PRHT roll bar, Cybul i inne

Technikalia dotyczące generacji NC / NCFL1 / NCFL1

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Malcolm_x
Donator
Donator
Posty: 520
Rejestracja: 26 sie 2018, 20:46
Model: NC
Wersja: 2.5
Lokalizacja: poznań

02 mar 2021, 19:15

Czas zająć sie bezpieczeństwem.
Wszystko było Ok dopóki nie zobaczyłem kiedys pod plastikowymi osłonami jakiego NC Ma „roll bara” :roll:
Do tego doszło odrzucone zgłoszenie na sakure w kwietniu na poznaniu, z racji nie oryginalnych foteli polkubelkow a nie posiadająych harnesbara z szelkami.
Wiem ze harnes mozna dorobić, ale wole jakoś całościowo podejsc do tematu.

Tak naprawde to znam i widze tylko roll bar plug n play od cybula. Zastanawia mnie tylko kwestia jakości.
Otóż z tego co widze to rollbar do softa jest chyba zupełnie inaczej skonstruowany. Jest mocniejszy? Nawet sa zdjecia całości do soft a do prht nie ma.

Wiecie boje sie czy taki roll bar nie narobi wiecej szkód :kciukdol: niz korzyści np w postaci zlozenia sie w kierunku kierowcy.....
ktos jezdzi z cybulem w Prht?... :git:
Awatar użytkownika
hitch
Donator
Donator
Posty: 45
Rejestracja: 19 sty 2016, 10:31
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Warszawa

02 mar 2021, 22:03

Zmagałem się z podobnymi dylematami i zacząłem po prostu od harness bara, też od Cybula.

Też w pewnym momencie szukałem bardziej szczegółowych zdjęć rolla Cybula do PRHT i wyłowiłem je tutaj: https://forum.miata.net/vb/showthread.php?t=728129 (post #21)

Będę z zaciekawieniem śledzić ten wątek. ;)
Były:
NBFL 1.8 Sportive '01 Crystal Blue
NBFL 1.8T Memories '03 Black (R.I.P.)
NBFL 1.8 Memories '03 Emerald Green
Jest:
NCFL 2.0 Sport '11 Aluminium Metallic
Awatar użytkownika
Malcolm_x
Donator
Donator
Posty: 520
Rejestracja: 26 sie 2018, 20:46
Model: NC
Wersja: 2.5
Lokalizacja: poznań

03 mar 2021, 20:24

hitch pisze:
02 mar 2021, 22:03
Zmagałem się z podobnymi dylematami i zacząłem po prostu od harness bara, też od Cybula.

Też w pewnym momencie szukałem bardziej szczegółowych zdjęć rolla Cybula do PRHT i wyłowiłem je tutaj: https://forum.miata.net/vb/showthread.php?t=728129 (post #21)

Będę z zaciekawieniem śledzić ten wątek. ;)
Widzialem w twoim temacie ze masz harnes od cybula. Jak to jest montowane? Masz jakies zdjecia.
ODPOWIEDZ