Kluczyk ND nie działa

Po wymianie baterii pilot nie działa

Technicznie o generacji ND / NDFL /RF

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

laboch
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwie 2021, 13:04
Model: ND
Wersja: 2.0 freedom
Lokalizacja: K-Koźle

10 paź 2022, 10:37

Cześć,

Zazwyczaj używamy jednego kluczyka, drugi na stałe jest "w szufladzie".
Dzisiaj była konieczność odpalenia auta drugim kluczykiem i nie działa.
Otwarcie auta grotem mechanicznym OK, odpalenie przy pomocy zbliżenia do przycisku startera również zadziałało.
Ale nie działa zdalne otwieranie, zamykanie i funkcje KYLESS.

Czy trzeba programować kluczyk w ASO, czy może jest an to jakaś procedura "domowa"?

Pierwsze co zrobiłem to wymieniłem baterię, bez rezultatu.

W instrukcji też nic nie ma o tym.
bjorm
Donator
Donator
Posty: 3675
Rejestracja: 13 lis 2013, 14:16
Model: ND
Lokalizacja: NO/PL

10 paź 2022, 11:24

100% pewnosc ze bateria lezy poprawnie? w sensie plus i minus.
マツダ恋人 || ND 1.5 + NC 2.0 + NC 2.0T ||
Kiedyś: NC 2.5 FM + 20th A + 1.8 || NBFL Mem + Mem || będzie: ... RX-9 Genesis ||
towi
Posty: 75
Rejestracja: 05 sie 2021, 14:19
Model: ND
Lokalizacja: SZA

10 paź 2022, 19:49

a nie masz czasem drugiej "pastylki" przy kluczyku, to dodatkowe zabezpieczenie montowane w ASO PL i też ma swoją baterię, która pada po jakimś czasie.
Generalnie to są objawy słabej baterii, może "nowa" była też padnięta...
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1605
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

11 paź 2022, 9:37

Jeśli jesteś w stanie odpalić tym "nowym" kluczykiem przez przyłożenie do przycisku, masz kluczyk sparowany prawidłowo. Może nowa bateria też była padnięta, jak to już ktoś sugerował. Może dodatkowy immo (chociaż wtedy otworzyłbyś samochód, ale nie odpalił).
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

18 paź 2023, 19:08

Odkopuję temat: auto wyświetla komunikat "key fob battery low". Wymieniłem baterię ale teraz nie działa otwieranie z pilota i keyless entry. Bagażnik się otwiera z pilota przy otwartych drzwiach. Auto odpala ale trzeba kluczyk przyłożyć do przycisku strat/stop

Jest jakaś procedura resetowania/parowania ???
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2139
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

19 lis 2023, 21:16

Dalej sobie nie poradziłeś? Ja tak raz miałem, byłem na nartach i kupiłem w Krynicy w tamtejszym sklepie baterię. Przeżyłem duży stres bo po zmianie baterii do mx5 nie udało mi się wejść, a byłem z 10h od domu, albo i więcej (komunikacją).
Okazało się, że to była zła bateria.
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

19 lis 2023, 22:25

Wojtek Wawa pisze:
19 lis 2023, 21:16
Dalej sobie nie poradziłeś? Ja tak raz miałem, byłem na nartach i kupiłem w Krynicy w tamtejszym sklepie baterię. Przeżyłem duży stres bo po zmianie baterii do mx5 nie udało mi się wejść, a byłem z 10h od domu, albo i więcej (komunikacją).
Okazało się, że to była zła bateria.
Ogarnąłem temat. Bateria była dobra (cr2025). Wydaje mi się że winowajcą jest oring pokrywy baterii - ciężko wchodzi na swoje miejsce i pokrywa się nie domyka. Trzeba go psiknąć olejem silikonowym i dopchnąć na siłę.
Zbieg okoliczności że w obu pilotach pokrywa była niedomknięta do końca i oba nie miały zasilania w tym samym czasie.
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2641
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

20 lis 2023, 18:04

Też ostatnio miałem jazdy z kluczykiem. Penie nie napiszę niczego odkrywczego, ale duże znaczenie ma też producent baterii. Tak się złożyło, że gdzieś przy okazji kupiłem jakieś tanie chińczyki na allegro, które przestały działać po 3 miesiącach. Markowe dają radę, chociaż te 6-9 miesięcy.
hornet1982
Posty: 7
Rejestracja: 26 sie 2023, 22:18
Model: ND RF
Lokalizacja: Lodz

20 lis 2023, 22:04

irekJ pisze:Też ostatnio miałem jazdy z kluczykiem. Penie nie napiszę niczego odkrywczego, ale duże znaczenie ma też producent baterii. Tak się złożyło, że gdzieś przy okazji kupiłem jakieś tanie chińczyki na allegro, które przestały działać po 3 miesiącach. Markowe dają radę, chociaż te 6-9 miesięcy.
Tak, obserwacja przetestowana także na innych urządzeniach.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ODPOWIEDZ