Zgłupiał mi smarttop

Technicznie o generacji ND / NDFL /RF

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

25 lut 2020, 17:04

Oddawałem dziś Dyzię na przegląd, więc chciałem tymczasowo wyłączyć smarttopa, żeby się komuś krzywda nie stała, jakby nieoczekiwanie zadziałał.
Fakt, klikałem przełącznikiem od dachu trochę na pałę, bo nie do końca pamiętałem instrukcję, ale doprowadziłem smarttop jakimś cudem do takiego stanu, że działa prawie jak powinien, ale odwrotnie. To znaczy - "kliknięcie" przełącznikiem w stronę otwierania dachu zamyka go, a w stronę zamykania - otwiera.
Zdarzyło się komuś coś takiego?
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2621
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

26 lut 2020, 8:36

Może wyciąg go z auta i podłącz kablem do PC. Chyba była tam opcja wgrania softu. Albo przynajmniej ustawienia przeklinaj i zapisz. Może pomoże.
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

26 lut 2020, 10:14

Oj, wyciągać teraz bym się nie podejmował. Już wkładanie go było niezapomnianą przygodą ;-)
Na szczęście mam wyprowadzony kabel i mogę się podpiąć bez wyjmowania z samochodu. Ale nie miałem jeszcze na razie czasu tego zrobić. Pewnie będę musiał spróbować zweryfikować czy jest nowsza wersja softu, przeprogramuję jeszcze raz ustawienia. I może sie poprawi. A jak nie, zgłoszę się do suportu, tylko spiszę sobie wcześniej choćby wersję firmware.
I taki był plan od początku. Ciekaw byłem tylko czy ktoś wcześniej trafil na coś podobnego.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
Eszte
Posty: 106
Rejestracja: 23 wrz 2017, 9:31
Model: ND RF
Wersja: SkyPassion '18
Lokalizacja: 3miasto

27 lut 2020, 8:20

Pamiętam, że jak go podłączałem za pierwszym razem to w setupie była opcja czy naciśnięcie w dół ma otwierać czy zamykać. Wydaje mi się że jest to w opcjach przy połączeniu do komputera. Sprawdź bo to jest chyba nastawialne.
ODPOWIEDZ