Modyfikacje ND

Gdzie szukać, gdzie kupować, jak modyfikować ?

Technicznie o generacji ND / NDFL /RF

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
AaaA
Donator
Donator
Posty: 616
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:56
Model: Inny
Wersja: ND2 2.0 Recaro
Lokalizacja: Mladá Boleslav - tak mam też Škode w garażu

30 wrz 2019, 8:21

No dobra, przyznac sie kto w ND (idealnie ND2) zmienial kolektor na 4:1 i mial jakies problem z kodami bledow:

Po zamontowaniu koletora BBR do ND2 mam dosc czesto blad P0421. Wydaje mi sie, ze to typowy blad po odjeciu pierwszego katalizatora.
Jeszcze nie bylem stroic auta (czesc internetow twierdzi ze dziala plug&play bez strojenia, czesc twierdzi ze konieczne jest strojenie). Ktos wie jakie sa mozlowisci? Co robic? Jak zyc? :)

Dokladniejszy opis tego co zrobilem tutaj:
viewtopic.php?p=501795#p501795

w skrocie o kolektorze od BBR:
Demontaz dosc prosty, do gory, warto pamietac o odkreceniu lambdy, jedynie malo miejsca i troche na sile trzeba wyciagac, warto zdjac rozporke i poluzuwac weze od chlodzenia.
Co do montazu, to jest dosc uperdliwy, szczegolnie:
- koniecznosc przedluzenia lambdy o jakies 10cm (czy to tylko u mnie w nd2? znacie jakies plug and play przedluzki bez lutowania?)
- dokrecanie srodkowej dolnej sruby kolektora (jakos za wasko miedzy kolankami na dokrecanie od gory nasadka, fajkowy klucz dal rade, chyba ktos kto to projektowal nie za bardzo liczyl sie z montazem na aucie...)
- trzeba pamietac o kupieniu podkladki z uszami miedzy kolektor a wydech i srubach, ktorych chyba nie da sie chyba uzyc do montazu
- na szczescie latwiej wlozyc nowy kolektor niz wyjac stockowy

To co musze rowiazac to pojawiajacy sie blad P0421 ktory pewnie jest zwiazany z nieobecnoscia pierwszego katalizatora, umieszczeniem lambdy, albo nie do konca dobrze przedluzylem lambde (mysle ze przedluzenie nie jest tutaj problemem).
<strike>miata is always the answer</strike>
hadrák is always the answer
bylo NA 1.6 prawie M Edition, potem NBFL 1.8 Phoenix, jest ND2 2.0 SkyFREEDOM Recaro Sport Obrazek zastępczo Toyobaru Obrazek
Awatar użytkownika
heretic
Posty: 446
Rejestracja: 05 lut 2015, 0:57
Model: ND
Wersja: SkyPassion+
Lokalizacja: Łódź

30 wrz 2019, 21:06

U mnie w ND1 było to samo. Problem oczywiście zniknął po strojeniu ;) To jest raczej spowodowane brakiem kata przed 2gą sondą, pierwsza jest przed katem zarówno w serii i u BBR.
Awatar użytkownika
AaaA
Donator
Donator
Posty: 616
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:56
Model: Inny
Wersja: ND2 2.0 Recaro
Lokalizacja: Mladá Boleslav - tak mam też Škode w garażu

01 paź 2019, 7:27

heretic pisze:
30 wrz 2019, 21:06
U mnie w ND1 było to samo. Problem oczywiście zniknął po strojeniu ;) To jest raczej spowodowane brakiem kata przed 2gą sondą, pierwsza jest przed katem zarówno w serii i u BBR.
No wlasnie jestem w trakcie umawiania strojenia:) originalny plan bylo chwile tak pojezdzic a potem wystroic ze sportowymi walkami, niestety okazalo sie ze sportowe walki od BBR na dzien dzisiejszy to fikcja:) nie maja nic na stanie, nie wiedza kiedy bedzie i w ogole mam im nie zawracac glowy bo sa na urlopie:D

nie polecam tego allegrowicza
<strike>miata is always the answer</strike>
hadrák is always the answer
bylo NA 1.6 prawie M Edition, potem NBFL 1.8 Phoenix, jest ND2 2.0 SkyFREEDOM Recaro Sport Obrazek zastępczo Toyobaru Obrazek
Awatar użytkownika
heretic
Posty: 446
Rejestracja: 05 lut 2015, 0:57
Model: ND
Wersja: SkyPassion+
Lokalizacja: Łódź

01 paź 2019, 19:40

AaaA pisze:
01 paź 2019, 7:27
heretic pisze:
30 wrz 2019, 21:06
U mnie w ND1 było to samo. Problem oczywiście zniknął po strojeniu ;) To jest raczej spowodowane brakiem kata przed 2gą sondą, pierwsza jest przed katem zarówno w serii i u BBR.
No wlasnie jestem w trakcie umawiania strojenia:) originalny plan bylo chwile tak pojezdzic a potem wystroic ze sportowymi walkami, niestety okazalo sie ze sportowe walki od BBR na dzien dzisiejszy to fikcja:) nie maja nic na stanie, nie wiedza kiedy bedzie i w ogole mam im nie zawracac glowy bo sa na urlopie:D

nie polecam tego allegrowicza
Standard :lol:
ODPOWIEDZ