[NCFL2] check engine, brak napięcia na obd2

Po wymianie żarówki w bagażniku na LED

Technikalia dotyczące generacji NC / NCFL1 / NCFL1

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
lipekm
Donator
Donator
Posty: 243
Rejestracja: 27 maja 2020, 10:03
Model: NC FL2
Wersja: 2.0 Sport + aut
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

28 sie 2020, 9:25

Cześć, wymieniłem żarówkę na LED w bagażniku. Po tej operacji nie działa centralny - kluczyk miga i nic się nie dzieje. Otwieranie bagażnika z przycisku i kluczyka też nie. Nie działa oświetlenie wnętrza i bagaznika, radio, otwieranie dachu, miga kontrolka DSCoff, świeci DSC, świeci się check engine, zresetowal sie licznik trip. Auto odpala i jeździ, wpięty w OBD2 elm 327 na Bluetooth nie odpala się. Założyłem poprzednia żarówkę spowrotem, odłączyłem akumulator na 5 min, nadal to samo. Ktoś pomoże? Może któryś bezpiecznik? Dajcie proszę znac. Mogę podjechać w Wawie, jak domowymi sposobami się nie da
Yacht Club :slinotok:
Team Koza :kciuk:
Team Leniwiec :git:
White Pearl Sloth
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4567
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

28 sie 2020, 10:39

Obstawiam bezpiecznik, zacznij od tego

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3513
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

28 sie 2020, 12:19

lipekm pisze:
28 sie 2020, 9:25
Cześć, wymieniłem żarówkę na LED w bagażniku. Po tej operacji nie działa centralny - kluczyk miga i nic się nie dzieje. Otwieranie bagażnika z przycisku i kluczyka też nie. Nie działa oświetlenie wnętrza i bagaznika, radio, otwieranie dachu, miga kontrolka DSCoff, świeci DSC, świeci się check engine, zresetowal sie licznik trip. Auto odpala i jeździ, wpięty w OBD2 elm 327 na Bluetooth nie odpala się. Założyłem poprzednia żarówkę spowrotem, odłączyłem akumulator na 5 min, nadal to samo. Ktoś pomoże? Może któryś bezpiecznik? Dajcie proszę znac. Mogę podjechać w Wawie, jak domowymi sposobami się nie da
No i po co było grzebać na spocie :P
Awatar użytkownika
lipekm
Donator
Donator
Posty: 243
Rejestracja: 27 maja 2020, 10:03
Model: NC FL2
Wersja: 2.0 Sport + aut
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

28 sie 2020, 12:26

tomasz01 pisze:
28 sie 2020, 12:19
lipekm pisze:
28 sie 2020, 9:25
Cześć, wymieniłem żarówkę na LED w bagażniku. Po tej operacji nie działa centralny - kluczyk miga i nic się nie dzieje. Otwieranie bagażnika z przycisku i kluczyka też nie. Nie działa oświetlenie wnętrza i bagaznika, radio, otwieranie dachu, miga kontrolka DSCoff, świeci DSC, świeci się check engine, zresetowal sie licznik trip. Auto odpala i jeździ, wpięty w OBD2 elm 327 na Bluetooth nie odpala się. Założyłem poprzednia żarówkę spowrotem, odłączyłem akumulator na 5 min, nadal to samo. Ktoś pomoże? Może któryś bezpiecznik? Dajcie proszę znac. Mogę podjechać w Wawie, jak domowymi sposobami się nie da
No i po co było grzebać na spocie :P
PO, nie NA! :) Dziś rano to sobie zrobilem
Yacht Club :slinotok:
Team Koza :kciuk:
Team Leniwiec :git:
White Pearl Sloth
Awatar użytkownika
lipekm
Donator
Donator
Posty: 243
Rejestracja: 27 maja 2020, 10:03
Model: NC FL2
Wersja: 2.0 Sport + aut
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

28 sie 2020, 14:47

Ok, bezpiecznik od ROOM. Oczywiście są inne niż wszedzie, ale w 5 sklepie mieli:) nadal świeci się lampka DSC, ale nie ma już check engine ani innych elementów choinki - nie znalazłem bezpiecznika od tego układu, oba ABSowe w porządku. Błędów też brak. Zobaczymy z czasem. Dzięki!
Yacht Club :slinotok:
Team Koza :kciuk:
Team Leniwiec :git:
White Pearl Sloth
Awatar użytkownika
BOMI21
Donator
Donator
Posty: 491
Rejestracja: 26 sie 2017, 12:45
Model: ND
Wersja: SkyFREEDOM/Recaro
Lokalizacja: opolskie

28 sie 2020, 18:57

lipekm pisze:
28 sie 2020, 14:47
Ok, bezpiecznik od ROOM. Oczywiście są inne niż wszedzie, ale w 5 sklepie mieli:) nadal świeci się lampka DSC, ale nie ma już check engine ani innych elementów choinki - nie znalazłem bezpiecznika od tego układu, oba ABSowe w porządku. Błędów też brak. Zobaczymy z czasem. Dzięki!
A kalibrowałeś czujnik skrętu? Skręcić kierownicę do oporu w prawo, potem do oporu w lewo - powinno zniknąć, przynajmniej jeżeli to to.

W razie wystąpienia błędów zawsze pierwsze miejsce gdzie należy zaglądnąć to tutaj:

http://ncmiata-servicemanual.com/Servic ... ks/g5.html
Oględziny / Sprawdzanie MX-5 przed zakupem - generacje NC/ND - kontakt przez PW
Awatar użytkownika
lipekm
Donator
Donator
Posty: 243
Rejestracja: 27 maja 2020, 10:03
Model: NC FL2
Wersja: 2.0 Sport + aut
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

28 sie 2020, 23:31

Tak, dzięki, zrobiłem i zniknęło. Błędów brak, tylko radio trzeba było zaprogramować od poczatku
Yacht Club :slinotok:
Team Koza :kciuk:
Team Leniwiec :git:
White Pearl Sloth
Awatar użytkownika
BOMI21
Donator
Donator
Posty: 491
Rejestracja: 26 sie 2017, 12:45
Model: ND
Wersja: SkyFREEDOM/Recaro
Lokalizacja: opolskie

07 wrz 2020, 16:25

Do usług :kciuk:
Oględziny / Sprawdzanie MX-5 przed zakupem - generacje NC/ND - kontakt przez PW
ODPOWIEDZ