UWAGA OSZUST!!!!!

Ogłoszenia dotyczące sprzedaży części do Mazdy MX-5

Moderator: Moderatorzy

Gatka
Posty: 199
Rejestracja: 31 mar 2015, 12:58
Model: NA
Wersja: 93LE
Lokalizacja: GDYNIA

14 kwie 2015, 7:37

Kolega z forum Hondy CRX jest z już po przejściach z naszym delikwentem i chciałby się z nami podzieli swoimi spostrzeżeniami, jednak z jakiegoś powodu nie może się zarejestrować na naszym forum - od wczoraj nie otrzymał linku aktywacyjnego.
Login kocureq
Czy ktoś ma kontakt z adminem i mógłby to przekazać?
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2015, 12:30 przez Gatka, łącznie zmieniany 1 raz.
Gatka
Awatar użytkownika
grzes
Posty: 3651
Rejestracja: 31 sty 2010, 10:00
Model: NA
Wersja: 93' LE
Lokalizacja: Ruda Śl.
Kontakt:

14 kwie 2015, 9:11

przepraszam że nie przeczytam wszystkich odpowiedzi pod moim postem ale:

A wyrok masz karny czy cywilny? Jeśli karny to masz w nim naprawienie szkody? Podejmowałeś jakieś kroki w celu egzekucji wyroku czy tylko leży w szufladzie
?

nie jestem biegły w tego typu sprawach, muszę sprawdzić powiem szczerze. Wiem że chłopak swoje odsiedział bo to było recydywa w jego wykonaniu, dostał pracę, grzywnę i odsiadkę. Młody, bo nawet młodszy ode mnie- także po takim czasie mi przeszła złość i nie dociekałem dłużej jak mam wyegzekwować te pieniądze, oczywiście pewnie dlatego że kwota nie była olbrzymia. Opieszałość z mojej strony, ale potraktowałem to jak: swoje już dostał za karę.
NA BRG 95'/ NA 93’/ 95' 1.8T/ Rx8 HP/ NC 1.8+/ Rx8 HP/NB Mazdaspeed 300+/ Rx8 40th /ND SkyFreedom / Rx8 R3/ ND Sky RF AT+
90’ Cosmo 20B/ 93' NA/ 80' RX7 FB/ 77'RX4/ 19' 6 GJ/ 22' i20N/ 22' i30N
https://www.facebook.com/machinedperformance
Mayk
Posty: 2345
Rejestracja: 10 sty 2008, 9:21
Model: NB FL
Wersja: 1.6T
Lokalizacja: Poznań

14 kwie 2015, 9:47

Akurat czekam na paczkę, której raczej nie dostanę.

Na Policję pofatyguję się w tym tygodniu - kto jeszcze?
110@???KM
134@???Nm
majkel
Administrator
Administrator
Posty: 6890
Rejestracja: 26 mar 2007, 17:30
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

14 kwie 2015, 11:53

Gatka pisze:Login kocureq
Czy ktoś ma kontak ma kontakt z adminem i mógłby to przekazać?

dziwnej poczty jakiejś uzywa. aktywowaliśmy mu konto ręcznie, przekaż kocureqowi, że się może zalogować.
chwilowo bezmiatowy :)
była: BlackBird (Ptaszyna) NBfl'03 1.8 Memories --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=1149
był: Ptaszor NA'96 1.8 (BP-Z3)--> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=4852
jest: "Saabina" Saab96 V4 '76 --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=9196
jest: Hieronim.......
Gatka
Posty: 199
Rejestracja: 31 mar 2015, 12:58
Model: NA
Wersja: 93LE
Lokalizacja: GDYNIA

14 kwie 2015, 12:31

majkel pisze:
Gatka pisze:Login kocureq
Czy ktoś ma kontak ma kontakt z adminem i mógłby to przekazać?

dziwnej poczty jakiejś uzywa. aktywowaliśmy mu konto ręcznie, przekaż kocureqowi, że się może zalogować.


Dzięki, przekazałam.
Gatka
Meanmachine
Posty: 844
Rejestracja: 27 lip 2011, 1:06
Model: NB FL
Lokalizacja: Poznań

14 kwie 2015, 17:43

Mayk pisze:Akurat czekam na paczkę, której raczej nie dostanę.
Na Policję pofatyguję się w tym tygodniu - kto jeszcze?
Przelew? Dostales dane typa?
kocureq
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2015, 18:55
Model: Inny
Wersja: brak

14 kwie 2015, 18:21

Dziękuję za aktywowanie konta.

Kolega Jabłoński mnie też oszukał, na forum Hondy. Kwota około 1000 zł, za zestaw klimatyzacji. Co ciekawe, przy rozmowie z nim dostałem nawet fotki części :)

Wpłaciłem pieniądze, słuch po koledze zaginął. Wtedy przedstawiał się jako Marcin Pawlak, mieszkający w Augustowie. Na forum Hondy zgłosiło się wtedy więcej osób które zostały oszukane. Okazało się, że na jakichś innych forach wtedy też oszukiwał, i to na większe kwoty.

Poczekałem kilka miesięcy, w końcu się zmotywowałem i napisałem doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury w Augustowie. Ta na podstawie numeru konta i adresu IP ustaliła prawdziwe dane człowieka. Z racji jego faktycznego zamieszkania w Warszawie - Wesołej, przez pewien czas prokuratury w Warszawie i w Augustowie dyskutowały, która ma prowadzić śledztwo. Po ustaleniu tego faktu, widać zabrały się do działania, bo za kilka kolejnych miesięcy zgłosił się do mnie inny użytkownik na forum Hondy (tamto konto było zablokowane) i powiedział, że chce oddać pieniądze za klimatyzację. Podałem numer konta, kasa wróciła na konto.

W międzyczasie dostałem pismo od prokuratury, że pan Jabłoński był już wielokrotnie notowany (a był to 2013 rok) za oszustwa. Po jakimś czasie trafiła do mnie informacja o sprawie karnej wytoczonej temu panu w sądzie w Warszawie na Pradze Południe. Ostatnio jak się dowiadywałem o status tej sprawy (koniec 2014), to jeszcze nie było wyroku.

Tyle mojej historii - jak widać, kasę udało się odzyskać, a kolega Jabłoński ma sprawę karną na głowie. Niestety nie kojarzę, aby ktoś inny z forum też poszedł tą drogą.

Jedna, ważna porada z mojej strony - nie zgłaszajcie sprawy na policję, a do prokuratury. Prokuratura jest jednostką nadrzędną dla policji - prokurator prowadzi śledztwo, a policja wykonuje czynności. Nie pozwoli to policji ot tak zamknąć sprawy z powodu nie wykrycia sprawcy, bo nie chce im się głębiej grzebać. Na ewentualne umorzenie sprawy przez prokuraturę można złożyć zażalenie (kiedyś mi się zdarzyło, z pomocą prawnika 2 razy takie zażalenie było podtrzymywane i śledztwo wznawiane).

Jeśli będzie potrzeba, mogę załączyć tu wzór swojego doniesienia, żebyście nie musieli tworzyć od zera.
Bukos
Posty: 319
Rejestracja: 28 sie 2013, 21:56
Lokalizacja: Września

14 kwie 2015, 18:48

Zgłaszać wyłapywać i ścigać, na Twoim przykładzie widac ze warto. Najgorsze co mozna zrobić to odpuścić ale jak widac nie nauczyło to delikwenta oszukiwać dalej... :/ mam nadzieje ze nikt nie wziął tego turbo za 4k.
Bukos
Mayk
Posty: 2345
Rejestracja: 10 sty 2008, 9:21
Model: NB FL
Wersja: 1.6T
Lokalizacja: Poznań

14 kwie 2015, 19:17

Meanmachine pisze:
Mayk pisze:Akurat czekam na paczkę, której raczej nie dostanę.
Na Policję pofatyguję się w tym tygodniu - kto jeszcze?
Przelew? Dostales dane typa?


Przelew.

Mam numer konta z danymi, nawet jak są fikcyjnie to konto nie ;)
110@???KM
134@???Nm
kocureq
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2015, 18:55
Model: Inny
Wersja: brak

14 kwie 2015, 20:18

Mar
Posty: 114
Rejestracja: 03 lut 2014, 17:03

14 kwie 2015, 21:15

Dla poszkodowanych: osobiście uważam, że można tematem zainteresować media - jakaś turbokamera czy inny raport w tvnturbo - skoro typ działa nadal to temat powinien ich zainteresować, a biorąc pod uwagę, że znamy jego imię i nazwisko oraz profil na fb (domniemany) i ma już sprawę karną to powinni sobie poradzić z dotarciem do niego i zebraniem materiału. Po pierwsze może to by go nieco ostudziło, a po drugie może mniej osób dało by się złapać w przyszłości.

Jeśli jednak nie to, to przy ewentualnym procesie karnym sugerowałbym wstąpienie do postępowania w roli oskarżyciela posiłkowego - pozwoli to przypilnować, aby wyrok był bardziej odpowiedni.
Awatar użytkownika
kap
Posty: 1107
Rejestracja: 25 mar 2014, 21:33
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Wars i Sawa

14 kwie 2015, 22:20

+1
Gatka
Posty: 199
Rejestracja: 31 mar 2015, 12:58
Model: NA
Wersja: 93LE
Lokalizacja: GDYNIA

14 kwie 2015, 22:38

Ten pomysł z telewizją nie jest głupi :) Mój narzeczony 8 lat pracował w telewizji, więc nie powinno być problemów.
Muszę go poprosić o odświeżnie kontaktów. Zrobimy z tego "Trudne sprawy" :D
Gatka
majkel
Administrator
Administrator
Posty: 6890
Rejestracja: 26 mar 2007, 17:30
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

14 kwie 2015, 22:59

Gatka pisze:Zrobimy z tego "Trudne sprawy"

Tylko uważajcie, żebyście na gościa nie wydali wyroku bez prawomocnego wyroku sądu w ręku ;) Bo wtedy może być słabo ;)
chwilowo bezmiatowy :)
była: BlackBird (Ptaszyna) NBfl'03 1.8 Memories --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=1149
był: Ptaszor NA'96 1.8 (BP-Z3)--> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=4852
jest: "Saabina" Saab96 V4 '76 --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=9196
jest: Hieronim.......
Gatka
Posty: 199
Rejestracja: 31 mar 2015, 12:58
Model: NA
Wersja: 93LE
Lokalizacja: GDYNIA

14 kwie 2015, 23:03

Nikt przecież nie wydaje wyroku, chcemy tylko podsunąć medią "ciekawy" temat ;)
Gatka
drozdz110
Posty: 182
Rejestracja: 11 mar 2012, 16:28
Model: NA
Lokalizacja: Lublin

14 kwie 2015, 23:55

Popieram pomysł z mediami, takim cwaniaczkom rozgłos jest zdecydowanie nie na rękę.
Awatar użytkownika
kap
Posty: 1107
Rejestracja: 25 mar 2014, 21:33
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Wars i Sawa

15 kwie 2015, 7:18

I przy okazji uczuli innych fanow motoryzacji (nieswiadomych) przed tego typu oszustwem.
Awatar użytkownika
Chalanger
Donator
Donator
Posty: 3024
Rejestracja: 17 kwie 2010, 12:43
Model: Inny
Wersja: Brak zabawki
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

15 kwie 2015, 8:05

Mar pisze:Dla poszkodowanych: osobiście uważam, że można tematem zainteresować media - jakaś turbokamera czy inny raport w tvnturbo - skoro typ działa nadal to temat powinien ich zainteresować, a biorąc pod uwagę, że znamy jego imię i nazwisko oraz profil na fb (domniemany) i ma już sprawę karną to powinni sobie poradzić z dotarciem do niego i zebraniem materiału. Po pierwsze może to by go nieco ostudziło, a po drugie może mniej osób dało by się złapać w przyszłości.

Jeśli jednak nie to, to przy ewentualnym procesie karnym sugerowałbym wstąpienie do postępowania w roli oskarżyciela posiłkowego - pozwoli to przypilnować, aby wyrok był bardziej odpowiedni.



ale zapewne już przeczytał co napisałeś i może być ostrożny
Kupię ładną Mx5
Do[Man]
Donator
Donator
Posty: 829
Rejestracja: 03 lut 2013, 11:44
Model: NA
Lokalizacja: Gdańsk/Kutno

15 kwie 2015, 21:53

Wesoła powiadacie ;) można się do niego przejechać :twisted:
aquarius_n
Posty: 37
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:38
Lokalizacja: Wwa/Zabrze

23 kwie 2015, 17:43

Wychodzi na to, że ja także dołączam się do grona 'poszkodowanych'.
Kiedyś 'kolega' z podstawówki chciał przekręcić mnie i znajomych na łącznie 20k+.
Pieniądze odzyskałem zanim sprawa trafiła do sądu (byłem zgłosić oszustwo na policję), wystraszył się wyroku za oszukanie większej liczby osób no i to nie 100 czy 500zł, więc kara byłą za to dość solidna.

Obecnie jestem w plecy 110zł, ale jak tak się dozbieramy wszyscy to może się zrobić z tego całkiem pokaźna suma, która da nam siłę przebicia. Tym bardziej, że szanowny Pan jest znany z nazwiska i rejonu gdzie można go szukać…

Jeśli to teraz czytasz oszuście, to jasne, możesz się na razie śmiać, ale to nie potrwa za długo.
Illustrator & Graphics Designer
radek77
Posty: 541
Rejestracja: 23 sie 2008, 10:08
Lokalizacja: kraków i okolice;)

24 kwie 2015, 14:06

jeżeli chodzi o oszustwo kwota nie ma znaczenia czy to jest 100 czy 10000 zł jest to w każdym przypadku przestępstwo. Co ciekawe usiłowanie także jest karalne... Zastanawiam się ile osób zgłosiło sprawę, bo jak na razie dużo szumu mało konkretów, każdy myśli, że 110 to mało są inni co więcej stracili i niech oni zgłaszają i tak gościowi może się udać. Jeszcze jedna kwestia nie wiadomo czy osoba od koteczqa to ta sama osoba co Was oszukała, więc zanim pojedziecie z inkwizycją trzeba potwierdzić osobę ...

ps. Moim skromnym zdaniem czy zgłosicie na Policję czy bezpośrednio w prokuraturze to jedna cholera, prokurator i tak wyśle całość materiałów na policję celem realizacji, choć nie jest to głupi pomysł.

ps2. Można zebrać ludzi oszukanych i tych, których na szczęście nie zdążył oszukać i złożyć pozew zbiorowy.

ps3. nie odpuszczać bo jeżeli odpuszczamy to takie gnidy lęgną się jak grzyby po deszczu.
Różnica pomiędzy seksem i śmiercią polega na tym, że kiedy będziesz umierał, nikt nie będzie się śmiać z ciebie, że robisz to sam.
aquarius_n
Posty: 37
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:38
Lokalizacja: Wwa/Zabrze

24 kwie 2015, 14:15

@radek77

Dane do przelewu jakie podał to 58105010251000002406341871 Marcin Jablonski .
Choć uprzedzał, że to konto brata… Jeśli choć to jest prawdą, to działają razem lub on wsadził brata na niezłą minę.Tym bardziej, że w tytule przelewu miało być:
"dla Andrzeja", konto brata bedzie wiedzial o co chodzi.

Po moich wcześniejszych doświadczeniach, olałem prośbę o taki tytuł i wpisałem za jaką cześć robię przelew.
Illustrator & Graphics Designer
Gatka
Posty: 199
Rejestracja: 31 mar 2015, 12:58
Model: NA
Wersja: 93LE
Lokalizacja: GDYNIA

24 kwie 2015, 16:46

Panowie, nie bijcie piany, działamy, działamy. Aquarius_n pisałam Ci na PW, jak chcesz więcej info to dzwoń, będzie szybciej i prościej. A radku77, już się nie martw, poszkodowani którzy się ze mną skontaktowali wiedzą co robić i mamy świadomość że w "kupie" siła 8-)
Gatka
Enduro
Posty: 262
Rejestracja: 26 lut 2012, 13:51
Lokalizacja: wielkopolska/Niemcy

05 maja 2015, 20:00

kocureq pisze:.... nie zgłaszajcie sprawy na policję, a do prokuratury. Prokuratura jest jednostką nadrzędną dla policji - prokurator prowadzi śledztwo, a policja wykonuje czynności. Nie pozwoli to policji ot tak zamknąć sprawy z powodu nie wykrycia sprawcy, bo nie chce im się głębiej grzebać. Na ewentualne umorzenie sprawy przez prokuraturę można złożyć zażalenie (kiedyś mi się zdarzyło, z pomocą prawnika 2 razy takie zażalenie było podtrzymywane i śledztwo wznawiane).
Jeśli będzie potrzeba, mogę załączyć tu wzór swojego doniesienia, żebyście nie musieli tworzyć od zera.

ja sporo czasu temu tez zostlem oszukany, z powodu mojego ogloszenia na innym forum,
i po tym jak gosc okazal sie oszustem, poinformowalem go wielokrotnie o moich planach i zalozylem sprawe na policji.
ta podejmowala proby zniechecenia mnie m.in. poprzez pytania czy mam legalne oprogramowanie itp..
ale po przyjeciu sprawy pozbierali informacje i goscia namierzyli.
zostal skazany, bo wielu oszukal, a potem chyba matka zwracala kase.

oddanie sprawy do prokuratury spowoduje ze ta odesle ja do policji, bo ta musi wykonac czynnosci przygotowawcze.
wg. mnie warto najpierw sprobowac na policji.
pozdr.
Enduro
Wroniasty
Posty: 1645
Rejestracja: 02 sie 2008, 21:45
Lokalizacja: Białystok

12 lut 2016, 18:45

Nie wiem czy to dobre miejsce na te wynurzenia, etc. Ale po co ktoś inny też ma się naciąć?

W każdym razie, sprawa wygląda tak:

- 06.11.2015 piszę do użytkownika kwic12 PW, że kupię przełącznik szyb do NB
- 08.11.2015 dostaję od kwic12 PW z danymi do przelewu
- 10.11.2015 robię przelew i wysyłam PW z adresem - brak odzewu
- 25.11.2015 przez PW upominam się o towar za który zapłaciłem - brak odzewu
- 05.12.2015 przez PW upominam się o towar za który zapłaciłem - brak odzewu
- 10.12.2015 przez PW upominam się o towar za który zapłaciłem - brak odzewu
- 10.12.2015 piszę w jego temacie w dziale giełda, że nie mam z gościem kontaktu i nie mam towaru za który zapłaciłem, reaguje kolega Miatacz, obiecuje, że zadzwoni, wymieniamy się PW - równy gość z niego, dzięki jeszcze raz z tego miejsca
- 20.12.2015 (bodajże) przychodzi przełącznik, ułamane zaczepy, porysowany przy tychże zaczepach - wyciągany na chama jakimś śrubokrętem
- 21.12.2015 piszę PW do kwic12, że przełącznik jest uszkodzony, że ogólnie nie jestem zbytnio zadowolony z tego jak ta cała sprawa wygląda (pięć tygodni czekania od przelewu, 3 PW, poganianie do wysyłki przez innych forumowiczów, uszkodzony przełącznik który nie trzyma się na miejscu) i że proponuję rozwiązać sprawę bonifikatą 30 złotową, bo nie chce mi się odsyłać go, szukać kolejnego, a przede wszystkim kolejne 5 tygodni czekać tym razem nie na wysyłkę a na kasę - brak odzewu do dzisiaj. Czyli prawie dwa miesiące.

Od tego czasu logował się na forum.

Nie odpisał, nie zaproponował innego rozwiązania sprawy, kasy nie przelał.

Generalnie nie piszę tego z powodu tych 30, czy 100zł, bo szczerze wisi mi to kalafiorem. Po prostu uważam, że wewnątrzforumowe transakcje nie powinny tak wyglądać. Dotychczas kupiłem tu/sprzedałem sporo różnych rzeczy. I owszem zdarzały się poślizgi, albo, że coś przyszło w nie do końca takim stanie jak to sobie wyobrażałem, albo po przypomnieniu, ale zawsze z dwóch stron była dobra wola szybkiego i polubownego załatwienia sprawy.

Jak widać mamy na forum trochę nowych ludzi, niepoważnych ludzi.

I to tyle;)
Gatka
Posty: 199
Rejestracja: 31 mar 2015, 12:58
Model: NA
Wersja: 93LE
Lokalizacja: GDYNIA

13 lut 2016, 10:27

Witam ponownie, dzięki za przywrócenie posta :)
Pomimo informacji od policji że zawieszają śledztwo, ponieważ jak to napisali "pod adresem zameldowania nie zastali podejrzanego" ok miesiąc temu dostałam zwrot całości kwoty przesłanej oszustowi. Pieniądze zostały przesłane z nieznanego konta z dopiskiem "od Marcina Jabłońskiego z przeprosinami"
Wiem że inni forumowicze też otrzymali zwrot.
Wydaje mi się że w tym wypadku zadziałała prokuratura, a nie policja, bo sprawa była zgłoszona osobno do obu organów.
Oby jak najmniej takich oszustw na naszym forum i jak widać warto zgłaszać takie sprawy!
Gatka
kocureq
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2015, 18:55
Model: Inny
Wersja: brak

13 lut 2016, 10:45

Dziwne jest to co piszesz. Ja się z "kolegą" Jabłońskim ostatnio widziałem w sądzie, przyszedł, zeznałem swoje i sprawa toczy się dalej. To policja nie potrafi go znaleźć? :)

Przypilnuj prokuratora aby nie odpuszczał.
Gatka
Posty: 199
Rejestracja: 31 mar 2015, 12:58
Model: NA
Wersja: 93LE
Lokalizacja: GDYNIA

13 lut 2016, 11:15

Takie pismo otrzymałam....
Załączniki
IMG_20160213_121150.jpg
Gatka
kocureq
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2015, 18:55
Model: Inny
Wersja: brak

13 lut 2016, 11:19

Ale dziwne :) W sądzie rejonowym dla Pragi Południe toczy się sprawa przeciw niemu (sygnatura III K 1243/12), na której pojawia się jego obrońca, podejrzany jest powiadamiany skutecznie o każdej rozprawie, a na ostatnią nawet przyszedł.
Awatar użytkownika
marzdin
Donator
Donator
Posty: 364
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:49
Model: Inny
Wersja: NCFL mode by Five
Lokalizacja: Wrocław

21 lut 2016, 0:37

A może zrobili byśmy osobny temat odnośnie nie uczciwych sprzedawców? Ja od siebie dodał bym firmę
AUTO CZĘŚCI Tomasz Durakiewicz
Łany 1
24-173 Markuszów
http://www.autoczescimarkuszow.pl

Po długich poszukiwaniach odezwali się do mnie odnośnie zestawu do awaryjnego zamykania dachu w PRHT, oczywiście dostałem zdjęcie przedmiotu i cenę za którą mieli mi przesłać do firmy, po czym cały kontakt z tą firmą się urwał, zero odpowiedzi na maile, po zadzwonieniu do nich pierwszego dnia zostałem zbyty, że kończą pracę i wychodzą drugiego dnia dowiedziałem się iż część jest uszkodzona,i dla tego nie została wysłana, ogólnie rozumiem, że facet rzucił za niską cenę i zamierza wystawić to drożej na OLX lub Allegro ale jest to normalne oszustwo i stracony przeze mnie tydzień w poszukiwaniu części
poniżej zdjęcie rzekomo uszkodzonej części
Załączniki
P1019990.JPG
Ostatnio zmieniony 23 maja 2023, 10:30 przez marzdin, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam serdecznie
Marzdin
ODPOWIEDZ