NC - wymiana poszycia foteli

Technikalia dotyczące generacji NC / NCFL1 / NCFL1

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

rac000n
Posty: 155
Rejestracja: 23 paź 2020, 13:23
Model: NC
Wersja: 2.0
Lokalizacja: WWW

20 lut 2024, 19:17

Hej,

Czy ktoś z Was ma doświadczenia z wymianą poszycia foteli? Może ktoś z Was zlecał to u tapicera i może pochwalić się efektem i może nakreślić jakie to mniej więcej koszta? Marzą mi się boczki ze skóry i środek z alcantary. :D

W USA są dostępne poszycia z prawdziwej skóry, i cena o dziwo nie zabija (~350$), ale koszty przesyłki przy jednej sztuce pewnie tak.

https://www.lseat.com/products/2006-200 ... front.html

W EU też coś podobnego znalazłem, ale cena już była po 1k euro, co znacznie przybliża nas do ceny spoko foteli (lotusowe lub recaro CSy bywają po 6k).
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4595
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

21 lut 2024, 8:01

Nie do konca na temat ale może komuś się przyda. Mam doświadczenia jedynie z naprawą seryjnych szmacianych foteli, których jak wiadomo jestem fanem xD. W okolicach 2021r naprawa poprutej bocznej części siedziska kosztowała mnie 250 zl. Wydawało mi się dość sporo ale jak raz rozebralem i potem zakładałem po wypraniu poszycie fotela Mazdy 6 to zrozumiałem dlaczego. To jest pracochłonne. Podaż foteli szmacianych do NC nie jest duza więc nie bardzo widziałem alternatywe.

Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka

pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
ODPOWIEDZ