Komplet poliuretanow

Technikalia dotyczące generacji NC / NCFL1 / NCFL1

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Malcolm_x
Donator
Donator
Posty: 520
Rejestracja: 26 sie 2018, 20:46
Model: NC
Wersja: 2.5
Lokalizacja: poznań

24 sty 2021, 21:27

Hej
Bede sie szykować pomału do wymiany wszystkich gum. Tak wiem moze na wyrost, ale po przejechaniu sie jednym egzemplarzem w Bydgoszczy, wiem ze mojemu mimo tego ze nic ewidentnie nie dolega, mozna lepiej :mrgreen:
Nic bardziej mnie nie irytuje jak „cos gdzies w zawieszeniu” jak wymienie komplet bede spokojniejszy :kciuk:
Pytanie co do poliuretanow.
Warto?
Jakie ktore nie beda mega twarde?
Czy bedzie az tak twardo po poliureatanach?
Jakie firmy polecacie .
bjorm
Donator
Donator
Posty: 3673
Rejestracja: 13 lis 2013, 14:16
Model: ND
Lokalizacja: NO/PL

25 sty 2021, 6:37

Gdy sam rozważałem ich zestaw to doszedłem do wniosku że jednak za twardo i za drogo. Szczególnie jeśli jeździ się więcej daily niż na torze.
マツダ恋人 || ND 1.5 + NC 2.0 + NC 2.0T ||
Kiedyś: NC 2.5 FM + 20th A + 1.8 || NBFL Mem + Mem || będzie: ... RX-9 Genesis ||
Awatar użytkownika
Malcolm_x
Donator
Donator
Posty: 520
Rejestracja: 26 sie 2018, 20:46
Model: NC
Wersja: 2.5
Lokalizacja: poznań

06 lut 2021, 17:52

A pytanie, ktos wie gdzie szukac kompletu ori gum? Albo jakis spis gdzie i co występuje?
Co sądzicie o „strongflex”? Niestety widze ze czerwone maja tylko 80sha.
Wiem ze występują tez 75sha. Ale nigdzie nie moge znaleść ..
Pomocy ludziska :mrgreen:
Awatar użytkownika
format
Donator
Donator
Posty: 85
Rejestracja: 04 cze 2020, 21:00
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice

07 lut 2021, 12:31

Ja wrzuciłem komplet poliuretanów z Olkusza i generalnie jestem zadowolony. Nie zmieniła się jakoś dramatycznie twardość versus seria + Bilstein B12. Masz trochę o nich w wątku z moim autem, a link do niego w podpisie.
Awatar użytkownika
Malcolm_x
Donator
Donator
Posty: 520
Rejestracja: 26 sie 2018, 20:46
Model: NC
Wersja: 2.5
Lokalizacja: poznań

07 lut 2021, 14:50

format pisze:
07 lut 2021, 12:31
Ja wrzuciłem komplet poliuretanów z Olkusza i generalnie jestem zadowolony. Nie zmieniła się jakoś dramatycznie twardość versus seria + Bilstein B12. Masz trochę o nich w wątku z moim autem, a link do niego w podpisie.
Dzieki za info! Ile pieprzenia jest z tym? Zastanawiam sie czy ktos u mnie podejmie sie tego. I za ile :)
Ale jak juz bede brać to raczej czerwone strongflex. Ktos miał z nimi do czynienia?
solidmarian
Posty: 126
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:39
Model: Inny
Lokalizacja: 100lica

08 lut 2021, 8:48

Ja od 2010 montuje poli od strongflexa we wszystkich furach kiedy to trzema wymienić tuleje.
Czerwone tak na mój gust są mniej więcej odpowiednikiem seryjnych gum, chyba, że producent auta wymyślił sobie niepełne wypełnienie silentblocka to wtedy będzie odczuwalnie twardziej niż fabrycznie.
Zółte są odczuwalnie dużo sztywniejsze i twardsze, trzeba trochę się namęczyć żeby po ich montażu skręcić zawieszenie, pierwsza przejażdżka po montażu jest dużo twardziej ale też auto sprawia wrażenie bardziej spiętego, gotowego do jazdy, np. po montażu żółtych gum od przekładni kierowniczej w zwykłym vagu zupełnie inaczej auto reaguje na ruchy kierownicą.
Przez te lata nie miałem problemów z użytkowaniem, jedyne co to żółte gumy przedniego stabilizatora w Vagu na progach potrafiły skrzypie jak drzwi od starej szafy ale też nie zdarzało się to w każdym aucie.
Ja ostatnio jak od nich kupuje gumy to biorę żółte do wszystkich tuleji w zawieszeniu, sankach itp oraz czerwone jako poduchy do skrzyni, silnika, dyfra, haldexa itp. żeby był minimalny luz w układzie napędowym.
In plus, przy zamówieniach w okolicach 1k pln możesz liczyć na rabat z 10% procent jak po negocjujesz ;)
Awatar użytkownika
Malcolm_x
Donator
Donator
Posty: 520
Rejestracja: 26 sie 2018, 20:46
Model: NC
Wersja: 2.5
Lokalizacja: poznań

10 lut 2021, 8:58

Wiecie jaka średnice ma tuleja w ori tylnym stabilizatorze?
ODPOWIEDZ