wyczerpujący dekoder VIN

Technicznie o generacji ND / NDFL /RF

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

wkręcony emeryt (NA)
Posty: 122
Rejestracja: 03 maja 2020, 15:02
Model: ND RF
Wersja: ND6E
Lokalizacja: Rzeszów

09 sie 2020, 16:50

Drodzy koledzy - współentuzjaści Miaty;

Jak może któryś z Was zauważył, od około miesiąca cieszę się kupionym z drugiej ręki modelem nD co prawda z roku 2019, ale już ze wzmocnionym silnikiem i dość dobrze wyposażonym. Na wyposażenie to oczywiście nie miałem wpływu (tak już jest zakupie auta używanego) - z najważniejszych rzeczy wiem, że mam pakiet Recaro (a więc zapewne amortyzatory Bilstein - choć mam tu wątpliwości bo nie są żółte). Zanim zadam Wam pytanie - informacja: poprzednie 10 lat przejeździłem 2 różnymi modelami BMW i miałem dostęp do dekodera VIN (tylko dla tej marki), który - po wczytaniu numeru - wyświetlał absolutnie wszystkie informacje o konfiguracji i wyposażeniu auta. Teraz pytanie: czy znacie link do podobnie działającego dekodera VIN dla Mazdy, który wreszcie dałby mi pełną i pewną odpowiedź co w moim aucie jest faktycznie?

Z góry dziękuję
Piotr
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

09 sie 2020, 18:59

As-Built możesz pobrać z https://www5.b2b.mazda.co.jp/asbuilt/fa ... l&direct=1
Będziesz musiał do tego znaleźć dekoder (jest tego parę). Możesz również Forscanem zrobić dumpa z obecnej konfiguracji i sprawdzić czy ktoś czegoś nie przestawiał.
Ale to od strony konfiguracji elektroniki.
To nie ma nic wspólnego ze sprawdzeniem czy miałeś oryginalnie zielony lakier, albo burgundową tapicerkę ;)
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

09 sie 2020, 21:29

Epc mazdy jest dostepne po rejestracji. Sprawdzisz numery czesci. Kolor lakieru i tapicerki tez 😉


https://mapps.mazdaeur.com/cas/login?se ... eur.com%2F


W stopce strony jest link dla warsztatów niezależnych. Klikasz tam i rejestrujesz sie jako warsztat.

Tylko użyj maila typu gmail etc bo w przeszłości onet itp nie przechodziły
wkręcony emeryt (NA)
Posty: 122
Rejestracja: 03 maja 2020, 15:02
Model: ND RF
Wersja: ND6E
Lokalizacja: Rzeszów

10 sie 2020, 18:24

Dzięki @mutra - jakbyś jeszcze poświęcił staruszkowi trochę czasu i opisał na przykład, jak w tak założonym "portalu serwisowym" zrobić to o czym pisałem, tj.:

- wpisać VIN, i dostać kompletną listę wyposażenia mojej Miaty?

Proszę - nie śmiejcie się ze mnie, ale mimo 50 lat za kółkiem różnych aut (w większości BMW), w świecie Mazdy a w szczególności Miaty jestem jeszcze zielony mimo włosów białych jak u gołąbka, haha :) Dlatego - o ile to, że faktycznie mam fotele Recaro po prostu widzę, a LSD najzwyczajniej czuję - to już jakie mam amortyzatory nie mam pojęcia...

Z góry jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam wszystkich Klubowiczów

- zakochany w swojej Miacie Piotr
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

10 sie 2020, 20:10

wkręcony emeryt (NA) pisze:
10 sie 2020, 18:24
Dzięki @mutra - jakbyś jeszcze poświęcił staruszkowi trochę czasu i opisał na przykład, jak w tak założonym "portalu serwisowym" zrobić to o czym pisałem, tj.:

- wpisać VIN, i dostać kompletną listę wyposażenia mojej Miaty?

Proszę - nie śmiejcie się ze mnie, ale mimo 50 lat za kółkiem różnych aut (w większości BMW), w świecie Mazdy a w szczególności Miaty jestem jeszcze zielony mimo włosów białych jak u gołąbka, haha :) Dlatego - o ile to, że faktycznie mam fotele Recaro po prostu widzę, a LSD najzwyczajniej czuję - to już jakie mam amortyzatory nie mam pojęcia...

Z góry jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam wszystkich Klubowiczów

- zakochany w swojej Miacie Piotr
Jesteś w stanie się zalogować do systemu? Powinienes widzieć okno do wpisania vinu po lewej stronie na górze
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4665
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

11 sie 2020, 8:42

Skręć koła na maxa, albo zajrzyj pod tylnym zderzakiem i jak amory są żółte to jest bilstein, jak czarne to nie.
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Awatar użytkownika
pudel
Posty: 402
Rejestracja: 24 sty 2017, 16:13
Model: ND
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Kraków

11 sie 2020, 8:55

Jesteś w stanie się zalogować do systemu? Powinienes widzieć okno do wpisania vinu po lewej stronie na górze
Strona działa chyba we flashu a popularne przeglądarki już teraz domyślnie blokują treści stworzone w tej technologii.
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 719
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

11 sie 2020, 9:14

pudel pisze:
11 sie 2020, 8:55
Jesteś w stanie się zalogować do systemu? Powinienes widzieć okno do wpisania vinu po lewej stronie na górze
Strona działa chyba we flashu a popularne przeglądarki już teraz domyślnie blokują treści stworzone w tej technologii.
Dlatego ja korzystam ze starego IE :)
wkręcony emeryt (NA)
Posty: 122
Rejestracja: 03 maja 2020, 15:02
Model: ND RF
Wersja: ND6E
Lokalizacja: Rzeszów

11 sie 2020, 9:35

Oczywiście zauważyłem, że niezbędny jest Flash, więc próbuję w IE. Jednak albo już ślepy jestem, albo trzeba gdzieś głębiej wejść - w sekcjach "pierwszego poziomu" nie widzę miejsca na wpisanie VIN :(

Podpowiedzcie! TIA

Piotr

Sorry - ZNALAZŁEM w katalogu części zamiennych... O jedną kawę było za mało :)
wkręcony emeryt (NA)
Posty: 122
Rejestracja: 03 maja 2020, 15:02
Model: ND RF
Wersja: ND6E
Lokalizacja: Rzeszów

11 sie 2020, 10:24

Wszystko jest, co miało być - włącznie z Brembo, LSD, Recaro, Bilstein...Nie mam natomiast opcji DRV_SEL (zapewne chodzi o przełącznik trybu jazdy "Sport" - no, ale to zdążyłem zauważyć :), a zresztą w manualu wystarczy odpowiedni tryb prawej nogi).

Nie wiem natomiast, co oznacza opcja _EXC.30TH SV - ktoś wie?

Piotr
Ostatnio zmieniony 11 sie 2020, 11:56 przez wkręcony emeryt (NA), łącznie zmieniany 1 raz.
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

11 sie 2020, 11:30

wkręcony emeryt (NA) pisze:
11 sie 2020, 10:24
Wszystko jest, co miało być - włącznie z Brembo, LSD, Recaro, Bilstein...Nie mam natomiast opcji DRV_SEL (zapewne chodzi o przełącznik trybu jazdy "Sport" - no, ale to zdążyłem zauważyć :)).

Nie wiem natomiast, co oznacza opcja _EXC.30TH SV - ktoś wie?

Piotr
Coś z aniwersarki
wkręcony emeryt (NA)
Posty: 122
Rejestracja: 03 maja 2020, 15:02
Model: ND RF
Wersja: ND6E
Lokalizacja: Rzeszów

11 sie 2020, 11:40

mutra pisze:
11 sie 2020, 11:30
wkręcony emeryt (NA) pisze:
11 sie 2020, 10:24
Wszystko jest, co miało być - włącznie z Brembo, LSD, Recaro, Bilstein...Nie mam natomiast opcji DRV_SEL (zapewne chodzi o przełącznik trybu jazdy "Sport" - no, ale to zdążyłem zauważyć :)).

Nie wiem natomiast, co oznacza opcja _EXC.30TH SV - ktoś wie?

Piotr
Coś z aniwersarki
Słusznie - "30th [anniversary] special version", niedbale tłumacząc...
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

20 sie 2020, 12:48

Chwila, ale te bilsteiny powinny byc zolte. A fotele recaro zawsze z nimi szly w parze. Mogly byc same zolte bile (ja tak mam), ale nie same Recaro.
Czyzby w ND2 zolte bilsteiny byly malowane na czarno? Albo moze sa zabrudzone?
Czy sa zamontowane bardzo latwo odczuc - jak jazda jest komfortowa jak hydrocitroenie - to mamy amortyzatory standardowe. Jak trzesie nawet na nowej, wydawaloby sie rownej drodze, to bilstein.
wkręcony emeryt (NA)
Posty: 122
Rejestracja: 03 maja 2020, 15:02
Model: ND RF
Wersja: ND6E
Lokalizacja: Rzeszów

20 sie 2020, 12:54

Nic na szczęście nie trzęsie - ale zawieszenie jest definitywnie sztywne, dokładnie tak jak powinno.

Piotr
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

20 sie 2020, 12:55

Wojtek Wawa pisze:
20 sie 2020, 12:48
Chwila, ale te bilsteiny powinny byc zolte. A fotele recaro zawsze z nimi szly w parze. Mogly byc same zolte bile (ja tak mam), ale nie same Recaro.
Czyzby w ND2 zolte bilsteiny byly malowane na czarno? Albo moze sa zabrudzone?
Czy sa zamontowane bardzo latwo odczuc - jak jazda jest komfortowa jak hydrocitroenie - to mamy amortyzatory standardowe. Jak trzesie nawet na nowej, wydawaloby sie rownej drodze, to bilstein.
Może po prostu są, pardon my french, upieprzone? :D
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
wkręcony emeryt (NA)
Posty: 122
Rejestracja: 03 maja 2020, 15:02
Model: ND RF
Wersja: ND6E
Lokalizacja: Rzeszów

20 sie 2020, 13:04

Podwozie będę mył wkrótce, ale auto jest tak sztywne (albo ciut sztywniejsze) jak M235i na zawieszce M-Performance stage II, i dużo sztywniejsze od R w ustawieniu standard (porównywalne z R w ustawieniu Sport). No - cudów nie ma; jestem za pieprzem.
ODPOWIEDZ