Szyba nie domyka się po zamknięciu drzwi

Technicznie o generacji ND / NDFL /RF

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

KorppX
Posty: 21
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:29
Model: ND
Lokalizacja: Lubelskie

15 mar 2024, 22:54

Panowie, mam problem jakiś czas było ok, ale ostatnio kilka razy odłączałem akumulator i prawa szybą tylko schodzi w dół podczas otwierania drzwi, a po ich zamknięciu nie dociąga się tylko zostaje w tej samej pozycji. Lewa działa ok, tzn domyka się po zamknięciu drzwi. Gdzie szukać przyczyny takiego zachowania ?
Danillo
Donator
Donator
Posty: 2183
Rejestracja: 24 lip 2014, 9:52
Model: Inny
Wersja: ND1
Lokalizacja: W-wa

16 mar 2024, 13:00

Miałem tak samo po odpięciu boczków drzwi i kabli. Masz gdzieś zwarcie jeśli wcześniej działało prawidłowo.
Pozdrawiam, Danillo
KorppX
Posty: 21
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:29
Model: ND
Lokalizacja: Lubelskie

16 mar 2024, 18:57

Posiedziałem chwilkę w garażu kilka razy podłączyłem i odłączyłem klemę z akumulatora i zaczęło działać 😉
child
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2019, 22:52
Model: ND
Wersja: RF
Lokalizacja: Brzezina

17 maja 2024, 8:51

A jakieś podpowiedzi dot. tego "jakieś zwarcia gdzieś" można prosić (tzn. jak to zlokalizować)? Bo ja mam podobny problem, ale bardziej rozbudowany, tzn. czasami działa tylko szyba pasażera (ale np. potrafi reagować z zauważalnym opóźnieniem), czasami żadna, a z reguły działają obie bez problemu.
Czasami to samo przechodzi, jak samochód postoi, czasami muszę rozłączyć i połączyć akumulator (ale wtedy też z reguły problem znika dopiero po jakimś czasie).
Problem zdarza się nieregularnie od czasu, kiedy rozebrałem drzwi, ale potem rozbierałem jeszcze raz, żeby obejrzeć moduł szyb itp i tam naprawdę jest wszystko porządnie spięte.
ODPOWIEDZ