[NC] [połączony] Światła do jazdy dziennej w NC

Technikalia dotyczące generacji NC / NCFL1 / NCFL1

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kamien
Donator
Donator
Posty: 967
Rejestracja: 24 mar 2014, 16:09
Model: ND
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Poznań

26 kwie 2015, 19:47

koro13 pisze:prosze Cie bardzo -mowilem ze proste


Dokładnie, niewiele z tym pracy a auto wygląda dużo lepiej, niż z standardowymi zaślepkami. Ta opcja jest też sporo tańsza od używanych halogenów wraz z przełącznikiem...
Awatar użytkownika
nikolakis
Posty: 264
Rejestracja: 16 gru 2015, 21:24
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: EZG
Kontakt:

20 cze 2016, 12:31

Zamieniłem żarówki H11 w przeciwmgielnych na LEDy Cree, żeby używać je jako dzienne.
Wg wskazówek Bonito wyjąłem bezpiecznik od automatycznego włączania świateł mijania i w pozycji OFF już się nie świecą :).
Żeby używać przeciwmgielne jako dzienne muszę natomiast mieć włączone pozycyjne :(

Co trzeba zrobić, żeby "przeciwmgielne" działały, gdy przełącznik świateł jest w pozycji OFF?
Awatar użytkownika
Kamien
Donator
Donator
Posty: 967
Rejestracja: 24 mar 2014, 16:09
Model: ND
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Poznań

20 cze 2016, 15:57

Ja swoje podpiąłem pod przekaźnik załączający światła pozycyjne.

Nie wiem czy znasz się na elektryce więc napiszę prosto...
Przekaźnik ma "2 tory" NC i NO

NC to styk normalnie zwarty
NO styk normalnie otwarty.

Na wejście przekaźnika cały czas jest podpięte zasilanie (po załączeniu stacyjki) i teraz na styku NO nie ma napięcia a na styku NC jest.

I właśnie pod styk NC musisz podpiąć kabelek sterujący od ledów.

Ja w swojej po prostu wsunąłem odizolowany przewód pod nóżkę przekaźnika.

Tutaj jest pokazane gdzie znajdują się przekaźniki.
http://forum.miata.net/vb/showthread.php?t=494079

Zaznaczyli przekaźnik od halogenów a ty musisz poszukać przekaźnik od świateł pozycyjnych. Najlepiej - po prostu - poprosić kogoś o przełączanie 0 - pozycyjne i wyczucie palcami, który się przełącza.

Wyciągasz przekaźnik i wpinasz przewód pod odpowiednią nóżkę.
Jak podepniesz pod zasilanie to będą świecić cały czas.
Jak podepniesz pod NO to zapalą się jak pozycyjne po przekręceniu świateł.
Jak podepniesz pod właściwy styk NC to załączą się po przekręceniu stacyjki i zgasną po załączeniu pozycyjnych..

:kciuk:

ps. nie odpowiadam za jakiekolwiek uszkodzenia w aucie ;)
Awatar użytkownika
nikolakis
Posty: 264
Rejestracja: 16 gru 2015, 21:24
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: EZG
Kontakt:

20 cze 2016, 20:55

Dziękuję za wskazówki, jednak u mnie jest troszeczkę inna sytuacja.
Mam fabryczne przeciwmgielne i zamiast halogenów H11 zamontowałem żarówki LED.
Uruchamiam je fabrycznym włącznikiem, lecz działają tylko przy włączonych pozycyjnych lub mijania.
Chciałbym żeby uruchamiały się bez załączania świateł (niezależnie) lub zapalały przy włączeniu zapłonu.
Znalazłem interesujący mnie wątek w załączonym przez Ciebie linku do forum.miata.net, łączą tam przekaźniki ze sobą (4 post), dzięki.
Żeby przejrzeć zdjęcia muszę być tam zalogowany. Może mi ktoś przesłać na pw dane do logowania, bo nie chcę się rejestrować?
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
nikolakis
Posty: 264
Rejestracja: 16 gru 2015, 21:24
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: EZG
Kontakt:

30 cze 2016, 9:16

Zastosowałem metodę z pierwszego posta http://forum.miata.net/vb/showthread.php?t=494079
Teraz pokrętło świateł mam w pozycji OFF i mijania nie świecą (wyjęcie bezpiecznika wg sposobu Bonito :senkju: )
Pokrętło przeciwmgielnych mam stale włączone na przednie i DRL zapalają się dopiero gdy przekręcę kluczyk w stacyjce :).
Przeciwmgielne (w moim przypadku DRL), działają niezależnie i mogę je zapalać i gasić kiedy chcę.
Nie wiem jak DRL zachowają się w czasie mgły, gdyż żeby włączyć tylne przeciwmgielne, przednie też będą włączone.
Teraz jak Kamien wytłumaczył mi zasadę działania przekaźnika, wiem, że tylne przeciwmgielne też można zrobić tak żeby było niezależne, ale na razie nie mam takiej potrzeby :).
Dziękuję za pomoc :senkju: .
mckomp
Posty: 29
Rejestracja: 03 mar 2019, 16:06
Model: NC
Lokalizacja: Gniezno

11 mar 2019, 23:59

Panowie temat ponowię.Ma MX5 NC z 2006r z uwalonym zderzakiem i brakiem zaślepek , kupiłem ramki pod halogeny i mam dylemat czy kupić okrągłe dzienne i mocować się z ich montażem ,czy kupić same halogeny nówki są po 69zł/szt /https://allegro.pl/oferta/lewy-nowy-hal ... 852293063/ plus żarówki LED H11 i montaż z głowy. Bo ELEKTRYKA to już PIKUŚ.
Awatar użytkownika
nikolakis
Posty: 264
Rejestracja: 16 gru 2015, 21:24
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: EZG
Kontakt:

12 mar 2019, 1:53

Ja jeżdżę od 2 lat z zamienionymi żarnikami w przeciwmgielnych i nie miałem nigdy problemu, chociaż moje ledy świecą trochę zbyt mocno. Na przegląd wyjeżdżam na swiatlach mijania i nie zdarzyło mi się żeby diagnosta sprawdzał przednie przeciwmgielne. Jak masz kupować typowe dzienne LED to już takie z homologacją drogową, bo jak jakieś tańsze to dla mnie bez znaczenia czy to będą dzienne czy żarówka LED w oprawce od przeciwmgielnych.

Wysłane z Tapatalka

mckomp
Posty: 29
Rejestracja: 03 mar 2019, 16:06
Model: NC
Lokalizacja: Gniezno

24 maja 2019, 20:15

Witam ponownie, Zdecydowałem się na oryginalne halogeny plus żarówki h11, pod zderzakiem jest wiązka do halogenów/wtyczki/, kupiłem lewą manetkę od kierunkowskazów z włącznikiem przednich halogenów i chciałbym miec halogeny. Czy wystarczy włożyć odpowiedni przekaźnik i bedzie działać. Możecie pomóc.
mckomp
Posty: 29
Rejestracja: 03 mar 2019, 16:06
Model: NC
Lokalizacja: Gniezno

23 wrz 2019, 23:12

Zajebiste jest to forum. Niczego, dosłownie niczego się nie dowiedziałem a wszystko zrobiłem co chciałem, a dlaczego?????? Bo to mazda mx5 jest super a nie wasze posty. Sorki za szczerość ale należało się.
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

24 wrz 2019, 3:35

mckomp pisze:
23 wrz 2019, 23:12
Zajebiste jest to forum. Niczego, dosłownie niczego się nie dowiedziałem a wszystko zrobiłem co chciałem, a dlaczego?????? Bo to mazda mx5 jest super a nie wasze posty. Sorki za szczerość ale należało się.
Brawo Ty!
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2639
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

25 wrz 2019, 21:19

O rety, aż mi głupio.
Awatar użytkownika
pavlacos
Donator
Donator
Posty: 681
Rejestracja: 12 lut 2018, 9:30
Model: NC
Wersja: Koksed by Five
Lokalizacja: Wrocław

26 wrz 2019, 11:41

no i po co te złośliwości ?
eeee tam są i lepsze samochody, np. nubirka w gazie
Motór jest bogiem, Prędkość nałogiem, Tuning zabawą, Freestyle podstawą
Obrazek
ODPOWIEDZ