[NC1] Duży pobór prądu na bezpieczniku ETV (nr 31)

Technikalia dotyczące generacji NC / NCFL1 / NCFL1

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
byebye
Donator
Donator
Posty: 62
Rejestracja: 22 wrz 2020, 15:20
Model: NC
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Krzeszowice

25 wrz 2023, 15:31

Cześć, ostatnio nagle rozładował się przez noc akumulator i po jego naładowaniu (akumulator wciąż żyje), sprawdziłem, że jest pobór ~1A, który natychmiast znika kiedy wypnę bezpiecznik ETV ("Electric throttle valve", nr 31). Z tego co udało mi się znaleźć, ETV odpowiada za "drive by wire". Ma ktoś pomysły, gdzie dalej szukać przyczyny?

Trochę szczegółów:
- po odpięciu akumulatora i ponownym podpięciu, pobór jest okej
- po odpaleniu silnika lub nawet tylko po przekręczeniu kluczyka na chwilę na zapłonu i z powrotem, pobór stabilizuje się po chwili na ~1A (i utrzymywał się nawet po 20 minutach)
- pobór znika natychmiast po wyjęciu bezpiecznika ETV, po jego ponownym włożeniu pobór jest dalej okej aż do przekręcenia kluczyka na zapłon
- wyjęcie przekaźnika ETV (również jest w skrzynce bezpieczników) nie ma żadnego wpływu na pobór
pobor_1A.jpg
pobor_1A.jpg (412.24 KiB) Przejrzano 590 razy
bez_bezpiecznika_etv.jpg
bez_bezpiecznika_etv.jpg (312.38 KiB) Przejrzano 590 razy
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4595
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

25 wrz 2023, 16:31

Wg schematu bezpiecznik ETV zasila obwód przepustnicy oraz cewkę main relay. Skoro wyjęcie przekaźnika DBW nic nie zmienia zobacz co się dzieje z przekaźnikiem MAIN. Awaria ECU taka że ciągle steruje przekaźnikiem MAIN wydaje mi się mało prawdopodobna ale może jest zwarcie w wiazce.

Możesz też zajrzec do skrzynki bezpiecznikowej czy nie ma tam jakiś dodatkowych podłączeń

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
byebye
Donator
Donator
Posty: 62
Rejestracja: 22 wrz 2020, 15:20
Model: NC
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Krzeszowice

25 wrz 2023, 19:31

Dzięki za wskazówki, będę jutro testował.
ODPOWIEDZ