Problem z odkręceniem tarcz

Technicznie o generacji ND / NDFL /RF

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

maciejrumian
Posty: 334
Rejestracja: 05 lis 2014, 20:33
Model: ND RF
Lokalizacja: warszawa

14 mar 2024, 8:12

Cześć !

Rok temu założyłem dystanse na tył i jak ostatnio chciałem zmienić tarczę to mechanik zjechał nakrętki którymi były przykręcone piasty(?) i powiedział ze mogą uszkodzić gwint jak dalej będą próbować więc zrezygnowałem z opcji ale tarcze trzeba wymienić więc pytanie do was drodzy forumowicze.

Jakie nakrętki muszę kupić bo raczej napewno będę musiał kupić nowe i czy znacie kogoś w Warszawie kto podejmie się tego wyzwania ?

Z góry dziękuję za pomoc.
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

14 mar 2024, 8:28

maciejrumian pisze:
14 mar 2024, 8:12
Cześć !

Rok temu założyłem dystanse na tył i jak ostatnio chciałem zmienić tarczę to mechanik zjechał nakrętki którymi były przykręcone piasty(?) i powiedział ze mogą uszkodzić gwint jak dalej będą próbować więc zrezygnowałem z opcji ale tarcze trzeba wymienić więc pytanie do was drodzy forumowicze.

Jakie nakrętki muszę kupić bo raczej napewno będę musiał kupić nowe i czy znacie kogoś w Warszawie kto podejmie się tego wyzwania ?

Z góry dziękuję za pomoc.
Nie bardzo rozumiem o czym mówisz? Chodzi ci o te małe śrubki które trzymają tarczę w czasie montażu?https://www.mx5parts.co.uk/brake-disc-s ... 3jEALw_wcB
Bo tarcza generalnie trzyma się piasty nakrętkami kół.
Kupisz bez problemu w aso albo w hurtowni motoryzacyjnej. Większy problem może być z wykręceniem tej która tam jest teraz jeżeli ma obrobiony łepek - ale to też nie jest rzecz którą mechanik by sobie nie poradził
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

14 mar 2024, 8:32

A czekaj ;). Doczytałem. Nakrętki do śrub dystansu są takie same jak do kół tylko z niskim profilem. Jak masz firmowy dystans to kupisz od producenta. Możesz też dobrać w hurtowni
Awatar użytkownika
latar
Donator
Donator
Posty: 468
Rejestracja: 12 sie 2020, 14:48
Model: NB FL
Lokalizacja: DLW

14 mar 2024, 16:37

Nakrętki do dystansów to przelotowe M12x1,5, np. FEBI BILSTEIN 38008.

Eibach dodaje do zestawu komplet zrobiony z g..wnolitu. Straszne badziewie.
maciejrumian
Posty: 334
Rejestracja: 05 lis 2014, 20:33
Model: ND RF
Lokalizacja: warszawa

18 mar 2024, 12:40

Dzięki wielkie za pomoc panowie ! Śruby kupione. Teraz jeszcze to odkręcić ;)
ODPOWIEDZ