Dmucha z korka wlewu oleju

Technikalia dotyczące generacji NC / NCFL1 / NCFL1

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Kporys
Posty: 17
Rejestracja: 21 mar 2023, 18:22
Model: NC
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Swidnica

24 sty 2024, 15:13

Cześć, pytanie dotyczy NC 2.0 2006 ;) Czy to normalne że po odkręceniu korka oleju na odpalonym silniku czuć dmuchanie z silnika?Subiketywnie dość mocne - kartkę papieru podrzuca bez problemu, natomiast odkręconego korka wsadzonego w otwór nie wypycha. Niestety nie pamiętam jak wyglądało to w mojej poprzedniej NC, ale szczerze nie przypominam sobie takiego zjawiska
Awatar użytkownika
czarobest
Posty: 154
Rejestracja: 13 mar 2022, 17:34
Model: NB FL
Wersja: Icon 1.8
Lokalizacja: Łódź

24 sty 2024, 18:10

Może zaworek PCV służący do odpowietrzania skrzyni korbowej się przytkał? Tak się składa, że akurat ostatnio to popsułem u siebie w NBFL, gdybyś sprawdzał, to polecam na nieco cieplejszym silniku :P.

https://petrolheart.pl/2024/01/16/spraw ... zawor-pcv/
Moja Miatka na forum oraz Instagram
I mój blog motoryzacyjno/miatowo/modelarski - revvedup.pl
Kporys
Posty: 17
Rejestracja: 21 mar 2023, 18:22
Model: NC
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Swidnica

24 sty 2024, 18:56

Wstępne poszukiwania na anglojęzycznych forach nakierowały mnie dokładnie na to samo, więc raczej będę musiał to sprawdzić. Tym bardziej że faktycznie jest większe niż normalnie zużycie oleju a to jest wskazywane jako jeden ze skutków uszkodzonego zaworka PCV.
Jedyny ból że do wymiany tego małego wihajstra trzeba w NC demontować kolektor, ale można to potraktować jako okazję do zmienienia go na coś odetkanego :mrgreen:

Początkowo myślałem, że standardowo pierścienie są zapieczone, ale jednak auto nie dymi a poprzedni właściciel zarzekał się że dolewał 200ml od wymiany do wymiany.
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4595
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

24 sty 2024, 19:24

Do wymiany zaworka pcv trzeba zdjąć kolektor ssący, on jest akurat całkiem w porządku.

Przepływ dławi jeśli już to kolektor wydechowy

Pewna ilość przedmuchów z korka wlewu oleju jest normalna.


pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
ODPOWIEDZ