Padnięta skrzynia biegów v5 w nd1

6 tygodni po końcu gwarancji mechanicznej ;(

Technicznie o generacji ND / NDFL /RF

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
wojteczekm16
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2017, 18:21
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Poznań

12 sie 2021, 15:57

A dopytam z ciekawości - kiedy miałeś wymienianą skrzynię w ramach gwarancji? Minęły już 3 lata? Bo z 1 posta wynika, że nie, a skoro nie to na wymienioną skrzynię masz 3 lata gwarancji - art. 581 par 1 kc, więc nie bardzo rozumiem dlaczego miałbyś za cokolwiek płacić...
Mazda mx-5 RF Machine Gray, 2017
viewtopic.php?f=22&t=27050&view=unread#unread
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2139
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

12 sie 2021, 16:21

Danillo,

dzieki! Co do wizyty u Grzesia - mozecie nie uwierzyc, ale zobaczylem przed Odysseyem ND2 z jasnym wnetrzem. A ze ostatnio lekarz kazal mi unikac stresow, to nowy samochod z nowymi 5 latami pelnej gwarancji bardzo kusi. Do tego dzis 143 k zl to inne pieniadze niz w 2019, kiedy ogloszono te ceny. A za ewentualna kuracje u Grzesia nikt mi nie zaplaci, gdybym chcial podmieniac na ND2. Co wiecej teraz mam rekojmie na skrzynie, wiec raczej latwiej bedzie sprzedac moja. Jeszcze nic nie postanowilem (musze awarie w mieszkaniu ogarnac), a nawet nowa skrzynia do mojej ND1 nie jest nawet w Warszawie, ale zaczalem kombinowac. Pierwsze "nie" zony biore za tak :-)

wojteczekm16,

Dopytam prawnika, ale jestem przekonany, ze na samochod masz 3 lata gwarancji. Na wymieniona czesc 1 rok. Chyba, ze mamy na forum prawnika i napisze tutaj?
Z drugiej strony przeczytalem ten paragraf, o ktorym piszesz i teraz czuje sie frajerem... Jesli to sa 3 lata to rzeczywiscie nie powinienem nic placic. A jak skrzynia ma 3 lata gwarancji, to jednak zostane przy ND1...
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2096
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

13 sie 2021, 8:57

Wojtek Wawa pisze:
12 sie 2021, 16:21
Danillo,

dzieki! Co do wizyty u Grzesia - mozecie nie uwierzyc, ale zobaczylem przed Odysseyem ND2 z jasnym wnetrzem. A ze ostatnio lekarz kazal mi unikac stresow, to nowy samochod z nowymi 5 latami pelnej gwarancji bardzo kusi. Do tego dzis 143 k zl to inne pieniadze niz w 2019, kiedy ogloszono te ceny. A za ewentualna kuracje u Grzesia nikt mi nie zaplaci, gdybym chcial podmieniac na ND2. Co wiecej teraz mam rekojmie na skrzynie, wiec raczej latwiej bedzie sprzedac moja. Jeszcze nic nie postanowilem (musze awarie w mieszkaniu ogarnac), a nawet nowa skrzynia do mojej ND1 nie jest nawet w Warszawie, ale zaczalem kombinowac. Pierwsze "nie" zony biore za tak :-)

wojteczekm16,

Dopytam prawnika, ale jestem przekonany, ze na samochod masz 3 lata gwarancji. Na wymieniona czesc 1 rok. Chyba, ze mamy na forum prawnika i napisze tutaj?
Z drugiej strony przeczytalem ten paragraf, o ktorym piszesz i teraz czuje sie frajerem... Jesli to sa 3 lata to rzeczywiscie nie powinienem nic placic. A jak skrzynia ma 3 lata gwarancji, to jednak zostane przy ND1...
Ze mnie to jest dupa, a nie prawnik, ale przedłużenie świadczenia to może być o czas wykonania naprawy, a nie o kolejny czasookres ;)
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
polly
Posty: 203
Rejestracja: 22 wrz 2020, 20:38
Model: Inny
Lokalizacja: Kraków

13 sie 2021, 15:40

pistenbully pisze:
Wojtek Wawa pisze:
12 sie 2021, 16:21
Danillo,

dzieki! Co do wizyty u Grzesia - mozecie nie uwierzyc, ale zobaczylem przed Odysseyem ND2 z jasnym wnetrzem. A ze ostatnio lekarz kazal mi unikac stresow, to nowy samochod z nowymi 5 latami pelnej gwarancji bardzo kusi. Do tego dzis 143 k zl to inne pieniadze niz w 2019, kiedy ogloszono te ceny. A za ewentualna kuracje u Grzesia nikt mi nie zaplaci, gdybym chcial podmieniac na ND2. Co wiecej teraz mam rekojmie na skrzynie, wiec raczej latwiej bedzie sprzedac moja. Jeszcze nic nie postanowilem (musze awarie w mieszkaniu ogarnac), a nawet nowa skrzynia do mojej ND1 nie jest nawet w Warszawie, ale zaczalem kombinowac. Pierwsze "nie" zony biore za tak :-)

wojteczekm16,

Dopytam prawnika, ale jestem przekonany, ze na samochod masz 3 lata gwarancji. Na wymieniona czesc 1 rok. Chyba, ze mamy na forum prawnika i napisze tutaj?
Z drugiej strony przeczytalem ten paragraf, o ktorym piszesz i teraz czuje sie frajerem... Jesli to sa 3 lata to rzeczywiscie nie powinienem nic placic. A jak skrzynia ma 3 lata gwarancji, to jednak zostane przy ND1...
Ze mnie to jest dupa, a nie prawnik, ale przedłużenie świadczenia to może być o czas wykonania naprawy, a nie o kolejny czasookres ;)
Jak coś oddajesz na gwarancję/rękojmię i nie jest naprawiane tylko wymieniane na nowe, to po wymianie czas rękojmi liczy się od nowa. Tak, jakbyś kupił nowy produkt.
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

13 sie 2021, 18:04

polly pisze:
13 sie 2021, 15:40
pistenbully pisze:
Wojtek Wawa pisze:
12 sie 2021, 16:21
Danillo,

dzieki! Co do wizyty u Grzesia - mozecie nie uwierzyc, ale zobaczylem przed Odysseyem ND2 z jasnym wnetrzem. A ze ostatnio lekarz kazal mi unikac stresow, to nowy samochod z nowymi 5 latami pelnej gwarancji bardzo kusi. Do tego dzis 143 k zl to inne pieniadze niz w 2019, kiedy ogloszono te ceny. A za ewentualna kuracje u Grzesia nikt mi nie zaplaci, gdybym chcial podmieniac na ND2. Co wiecej teraz mam rekojmie na skrzynie, wiec raczej latwiej bedzie sprzedac moja. Jeszcze nic nie postanowilem (musze awarie w mieszkaniu ogarnac), a nawet nowa skrzynia do mojej ND1 nie jest nawet w Warszawie, ale zaczalem kombinowac. Pierwsze "nie" zony biore za tak :-)

wojteczekm16,

Dopytam prawnika, ale jestem przekonany, ze na samochod masz 3 lata gwarancji. Na wymieniona czesc 1 rok. Chyba, ze mamy na forum prawnika i napisze tutaj?
Z drugiej strony przeczytalem ten paragraf, o ktorym piszesz i teraz czuje sie frajerem... Jesli to sa 3 lata to rzeczywiscie nie powinienem nic placic. A jak skrzynia ma 3 lata gwarancji, to jednak zostane przy ND1...
Ze mnie to jest dupa, a nie prawnik, ale przedłużenie świadczenia to może być o czas wykonania naprawy, a nie o kolejny czasookres ;)
Jak coś oddajesz na gwarancję/rękojmię i nie jest naprawiane tylko wymieniane na nowe, to po wymianie czas rękojmi liczy się od nowa. Tak, jakbyś kupił nowy produkt.
Technicznie przedmiotem gwarancji jest auto, a te nie zostało wymienione na nowe tylko naprawione :ugeek:
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

15 sie 2021, 14:54

mutra pisze:
13 sie 2021, 18:04
polly pisze:
13 sie 2021, 15:40
pistenbully pisze:
Ze mnie to jest dupa, a nie prawnik, ale przedłużenie świadczenia to może być o czas wykonania naprawy, a nie o kolejny czasookres ;)
Jak coś oddajesz na gwarancję/rękojmię i nie jest naprawiane tylko wymieniane na nowe, to po wymianie czas rękojmi liczy się od nowa. Tak, jakbyś kupił nowy produkt.
Technicznie przedmiotem gwarancji jest auto, a te nie zostało wymienione na nowe tylko naprawione :ugeek:
Nie.
Gwarancja jest na konkretne podzespoły auta :) bo np hamulców nie obejmuje czy innych elementów eksploatacyjnych natomiast układ napedowy już tak.

Temat sliski ale moim zdaniem warto pogadać z prawnikiem
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2096
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

15 sie 2021, 14:59

Andrut pisze:
15 sie 2021, 14:54
mutra pisze:
13 sie 2021, 18:04
polly pisze:
13 sie 2021, 15:40
Jak coś oddajesz na gwarancję/rękojmię i nie jest naprawiane tylko wymieniane na nowe, to po wymianie czas rękojmi liczy się od nowa. Tak, jakbyś kupił nowy produkt.
Technicznie przedmiotem gwarancji jest auto, a te nie zostało wymienione na nowe tylko naprawione :ugeek:
Nie.
Gwarancja jest na konkretne podzespoły auta :) bo np hamulców nie obejmuje czy innych elementów eksploatacyjnych natomiast układ napedowy już tak.

Temat sliski ale moim zdaniem warto pogadać z prawnikiem
Tłumacząc z polskiego na nasze, miałem na myśli, że czas wykonania naprawy (z tyt. gwarancji), zawiesza bieg rękojmi (o ten czas), nie powoduje natomiast przedłużenia jej o kolejne np. N lat.
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
krzyzakov
Posty: 46
Rejestracja: 13 lip 2014, 20:33
Model: NB FL
Lokalizacja: Skierniewice

15 sie 2021, 18:48

Andrut pisze:
15 sie 2021, 14:54

Nie.
Gwarancja jest na konkretne podzespoły auta :) bo np hamulców nie obejmuje czy innych elementów eksploatacyjnych natomiast układ napedowy już tak.

Temat sliski ale moim zdaniem warto pogadać z prawnikiem
Nie jestem prawnikiem, ale mam takiego "pod ręką". Jeśli producent udzielił osobnej gwarancji na skrzynię biegów (np. rok), to po wymianie gwarancja odnawia się na pierwotnych zasadach (czyli rok gwarancji na skrzynię). Kiedy nie ma osobnej gwarancji, to liczy się czy naprawa jest istotna. Ta taka jest, bo samochód z zepsutą skrzynią biegów nie działa. Wtedy również gwarancja biegnie od nowa.
Ja to sprawdziłem w praktyce po wymianie płyty głównej w laptopie.
Awatar użytkownika
MaciekW
Donator
Donator
Posty: 250
Rejestracja: 11 mar 2016, 20:20
Model: ND
Wersja: 2.0 SkyPassion
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

15 sie 2021, 20:08

A ja to sprawdziłem w praktyce po wymianie skrzyni w ND 😜. Odpowiedź była prosta - jeżeli bym kupił nową skrzynie to miałbym na nią gwarancję osobną, a jak jest wymieniona w ramach gwarancji, to nie - i dalej obowiązuje ta na cały samochód. Przynajmniej tak mówili w Opolu, nie drążyłem, czy słusznie. Stosując taki punkt odniesienia, na pierwszą skrzynie wymieniona nie miałeś dodatkowej gwarancji i nie ma o co rwać włosów. Sytuacja się komplikuje z teraz wymienianą, bo już ją kupujesz, choć po ekstra cenie. W tej sytuacji sprawa jest niejasna. Jeżeli traktować to jak zwykły zakup, to gwarancja jest. A jeżeli jako wciąż naprawę gwarancyjną, to jej nie ma. Tutaj chyba warto pogadać z serwisem, a nie dywagować...
Awatar użytkownika
cra3y
Posty: 166
Rejestracja: 21 wrz 2016, 8:20
Model: Inny

22 sie 2021, 16:51

Wojtek Wawa pisze:
12 sie 2021, 13:44
Mazda Polska okazala good will i pokryje znaczna czesc naprawy. Tu wielkie podziekowania dla nich i dla Pana Leszka (Saren) z Odysseya.
Czyli konkretnie co? Robociznę? Czy w jakiejś części kwoty za samą skrzynię?
Pozdrawiam
Krzysztof
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1605
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

22 sie 2021, 18:53

MaciekW pisze:
15 sie 2021, 20:08
A ja to sprawdziłem w praktyce po wymianie skrzyni w ND 😜. Odpowiedź była prosta - jeżeli bym kupił nową skrzynie to miałbym na nią gwarancję osobną, a jak jest wymieniona w ramach gwarancji, to nie - i dalej obowiązuje ta na cały samochód. Przynajmniej tak mówili w Opolu, nie drążyłem, czy słusznie. Stosując taki punkt odniesienia, na pierwszą skrzynie wymieniona nie miałeś dodatkowej gwarancji i nie ma o co rwać włosów. Sytuacja się komplikuje z teraz wymienianą, bo już ją kupujesz, choć po ekstra cenie. W tej sytuacji sprawa jest niejasna. Jeżeli traktować to jak zwykły zakup, to gwarancja jest. A jeżeli jako wciąż naprawę gwarancyjną, to jej nie ma. Tutaj chyba warto pogadać z serwisem, a nie dywagować...
" Art. 581. Bieg terminu gwarancji po usunięciu wady
§ 1. Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej."
Tyle KC na ten temat.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2139
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

23 sie 2021, 10:35

Właśnie dostałem telefon od Saren, że Mazda Polska uznała 100% "good will".
Napisać, że się tego nie spodziewałem, to mało...
Dzięki Mazda Polska i panie Leszku/Odyssey!
Tōge
Posty: 17
Rejestracja: 17 sie 2021, 11:09
Model: Inny
Lokalizacja: Cz-Dz

23 sie 2021, 11:01

Potrafią jednak wyjść z twarzą z tego blamażu dotyczącego kruchości skrzyń biegów. Elegancko.
Awatar użytkownika
cra3y
Posty: 166
Rejestracja: 21 wrz 2016, 8:20
Model: Inny

23 sie 2021, 13:35

To jest raczej puder na syf (wymiana uszkodzonej skrzyni awaryjnej na nową skrzynię awaryjną, chociaż w tym wypadku dobre i to),
niż wyjście z twarzą z blamażu (przeprojektowanie skrzyni, żeby problem nie występował).

Wojtku, trzymam kciuki, żeby ta podziałała Ci jak najdłużej 8-)
Pozdrawiam
Krzysztof
Awatar użytkownika
Żółwik
Donator
Donator
Posty: 418
Rejestracja: 17 wrz 2020, 19:14
Model: NA
Wersja: 1.6 Satsuki
Lokalizacja: Dzierżoniów

23 sie 2021, 15:31

Super, gratulacje, śledziłem ten wątek z szeroko otwartymi oczami. Całe szczęście, że to się tak skończyło, ale że Mazda wypuściła taką niedoróbę i nie robi akcji serwisowej, to jednak jest syf straszny IMHO.
jml
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2021, 14:59
Model: ND RF
Lokalizacja: Wrocław

23 sie 2021, 23:57

Wojtek Wawa pisze:
23 sie 2021, 10:35
Właśnie dostałem telefon od Saren, że Mazda Polska uznała 100% "good will".
Napisać, że się tego nie spodziewałem, to mało...
Dzięki Mazda Polska i panie Leszku/Odyssey!
Super :)

Co do wymian gwarancyjnych - jak mi w 3-letniej Giulii wymieniali MultiAir na gwarancji (miałem przedłużoną 5-letnią) to odbierając auto upewnili mnie w ASO, że na moduł MultiAir mam od nowa 5 lat gwarancji.
Awatar użytkownika
wojteczekm16
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2017, 18:21
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Poznań

24 sie 2021, 19:17

jml pisze:
23 sie 2021, 23:57
Wojtek Wawa pisze:
23 sie 2021, 10:35
Właśnie dostałem telefon od Saren, że Mazda Polska uznała 100% "good will".
Napisać, że się tego nie spodziewałem, to mało...
Dzięki Mazda Polska i panie Leszku/Odyssey!
Super :)

Co do wymian gwarancyjnych - jak mi w 3-letniej Giulii wymieniali MultiAir na gwarancji (miałem przedłużoną 5-letnią) to odbierając auto upewnili mnie w ASO, że na moduł MultiAir mam od nowa 5 lat gwarancji.
Bo tak właśnie działa gwarancja, a pieprzenie o naprawie w ramach dobrej woli jest po prostu śmieszne. Na wymienioną skrzynię jest od nowa 3 lata gwarancji. Jak w ciągu 3 lat padnie ta, którą zakładają to bez łaski montują kolejną i tak do grobowej (rdzawej :D) deski - albo awarii po upływie 3 lat (wtedy dopiero mogą wymienić w ramach gestu handlowego).
Mazda mx-5 RF Machine Gray, 2017
viewtopic.php?f=22&t=27050&view=unread#unread
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1605
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

24 sie 2021, 19:58

No tak, ale z tego co pisał Saren, poprzednia wymiana była w 2018. Rozumiem, że te kilka tygodni po gwarancji, o których pisze Wojtek, odnosiło się do gwarancji na już wymienioną skrzynię.
Teoretycznie więc, dura lex sed lex.
Dobrze że się poczuli, źle że skrzynie wciąż padają.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
wojteczekm16
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2017, 18:21
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Poznań

24 sie 2021, 21:32

TerminatorPi pisze:
24 sie 2021, 19:58
No tak, ale z tego co pisał Saren, poprzednia wymiana była w 2018. Rozumiem, że te kilka tygodni po gwarancji, o których pisze Wojtek, odnosiło się do gwarancji na już wymienioną skrzynię.
Teoretycznie więc, dura lex sed lex.
Dobrze że się poczuli, źle że skrzynie wciąż padają.
No właśnie, że nie. Skrzynia wymieniana we wrześniu 2018 r., a więc gwarancja na nową (tę wymienioną) jest do września 2021 r. Nie róbmy bałaganu, bo ktoś to czyta i później będzie się dawał robić w wała...
Mazda mx-5 RF Machine Gray, 2017
viewtopic.php?f=22&t=27050&view=unread#unread
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1605
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

25 sie 2021, 6:12

wojteczekm16 pisze:
24 sie 2021, 21:32
TerminatorPi pisze:
24 sie 2021, 19:58
No tak, ale z tego co pisał Saren, poprzednia wymiana była w 2018. Rozumiem, że te kilka tygodni po gwarancji, o których pisze Wojtek, odnosiło się do gwarancji na już wymienioną skrzynię.
Teoretycznie więc, dura lex sed lex.
Dobrze że się poczuli, źle że skrzynie wciąż padają.
No właśnie, że nie. Skrzynia wymieniana we wrześniu 2018 r., a więc gwarancja na nową (tę wymienioną) jest do września 2021 r. Nie róbmy bałaganu, bo ktoś to czyta i później będzie się dawał robić w wała...
No to ja już się zgubiłem.
EDIT: Przejrzałem jeszcze raz wątek Wojtka i faktycznie wymiana była we wrześniu '18. Czyli sprawa spokojnie do przepchnięcia z prawnikiem, jakby co.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
tytusr
Posty: 541
Rejestracja: 13 cze 2015, 9:27
Model: NC FL
Wersja: 20th anniversary
Lokalizacja: Szczyrk
Kontakt:

01 wrz 2021, 21:18

Ludzie, po to płaci się za nowy samochód u dealera kosmiczne pieniądze żeby mieć spokój. Można kupić 3 letnie auto po gwarancji za 50-60 procent wartości i nie mieć tego komfortu, ale za to pieniądze w portfelu. Mazda pokpila sprawę, może celowo bo statystycznie naloty roczne na mx5 są nieduże i nawet te wymiany gwarancyjne im się kalkulują bo zaoszczędzili więcej na projektowaniu i produkcji tego złomu. W VW podobnie sprawa miała się z rozrządem w TSI EA111
NCFL 2.5/ 274 KM/ 323 Nm :bicz:
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2139
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

16 wrz 2021, 17:11

Marzylem o kutych felgach BBS, ale teraz mysle, ze to jest cos potrzebniejszego dla ND1 niz piekne lekkie felgi:
https://driveshaftshop.com/product/2016 ... sion-only/

Kompozyty tlumia, wiec to taki rodzaj dwumasu z drugiej strony...
roswell
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2017, 17:39
Model: Inny

01 paź 2021, 1:35

Jakie są orientacyjnie koszty wzmocnienia skrzyni z ND1 u Grzegorza?
Dzięki
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 721
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

01 paź 2021, 5:18

roswell pisze:
01 paź 2021, 1:35
Jakie są orientacyjnie koszty wzmocnienia skrzyni z ND1 u Grzegorza?
Dzięki
Wszystko zależy od dawcy, podobno widełki są szerokie i zaczynają się od 5k PLN.
Awatar użytkownika
Sun
Donator
Donator
Posty: 300
Rejestracja: 03 maja 2020, 13:55
Model: ND
Wersja: Skyenergy
Lokalizacja: Gliwice

01 paź 2021, 17:41

A posiadając własną skrzynie?
Awatar użytkownika
grzes
Posty: 3651
Rejestracja: 31 sty 2010, 10:00
Model: NA
Wersja: 93' LE
Lokalizacja: Ruda Śl.
Kontakt:

06 paź 2021, 13:46

Hej,
wypowiem się za siebie może- jezeli to nie zgodne z regulmianem, to najmocniej przepraszam, nie mam celu reklamy tutaj itd. to nie miejsce na to.

Generalnie zależnie od rewizji posiadanej skrzyni dla ND moje usługi zaczynają się w okolicach 3.5k pln netto obecnie, w obecnych doswiadczniach gdzie glownie budowalem na bazie skrzyni rev3 i rev4, to okolo 5000.
Czesto dostaje pytania jak to sie odnosi do NC, no to inne skrzynie zupelnie, dla Skrzyń NC gdzie zabiegi są nieco w innej przestrzeni, to od 2k pln netto, optimum dzisiaj lezy czesto w widelkach 2.5-3.5k w zaleznosci jak zmielona dostaje skrzynie.
To wszystko działa w przypadku skrzyni którą otrzymuje i nie obejmuje in/out do samochodu, oczywiście istnieje taka możliwość u mnie, każda skrzynia dostaje możliwość lekkiego zamachu w możliwie mocno preferencyjnie warunku, bo koło zamachowe o odpowiednio niskiej wadze bezpośrednio wpływa na zwiększenie żytowności tej skrzyni, dot. również ND2.


PS.
z racji tzw. "wątku szwedzkiego" i mojej dystrubucji skrzyń w tamtym kierunku (chłopaki tam mielą skrzynie ND2 w swoim cyklu wyścigowym)= istnieje również opcja następująca:
całkowicie nowa skrzynia ND2 najwyzszej rewzji + odpowiedni pakiet wzmocnień zabezpieczających to na dzien dzisiejszy 17999 netto. Jeżeli kogos frapuje pytanie ile dzisiaj kosztuje skrzynia w ASO dla klienta to jest to 14999 brutto. +/- Wasze rabaty o ile takowe macie.
NA BRG 95'/ NA 93’/ 95' 1.8T/ Rx8 HP/ NC 1.8+/ Rx8 HP/NB Mazdaspeed 300+/ Rx8 40th /ND SkyFreedom / Rx8 R3/ ND Sky RF AT+
90’ Cosmo 20B/ 93' NA/ 80' RX7 FB/ 77'RX4/ 19' 6 GJ/ 22' i20N/ 22' i30N
https://www.facebook.com/machinedperformance
kucharz73
Posty: 19
Rejestracja: 01 paź 2021, 14:49
Model: ND RF
Lokalizacja: radom

14 lut 2022, 16:32

IMG_20211016_140452.jpg
IMG_20211016_140452.jpg (1.27 MiB) Przejrzano 1179 razy
Odkryłem, że w moim ND-ku została przy przebiegu 37tys wymieniona skrzynia biegów. W ramach akcji serwisowej 'Dobra wola' czy jakoś tak. Pytanie dla obeznanych z tematem- czy ta nowa skrzynia jest jakoś mocniejsza, udało mi się zrobić zdjęcie naklejki.
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4677
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

14 lut 2022, 18:27

Jeśli dobrze czytam tą naklejkę to skrzynia jest z września 2019, więc powinna być po wszystkich poprawkach.
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
KorppX
Posty: 17
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:29
Model: ND
Lokalizacja: Lubelskie

24 sty 2024, 18:46

@MMRS
Jak tam twoje testy z tym motulem 75W140 ? Dłużej ci skrzynia wytrzymała ? Wymieniałeś już ją ?
Awatar użytkownika
latar
Donator
Donator
Posty: 468
Rejestracja: 12 sie 2020, 14:48
Model: NB FL
Lokalizacja: DLW

24 sty 2024, 20:42

🤣🤣🤣

Racingowa brać z USA przewalająca i rozbierająca te skrzynie do inspekcji w hurtowych ilościach twierdzi, że najmniejsze zużycie wykazuje ona na Motul Gear Competition 75W140.

Twierdzą też, że nie jest kwestią czy skrzynia padnie a jedynie kiedy. I tyczy się to tych rzekomo przez Mazdę "wzmocnionych", które według tych magików w najbardziej newralgicznych miejscach są wręcz nietknięte.

Za to na forach/grupach/blogach widać, że trwają prace nad poprawieniem fabryki w tym zakresie. Pachnie jakimiś kitami na mocniejszych komponentach z patentami na poprawę przepływu oleju.

Jest dla nas szansa 🤞

Ja już miałem tą wzmocnioną. Po roku ASO wymieniało na nową🤣
ODPOWIEDZ