 rokiem, wiec musialyby to byc ostatnie egzemplarze 2019, by zalapac sie na dobre ceny. Pod Stadionem nawet poznalem wlasciciela ostatniej, ktora w starej cenie doplynela do Polski.
Wszystko kupione w ostatnie prawie 2 lata, ma juz ceny "urynkowione". Ten RF na BBSach to na 99% samochod z nowymi cenami - w tej konfiguracji pewnie za 170 k zl. Co jest lepszego na rynku za te pieniadze, jesli lubimy sportowe samochody?
20210705_163938.jpg
20210705_163938.jpg (3.1 MiB) Przejrzano 1093 razy
ICTC,

A co do i30N, na moim osiedlu widzialem taka na torowych michelinach. To pokazuje, jakie swiry tym jezdza. Ale pelna zgoda, po co komus funcar z FWD jak za te same pieniadze jest RWD ze szpera.
20210705_124044.jpg
20210705_124044.jpg (4.85 MiB) Przejrzano 1093 razy
20210705_124017.jpg
20210705_124017.jpg (2.65 MiB) Przejrzano 1093 razy
TerminatorPi,

Co do driftu w FWD - to jest zupelnie inny poziom niz w mx5 ze szpera - to trzeba umiec, to tez kombinacja ciut za duzej predkosci wejscia w zakret z chirurgiczna precyzja sterowania gazem i kierownica. To bylo niesamowite wyzwanie.

Ten stary tekst "golf na recznym to nie drift" swiadczy o ogolnym poziomie kierowcow w Polsce - baaaaaardzo niskim, bo skoro to ludzi smieszylo, to nie mieli pojecia, jak latwo driftowac w rwd w porownaniu z fwd.
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1605
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

16 lip 2021, 8:36

Wojtek Wawa pisze:
16 lip 2021, 8:22
Co do driftu w FWD - to jest zupelnie inny poziom niz w mx5 ze szpera - to trzeba umiec, to tez kombinacja ciut za duzej predkosci wejscia w zakret z chirurgiczna precyzja sterowania gazem i kierownica. To bylo niesamowite wyzwanie.

Ten stary tekst "golf na recznym to nie drift" swiadczy o ogolnym poziomie kierowcow w Polsce - baaaaaardzo niskim, bo skoro to ludzi smieszylo, to nie mieli pojecia, jak latwo driftowac w rwd w porownaniu z fwd.
Trochę odpływamy w OT, ale.
1) Prawie każdą przednionapędówkę (i nie tylko) możesz postawić bokiem na dohamowaniu przez odciążenie tyłu (co się źle kończy na polskich drogach wśród mistrzów prostej w trzydziestoletnich punto na łysych oponach w deszczu)
2) Każdy samochód można zarzucić, jeśli ma sprawny ręczny.
3) To jest dupa, nie drift. Pokaż mi jak ręcznym pogłębić drift. Nawet przez "weight transfer" (nie wiem jak to dobrze przetłumaczyć po polsku - przeniesienie masy jest idiotycznym terminem) dużo nie nakombinujesz, bo dohamowujesz i zaraz ci się prędkość skończy.
OK, ja rozumiem, że niektórzy to nazywają driftem, ale to jest zupełnie coś innego.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
ICTC

16 lip 2021, 8:47

Miałem RWD 231KM, mam 200+KM lekkie FWD ze szperą - zarzucanie dupką było o wiele łatwiejsze (szczególnie w kontroli uślizgu) i przyjemniejsze w RWD. Nie ma co porównywać, nie oznacza to jednak że się nie da czy nie jest to fajne. Tak jak pisał @Frosty zeszperowany przód wyciąga w zakręcie a tył ucieka.
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

16 lip 2021, 10:43

Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji jechać bokiem MX-5 to postaraj się nagrać swoją pierwszą reakcję na rondzie z wyłączoną kontrolą.

Moim zdaniem w takich momentach ... i ciasnych górskich serpentynach ... kierownik zdaje sobie sprawy, że ciężko zastąpić MX-5.
Obrazek
ICTC

16 lip 2021, 10:47

Nigdy nie prowadziłem MX-5.
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

16 lip 2021, 10:58

Zdecydowanie musisz.
Moim zdaniem jest to samochód należący do wąskiej grupy fur, które zostały fenomenalnie dobrane pod konkretną kategorię kierowców.

Dla tych, którzy rozumieją od pierwszego kilometra o co chodzi (bawienie się obrotomierzem / nie o szybkość zamykania prędkościomierza, delektowaniem się wiatrem i niebem / nie narzekanie na potarganą fryzurę lub słońce, jazdę bez napinki / aniżeli ścianie się z 10 letnim TDi).

Jeżeli dotarłeś tutaj, to jest spora szansa, że załapiesz się ... wtedy Recaro, Navi, kamery i cupholdery niewiele znaczą (choć Recaro ma głośniki w zagłówkach - a to fajny bajer).

Jest też spora grupa, która widzi sportowy potencjał MX-5.
Tu dyfer, tu skrzynia, tu usztywnienie i samochód im zaczyna bardziej pasować.
I tu można się odnaleźć - MX-5 bardzo lubi szybko jeździć, choć - moim zdaniem - trochę traci swojego charakteru powyżej 120/130 km/h. Ale może zdziadziałem :).

No i jest część osób, która ewidentnie uwierzyła w część 'sportowy samochód' w broszurze... no cóż. No można poczuć pewne rozczarowanie.

Dla mnie - każda złotówka władowana w MX-5 przekłada się na szerszy uśmiech z każdego kilometra.
W tym momencie poprzednie 90k vs aktualne 150k to kwestia tego, czy mnie stać, a nie czy mi się opłaca.

Dlatego może spróbuj wyrwać jakąś na weekend lub chociaż jazdę testową. Może kilka wątpliwości rozwieje.

(Jakby w okolicy była posucha, to możesz spróbować skrobnąć do któregoś z naszych partnerskich ASO - może uda się od nich coś wyrwać. Serio - warto przejechać się tym czymś ... bardzo fajne doznanie :D ).
Obrazek
Awatar użytkownika
Frosty
Posty: 345
Rejestracja: 30 paź 2019, 11:47
Model: NB FL
Wersja: 1.6 Phoenix
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

16 lip 2021, 11:01

Był tu nawet taki as, co mówił, że MX-5 to nie jest sportowy samochód :D Ale to już swoją drogą.
Awatar użytkownika
D4C
Posty: 419
Rejestracja: 05 mar 2016, 11:04
Model: NA
Lokalizacja: Sędziszów Młp

16 lip 2021, 11:04

Wojtek Wawa pisze:
16 lip 2021, 8:22
Co jest lepszego na rynku za te pieniadze, jesli lubimy sportowe samochody?
Akurat był na forum wystawiony cudowny Lotus Elise zdaje się właśnie za około 170k jeśli mnie pamięć nie myli. Mogłeś Wojtku zaznaczyć, że o nowe chodzi, bo wpakowałeś się w pułapkę ;)
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2140
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

16 lip 2021, 11:14

Fajnie, ze Arvi w koncu zabral glos. Male sprostowanie - zwykle fotele nie recaro w ND tez maja te badziwne glosniczki :-)
Ja juz skomentowalem, ze to nie jest jakos super prowadzacy sie samochod, a widac ICTC tego szuka. Gdy napisal, ze nie zalezy mu na skladanym dachu, wtedy pomyslalem, ze w ogole to nie jest woz dla niego.
Ale w sumie ze mna bylo to samo. Mialem kupic NC. Zalozylem tutaj konto, popytalem. Od razu szukalem na allegro stabow z RXa chyba z czerwona kropka:-)
A patrzecie dzis, koza, always top down, unikanie autostrad, 60 kmh na tempomacie i 3 komlpety opon w 4 lata, trakcja niemal zawsze wylaczona. To mial byc dodatkowy samochod, a stal sie moim jedynym.
Wczesniej to prowadzenie mnie do mx5 przyciagnelo, choc nigdy nia nie jezdzilem. A wlasnie styl jazdy, zabawa, wysunely sie na pierwszy plan. Jakby choc troche ND pomodzic, to staje sie dla mnie za szybka, ale to problem wiekszosci obecnych samochodow, ze tylko na torze mozna wykorzystac ich potencjal. ND potrafi jednak zarzucac na seryjnych oponach nawet na suchym. Poprzednia GT86 rowniez to potrafila, nie wiem jak z GR86.

Tytussr,
No widzisz, nowy versus uzywany - to nie jest duzy wybor, dla ITCT to akurat jasne. Fajnie kupic samochod pod siebie, a nie po kims. Plus 5 lat gwarancji.
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

16 lip 2021, 11:15

Frosty pisze:
16 lip 2021, 11:01
Był tu nawet taki as, co mówił, że MX-5 to nie jest sportowy samochód :D Ale to już swoją drogą.
No bo sportowy, czyli szybki ... nie?
Nie?!?!?

:)
Wojtek Wawa pisze:
16 lip 2021, 11:14
Fajnie, ze Arvi w koncu zabral glos. Male sprostowanie - zwykle fotele nie recaro w ND tez maja te badziwne glosniczki :-)
Ups. Byłem przekonany, że pozostałe nie miały. Nawet dałbym sobie uciąć, że w drugim wynajętym nie było. Dobrze, że nie dałem :) Mój błąd.
Obrazek
Awatar użytkownika
flatline
Donator
Donator
Posty: 2190
Rejestracja: 21 lip 2013, 19:12
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom+Recaro
Lokalizacja: ¯\_(ツ)_/¯
Kontakt:

16 lip 2021, 11:20

To jeszcze $0.02 co do samochodu pod siebie. ND to nie Audi czy Porsche, nie ma listy opcji jak książka telefoniczna. Ilość kombinacji wyposażenie x kolor jest raczej ograniczona. Ja w sumie nie czuje, że poszedłem na jakiś mega kompromis kupując z rynku wtórnego, mam wszystko co chciałem i szukałem mniej niż tydzień.
"When you’re racing... it’s life. Anything that happens before or after is just waiting."

Tsundere - pocket-sized fastback
Little Sister - gran turismo wannabe
Czerw - racing mongrel on a (not so tight) budget
Siwa - café racer miata
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

16 lip 2021, 11:23

Co nie zmienia faktu, że brak w katalogu czerwonego z beżowym wnętrzem w sofcie z 1.5 to skandal !!!
Obrazek
ODPOWIEDZ