[ND] Dyskusja ogólna

Technicznie o generacji ND / NDFL /RF

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bimbak
Posty: 234
Rejestracja: 08 sie 2016, 14:50
Model: NC
Wersja: 3rd gen. Limited

03 kwie 2018, 7:29

Nawet na zdjęciach widać ze tylna rurka stelażu jest w złym miejscu. Wygląda na źle poskladany dach / źle pozakładane naciągi (?)
Trudno powiedzieć nie widząc tego od środka. Musisz jechać z reklamacją.
Awatar użytkownika
2451
Donator
Donator
Posty: 67
Rejestracja: 07 sty 2017, 10:45
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom+Recaro
Lokalizacja: Warszawa

12 kwie 2018, 10:26

Dzisiaj dostałem list od Mazdy informujący o akcji serwisowej.
Jedną z rzeczy, która różniła ND od RF był jeden z wyświetlaczy (pierwszy z lewej, informujący o zużyciu paliwa itp)
W ND był monochromatyczny, w RF jest kolorowy. Podobno w jego oprogramowaniu był błąd, który nie wyłączał tempomatu, a ten wyciągał prąd z baterii.
Miałem dwa razy problem z odpaleniem samochodu. Pierwszym razem (stał dwa tygodnie w ogrzewanym garażu) do odpalenia samochodu musiałem wezwać assistance Mazdy, które trzeba przyznać zadziałało bardzo szybko i sprawnie. Drugim razem (samochód stał w tym samym garażu ok 1,5 tygodnia) skorzystałem z powerbanka (to małe, niepozorne urządzenie faktycznie działa, chociaż początkowo byłem sceptycznie nastawiony co do jego skuteczności).
Więcej problemów nie odnotowałem, ale też przerw w jeżdżeniu dłuższych niż tydzień nie miałem.
Update softu ma potrać ok 30 min. Problem (z tego co wyczytałem) dotyczy pierwszych egzemplarzy RF wyprodukowanych do (tu mogę się mylić, bo dokładnie nie pamiętam) maja 2017.
Załączniki
p2.jpg
p2.jpg (516.92 KiB) Przejrzano 2501 razy
p1.jpg
p1.jpg (510.56 KiB) Przejrzano 2501 razy
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1605
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

16 kwie 2018, 20:34

2451 pisze:Dzisiaj dostałem list od Mazdy informujący o akcji serwisowej.

Przysłali zwykłą pocztą, czy poleconym?
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
2451
Donator
Donator
Posty: 67
Rejestracja: 07 sty 2017, 10:45
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom+Recaro
Lokalizacja: Warszawa

17 kwie 2018, 7:50

TerminatorPi pisze:
2451 pisze:Dzisiaj dostałem list od Mazdy informujący o akcji serwisowej.

Przysłali zwykłą pocztą, czy poleconym?
Polecony

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1605
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

17 kwie 2018, 7:54

2451 pisze:
TerminatorPi pisze:
2451 pisze:Dzisiaj dostałem list od Mazdy informujący o akcji serwisowej.

Przysłali zwykłą pocztą, czy poleconym?
Polecony

Dzięki za info. Właśnie przyszło mi jakieś dziwne awizo i zacząłem się zastanawiać co znowu przeskrobałem ;)
A to pewnie to.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
2451
Donator
Donator
Posty: 67
Rejestracja: 07 sty 2017, 10:45
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom+Recaro
Lokalizacja: Warszawa

17 kwie 2018, 8:10

TerminatorPi pisze:
2451 pisze:
TerminatorPi pisze:
2451 pisze:Dzisiaj dostałem list od Mazdy informujący o akcji serwisowej.

Przysłali zwykłą pocztą, czy poleconym?
Polecony

Dzięki za info. Właśnie przyszło mi jakieś dziwne awizo i zacząłem się zastanawiać co znowu przeskrobałem ;)
A to pewnie to.
Awizo pewnie ze zdjęciem z fotoradaru, a list od Mazdy dopiero w drodze ;)

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ACID
Posty: 94
Rejestracja: 13 lip 2017, 16:11
Model: ND
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

17 kwie 2018, 8:18

A mi przedwczoraj Magdalena zjechała z podjazdu na zaciągniętym ręcznym :D
Zostawiłam auto na 4 min na wjeździe, jak zwykle, wychodzę a ona przepycha się z drzwiami garażowymi. :D
Normalnie nie wiem dlaczego ale zamiast kląć i szacować skalę zniszczeń ogarnęła mnie taka wesołość, ze nawet jeszcze nie dzwoniłam do ASO :D
:D ND 2.0 2017
RIP ND 2.0 2017
Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1173
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

17 kwie 2018, 9:37

Czy komuś jeszcze muzyka (nie ważne radio czy mp3 z podpiętego pena) przerywa na sekunde przy zamykaniu dachu? Ja wiem że tym autem nalezy jeździć top down ale czasami wypada zamknąć a taka pierdoła... drażni
Awatar użytkownika
ACID
Posty: 94
Rejestracja: 13 lip 2017, 16:11
Model: ND
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

17 kwie 2018, 9:40

Głośniki się przełączają wtedy na inny tryb i fakrycznie słychac to przez milisekundę...
Naprawdę pierdołę sobie znalazłeś Mike :D
:D ND 2.0 2017
RIP ND 2.0 2017
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2139
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

17 kwie 2018, 11:26

ACID współczuję i dziękuję - wiadomo czego i za co. Nie miałem pojęcia, że te głośniki są takie inteligentne - choć brzmią naprawdę słabo (i to w wersji BOSE). Ktoś już robił ich upgrade?
Awatar użytkownika
2451
Donator
Donator
Posty: 67
Rejestracja: 07 sty 2017, 10:45
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom+Recaro
Lokalizacja: Warszawa

17 kwie 2018, 11:31

mike_d pisze:Czy komuś jeszcze muzyka (nie ważne radio czy mp3 z podpiętego pena) przerywa na sekunde przy zamykaniu dachu? Ja wiem że tym autem nalezy jeździć top down ale czasami wypada zamknąć a taka pierdoła... drażni


To Bose AutoPilot, można to wyłączyć:
Załączniki
8498.PNG
8498.PNG (224 KiB) Przejrzano 2395 razy
Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1173
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

17 kwie 2018, 11:49

ACID pisze:Głośniki się przełączają wtedy na inny tryb i fakrycznie słychac to przez milisekundę...
Naprawdę pierdołę sobie znalazłeś Mike :D


Co poradzę że rzeczy które w sumie jako jedyne mnie denerwują w tym aucie to właśnie to, piknięcie przy spadku temperatury poniżej 5 stopni i automatyczne wyłączanie radia przy zgadzeniu silnika (to ostatnie najbardziej) . Nie miał człowiek problemów, kupił sobie nowy samochód :P

2451 pisze:To Bose AutoPilot, można to wyłączyć:


Dzięki! Zmotywowałeś mnie w końcu do zajrzenia do nie-skróconej instrukcji :). Wyłaczyć tego nie planuję bo jednak przydaje się bardziej niż wkurza ale... wkurza :bang:
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1605
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

17 kwie 2018, 18:44

2451 pisze:
TerminatorPi pisze:Dzięki za info. Właśnie przyszło mi jakieś dziwne awizo i zacząłem się zastanawiać co znowu przeskrobałem ;)
A to pewnie to.
Awizo pewnie ze zdjęciem z fotoradaru, a list od Mazdy dopiero w drodze ;)

A jednak z Mazdy. Właśnie odebrałem zaproszenie na stawienie się w ASO.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
BunnyWoop
Posty: 101
Rejestracja: 12 lip 2017, 9:28
Model: ND

17 kwie 2018, 22:33

Auto lock czasami działa, czasami nie. Czasami po 2 sek. czasami po 20 sek. Ehhh.
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2641
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

24 kwie 2018, 14:16

Jako, że jest to temat skupiający większość użytkowników ND w jednym miejscu a większość narzeka na trwałość lakieru na zderzaku to pozwolę sobie zrobić mały offtop.
Za kilka dni wraca mój zderzak z lakierowania, chciałbym go okleić folią bezbarwną zanim zdążę go wykamykować. Wiem, że parę osób to robiło w NDkach. Możecie powiedzieć czy zadaje to egzamin oraz czy w jakiś znaczący sposób zmienia się odcień lakieru? Polecacie jakieś konkretne rozwiązania?
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2139
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

26 kwie 2018, 21:13

Kojarzę na świecie trzy lekkie samochody rwd produkowane seryjnie przez popularne marki. Mx5, 4c i miała dojść wskrzeszona alpine. Niby prototyp, ale chyba wolę nasze problemy ze skrzynią biegów ;)
https://www.facebook.com/TopGearAmerica ... =ts&__nodl
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1605
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

26 kwie 2018, 21:17

Wojtek Wawa pisze:Kojarzę na świecie trzy lekkie samochody rwd produkowane seryjnie przez popularne marki. Mx5, 4c i miała dojść wskrzeszona alpine. Niby prototyp, ale chyba wolę nasze problemy ze skrzynią biegów ;)
https://www.facebook.com/TopGearAmerica ... =ts&__nodl

Pytanie jak klasyfikujesz Lotusa i Caterhama.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2139
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

26 kwie 2018, 21:46

Jako niepopularne marki.
Awatar użytkownika
D4C
Posty: 419
Rejestracja: 05 mar 2016, 11:04
Model: NA
Lokalizacja: Sędziszów Młp

26 kwie 2018, 22:05

Ktoś tu o twingo zapomniał. I o smarcie, ale o tym akurat można zapomnieć.
Awatar użytkownika
2451
Donator
Donator
Posty: 67
Rejestracja: 07 sty 2017, 10:45
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom+Recaro
Lokalizacja: Warszawa

28 kwie 2018, 11:02

irekJ pisze:Jako, że jest to temat skupiający większość użytkowników ND w jednym miejscu a większość narzeka na trwałość lakieru na zderzaku to pozwolę sobie zrobić mały offtop.
Za kilka dni wraca mój zderzak z lakierowania, chciałbym go okleić folią bezbarwną zanim zdążę go wykamykować. Wiem, że parę osób to robiło w NDkach. Możecie powiedzieć czy zadaje to egzamin oraz czy w jakiś znaczący sposób zmienia się odcień lakieru? Polecacie jakieś konkretne rozwiązania?

Ja swoją okleiłem Xpel ultimate. Folia dosyć gruba 150 mikronów. Parę kamieni poleciało w stronę samochodu, ale żadnego śladu po nich nie widać. Próbowałem (oczywiście nie na samochodzie :D ) zarysować folię szczotką metalową. Sama folia była porysowana i nadawała się do wymiany, ale lakier pod spodem bez żadnej rysy.
Czy zmienia odcień? Trudno mi powiedzieć, bo okleiłem nowy samochód i nie znam innego koloru niż ten który mam. Nie oklejałem całego, ale ja nie widzę różnicy pomiędzy fragmentami oklejonymi a tymi bez folii. Jest trochę jak "Nowe szaty cesarza", jest ale nikt jej nie widzi.
Jeśli byłbyś w stolicy, to byś zobaczył jak wygląda po roku.
Awatar użytkownika
Hookie
Donator
Donator
Posty: 3402
Rejestracja: 01 gru 2011, 19:22
Model: NB FL
Wersja: 1.8 Memories 2
Lokalizacja: Sosnowiec

28 kwie 2018, 11:07

A jaki koszt takiej zabawy z robocizną? Gdzie oklejałeś?
2011-12: NB 1.8 '98 10th Anni 2260 - Miatulka
2013: NA 1.6 '90 - Babcia
2015 - 2017: NBfl 1.6 '04 - Furia
2019: NBfl 1.8 '01 - Hejka 2.0
2018 - 2022: ND 2.0 '16 Club - Kocur
Maj 2022: - obecnie: NBfl 1.8 '03 - Żaba
Awatar użytkownika
2451
Donator
Donator
Posty: 67
Rejestracja: 07 sty 2017, 10:45
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom+Recaro
Lokalizacja: Warszawa

28 kwie 2018, 11:13

Hookie pisze:A jaki koszt takiej zabawy z robocizną? Gdzie oklejałeś?

To zależy od tego jakie elementy chcesz okleić.
na stronie xpel jest wszystko ładnie wypisane i wyrysowane
http://www.xpel.com/search-coverage-options/XPEL_Europe_(except_UK)/Passenger_Cars_and_Light_Trucks/2017/Mazda/MX-5_RF
Najlepiej napisać do firm, które się tym zajmują i zapytać o wycenę.
Ja swoją oklejałem w Tychach (CarSPA)

Ta folia jest dość droga, za to spokój podczas jazdy nie do przecenienia ;)
BunnyWoop
Posty: 101
Rejestracja: 12 lip 2017, 9:28
Model: ND

28 kwie 2018, 23:04

Czy u was też tak jest, że (odtwarzam z pen drive'a) odtwarzanie muzyki fixuje się na pewnej grupie plików i tak loopuje?
Mam jakieś 900 piosenek na pendrive'ie. Wszystkie luzem, bez folderów.
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 721
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

29 kwie 2018, 7:05

BunnyWoop pisze:Czy u was też tak jest, że (odtwarzam z pen drive'a) odtwarzanie muzyki fixuje się na pewnej grupie plików i tak loopuje?
Mam jakieś 900 piosenek na pendrive'ie. Wszystkie luzem, bez folderów.

Tak, ja co prawda mam w kilku katalogach muzykę ale często jest tak że gubi piosenkę po ponownym uruchomieniu silnika.
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1605
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

29 kwie 2018, 7:09

BunnyWoop pisze:Czy u was też tak jest, że (odtwarzam z pen drive'a) odtwarzanie muzyki fixuje się na pewnej grupie plików i tak loopuje?
Mam jakieś 900 piosenek na pendrive'ie. Wszystkie luzem, bez folderów.

Nie wiem jak w Miacie, bo tu akurat lecę głównie ze spotifaja przez BT (oj, żebym miał czas na to android auto...), ale to ogólnie dość typowy problem. Zobacz czy w ogóle w liście utworów wszystkie widzisz, czy też czyta tylko do określonego miejsca, bo mu bufora brakuje.
Analogicznie miałem np. w pasku.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2139
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

29 kwie 2018, 19:48

Niektórym na privie pisałem, że coś zaczęło u mnie z tyłu stukać. Podejrzewałem wydech, skrzynię lub dyferencjał. W końcu to hejcona ND i pierwszy rok produkcji (marzec 2016).
Okazało się jednak, że przy robieniu konserwacji, Krown na Bodycha, nie dokręcił 10 śrub różnych osłon podwozia. W ASO zaprosili mnie pod podnośnik i sam tymi śrubami mogłem kręcić palcami. Jeszcze trochę, a uszkodził bym wał napędowy (jeden element już o niego stukał).
W październiku robili fiestę żony i do dziś jest ok. Ale uważajcie. Polecam przed odbiorem poprosić o klucz i wejść pod samochód w jakiejś oczywiście pelerynie jednorazowej. Fakt że po 2500 km i całej zimie, cały spód jest tłusty. Mam szczęście, że ani raz nie byłem mxem poza Warszawą od grudnia, mogłem zniszczyć samochód chcąc go przygotować na lata.
BTW brawo mazda bemo motors przy krakowskiej. Szybka diagnoza, przyjęcie z ulicy, naprawa i ogromny rabat.
Co ciekawe czasem coś w moim ND stukało, myślałem że ten typ tak ma. Teraz jest idealnie cicho poza tym, że w mx5 jest głośno #pdk ;)
Kocham nd, życzę wszystkim mi podobnym takiej codziennej radości.
Opisana historia z wczoraj. Dzisiaj radość z full top down po Warszawie w 32 C. Bałem się, że będzie za ciepło, a klima była potrzebna tylko podczas postoju na światłach. Kabriolet (roadster) to genialny wynalazek na upały.
Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1173
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

30 kwie 2018, 12:53

BunnyWoop pisze:Czy u was też tak jest, że (odtwarzam z pen drive'a) odtwarzanie muzyki fixuje się na pewnej grupie plików i tak loopuje?
Mam jakieś 900 piosenek na pendrive'ie. Wszystkie luzem, bez folderów.


Przy okazji spytam o tagi - prawidłowo Wam czyta? U mnie na niektórych głupieje i pokazuje np. właściwy tytuł A, wykonawcę B i płytę C (z tego A, B i C są z innej bajki). Co więcej, przy niektórych utworach pokazuje tytuły płyty której juz na pen drivie nie ma (i to po pełnym formacie pena) - tak jakby odtwarzacz je cache'ował. Błąd występuje przy najnowszym dostępnym softcie.
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2139
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

30 kwie 2018, 13:59

Dziś zadzwonił do mnie pan Łukasz z KROWN POLSKA i bardzo mile i profesjonalnie podszedł do sprawy. Chyba zdarzyło się im to pierwszy raz - zaoferowano mi zwrot kosztów ASO + puszkę ich konserwantu. Spodziewałem się przemilczenia tematu, ewentualnie rządania dowodu, że to na pewno oni (a wiadomo to nie do udowodnienia).
Awatar użytkownika
Jaw0r
Posty: 221
Rejestracja: 07 lut 2012, 15:22
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

26 maja 2018, 13:28

2451 pisze:
irekJ pisze:Jako, że jest to temat skupiający większość użytkowników ND w jednym miejscu a większość narzeka na trwałość lakieru na zderzaku to pozwolę sobie zrobić mały offtop.
Za kilka dni wraca mój zderzak z lakierowania, chciałbym go okleić folią bezbarwną zanim zdążę go wykamykować. Wiem, że parę osób to robiło w NDkach. Możecie powiedzieć czy zadaje to egzamin oraz czy w jakiś znaczący sposób zmienia się odcień lakieru? Polecacie jakieś konkretne rozwiązania?

Ja swoją okleiłem Xpel ultimate. Folia dosyć gruba 150 mikronów. Parę kamieni poleciało w stronę samochodu, ale żadnego śladu po nich nie widać. Próbowałem (oczywiście nie na samochodzie :D ) zarysować folię szczotką metalową. Sama folia była porysowana i nadawała się do wymiany, ale lakier pod spodem bez żadnej rysy.
Czy zmienia odcień? Trudno mi powiedzieć, bo okleiłem nowy samochód i nie znam innego koloru niż ten który mam. Nie oklejałem całego, ale ja nie widzę różnicy pomiędzy fragmentami oklejonymi a tymi bez folii. Jest trochę jak "Nowe szaty cesarza", jest ale nikt jej nie widzi.
Jeśli byłbyś w stolicy, to byś zobaczył jak wygląda po roku.


A czy folia zmienia barwę/stopień przezroczystości pod wpływem mycia, słońca, warunków atmosferycznych? Albo czy zaczyna odchodzić na załamaniach albo na krawędziach elementów? To co mnie zawsze najbardziej zastanawia to jak długo folia wygląda naprawdę idealnie. Zdecydowanie na plus jest fakt, że przy lekkiej przycierce do wymiany jest tylko folia. Ale z drugiej strony pewnie koszt oklejenia elementu jest niewiele mniejszy niż koszt malowania.

Moja ND jest zabezpieczona ceramiką. Pogłębia kolor, chroni przed zarysowaniami, chemią itp., sprawia że auto się super łatwo myje, błyskawicznie spływa z niego woda i nie trzeba (nie ma sensu) nakładać wosku. Świetna sprawa, lakier wygląda perfekcyjnie i nie ma na nim żadnej ryski. Ale ceramika zupełnie nie chroni przed uszkodzeniami fizycznymi - mam na masce 2 ślady po kamykach. To dlatego, że ceramika ma grubość ok. 10 mikrometrów, a nie 100-150. Myślałem o tym, żeby okleić dodatkowo zderzak, ale na stronie Gtechniq - producenta ceramiki - piszą, że po nałożeniu ceramiki auta się nie okleja, bo folia nie będzie się dobrze trzymała.

Myślę, że jeśli brałbym pod uwagę maksymalną ochronę albo zabawę na torze od czasu do czasu, gdzie wiadomo więcej rzeczy lata jak kamienie, opony, lusterka :mrgreen: , to skłaniałbym się ku folii.
Awatar użytkownika
2451
Donator
Donator
Posty: 67
Rejestracja: 07 sty 2017, 10:45
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom+Recaro
Lokalizacja: Warszawa

28 maja 2018, 10:53

Ekspertem od folii nie jestem, ze swojej jestem zadowolony.
Jeżeli ktoś się zastanawia nad oklejaniem samochodu i chce zobaczyć jak wygląda XPEL Ultimate po roku i przejechanych kilkunastu tys. km, niech pisze (o ile mieszka w stolicy ;) )
ODPOWIEDZ