System bezkluczykowy tzw. Key Less

Technicznie o generacji ND / NDFL /RF

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

stpman
Posty: 632
Rejestracja: 20 gru 2019, 5:58
Model: ND
Wersja: ST/2.0/SkyFreedom
Lokalizacja: Pszczyna

10 lip 2023, 21:34

Czy w ND2 (SkyFreedom) wyposażonej w tzw. zaawansowany system bezkluczykowy (czyli otwierający także drzwi) da się ten system wyłączyć? Tak aby normalnie otwierać drzwi z guzika na kluczyku.

Mam trochę stracha o kradzież auta na walizkę.

Myślałem, że wsadzenie kluczka do metalowej puszki blokuje sygnał, ale tak nie jest.

A może macie jakiś patent na blokowanie sygnału jak kluczyki leżą w domu? (Etui z allegro ponoć szybko tracą właściwości barierowe, grube futerały z aluminium z kolei nie mieszczą immobilisera Omega).

Czemu mam stracha? Raz już mi auto ukradli, nie chce przez to przechodzić raz jeszcze :)
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1605
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

10 lip 2023, 22:24

stpman pisze:
10 lip 2023, 21:34
Czy w ND2 (SkyFreedom) wyposażonej w tzw. zaawansowany system bezkluczykowy (czyli otwierający także drzwi) da się ten system wyłączyć? Tak aby normalnie otwierać drzwi z guzika na kluczyku.
O ile pamiętam (ale testowałem to ze 4 lata temu) da się forscanem wyłączyć keyless całkowicie. Czyli musisz otwierać drzwi fizycznie kluczykiem, a uruchamiać samochód możesz wyłącznie po przytknięciu kluczyka do przycisku START.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2139
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

11 lip 2023, 5:46

Jak przytrzymasz immo Omega przez dłuższą chwilę, to przestanie działać w trybie Keyless - przynajmniej ja tak mam. Trzeba go nacisnąć, żeby odpalić samochód. Drzwi wtedy działają nadal normalnie (o ile dobrze pamiętam, odkryłem tę funkcjonalność przypadkiem na parku linowym kilka lat temu - uprząż ścinęła kluczyki, nie mogłem się dostać z powrotem do samochodu, albo nie mogłem go odpalić).

Osobiście polecam stosować futerały z allegro i je często zmieniać (tak robię, parkuję na ulicy /choć to może najlepsze zabezpiecznie antykradzieżowe, bo złodzieje nie mają komfortowych warunków pracy?/, ND (odpukać) wciąż stoi, idzie jej siódmy rok).
stpman
Posty: 632
Rejestracja: 20 gru 2019, 5:58
Model: ND
Wersja: ST/2.0/SkyFreedom
Lokalizacja: Pszczyna

11 lip 2023, 9:18

Zastanawia mnie jeszcze dlaczego metalowa puszka nie blokuje sygnału? Za cienka blacha?
Awatar użytkownika
Kamien
Donator
Donator
Posty: 967
Rejestracja: 24 mar 2014, 16:09
Model: ND
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Poznań

11 lip 2023, 12:04

Ja mam uszkodzoną ( lub wypiętą ) antenę w klamce kierowcy... :kciuk:
Arek_W
Posty: 83
Rejestracja: 16 sie 2019, 17:54
Model: ND
Lokalizacja: Wrocław

17 lip 2023, 13:56

a ja uzywam https://pl.aliexpress.com/item/10050054 ... pt=glo2pol wiec mam wywalone na magikow z Nintendo. Moga se pikac do .....
ODPOWIEDZ