Nie odpala

Technikalia dotyczące generacji NC / NCFL1 / NCFL1

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lsith
Donator
Donator
Posty: 330
Rejestracja: 18 kwie 2015, 16:38
Model: NC
Wersja: Sport
Lokalizacja: Olsztyn

20 paź 2020, 19:31

Cześć.
Myszor odmówił dziś chęci współpracy. Rozrusznik kręci ale silnik nawet nie próbuje zaskoczyć. Mechanikiem nie jestem ale wydaje mi się, że nie ma iskry. Pompa paliwowa wydaje się pracować. Zdechł nagle po jednym dniu stania w garażu. Poza tym po przekręceniu stacyjki wydobywa się dziwny pisk. Jakieś pomysły ??
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

20 paź 2020, 20:16

Lsith pisze:
20 paź 2020, 19:31
Cześć.
Myszor odmówił dziś chęci współpracy. Rozrusznik kręci ale silnik nawet nie próbuje zaskoczyć. Mechanikiem nie jestem ale wydaje mi się, że nie ma iskry. Pompa paliwowa wydaje się pracować. Zdechł nagle po jednym dniu stania w garażu. Poza tym po przekręceniu stacyjki wydobywa się dziwny pisk. Jakieś pomysły ??
Zacząłbym od sprawdzenia czy masz iskrę. 😉
Awatar użytkownika
Lsith
Donator
Donator
Posty: 330
Rejestracja: 18 kwie 2015, 16:38
Model: NC
Wersja: Sport
Lokalizacja: Olsztyn

22 paź 2020, 11:42

Mazda wczoraj została odholowana do mechanika. Wieczorem zweryfikował, że nie odpala i miał się zająć rano. Rano odpaliła jak gdyby nic. Powiem szczerze, że wcale mnie to nie cieszy bo nie znam przyczyny problemów. Komputer nie wykazał żadnych błędów. Ktoś ma jakiś pomysł bądź spotkał się z podobnym problemem wcześniej. Odnoszę dziwne wrażenie, że to nie koniec..
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

22 paź 2020, 11:52

Lsith pisze:
22 paź 2020, 11:42
Mazda wczoraj została odholowana do mechanika. Wieczorem zweryfikował, że nie odpala i miał się zająć rano. Rano odpaliła jak gdyby nic. Powiem szczerze, że wcale mnie to nie cieszy bo nie znam przyczyny problemów. Komputer nie wykazał żadnych błędów. Ktoś ma jakiś pomysł bądź spotkał się z podobnym problemem wcześniej. Odnoszę dziwne wrażenie, że to nie koniec..
Kabelki przy cewkach lubią pękać i nie kontaktować
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

22 paź 2020, 11:52

Lsith pisze:
22 paź 2020, 11:42
Mazda wczoraj została odholowana do mechanika. Wieczorem zweryfikował, że nie odpala i miał się zająć rano. Rano odpaliła jak gdyby nic. Powiem szczerze, że wcale mnie to nie cieszy bo nie znam przyczyny problemów. Komputer nie wykazał żadnych błędów. Ktoś ma jakiś pomysł bądź spotkał się z podobnym problemem wcześniej. Odnoszę dziwne wrażenie, że to nie koniec..
Kabelki przy cewkach lubią pękać i nie kontaktować
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

22 paź 2020, 15:11

Immo?...wróć, pisałeś, że kręci rozrusznikiem. To nie, nie tak prosto :facepalm:
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4565
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

22 paź 2020, 19:35

Jeśli nie ma iskry i błędów zacząłbym od czujnika położenia wału

przy użyciu Tapatalka

pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
Fiveopac
Administrator
Administrator
Posty: 5451
Rejestracja: 06 mar 2006, 13:56
Model: NC
Wersja: 2,5 Turbo
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

23 paź 2020, 6:01

Sprawdź może główna masę na silniku z przodu. Coś dłubałes ostatnio pod maską?
Less roof, more fun!
Obrazek
blow-off.pl Najlepsze zawory blow-off i dv w sieci :mrgreen:
Awatar użytkownika
Lsith
Donator
Donator
Posty: 330
Rejestracja: 18 kwie 2015, 16:38
Model: NC
Wersja: Sport
Lokalizacja: Olsztyn

23 paź 2020, 15:53

Nic nie dłubałem, to daily mojej ładniejszej połówki. Dziwne jest to że tak samo jak nagle zdechła tak samo wstała. Dobrze, że mechanik zdążył zaobserwować usterkę bo byłby śmiech, iż przyholowałem sprawne auto :-) Jutro sprawdzę masę, choć z drugiej strony wszystko układ elektryczny działał normalnie tj. Kontrolki, szyby, pompa paliwa..
ODPOWIEDZ