Dziwny dźwięk przy wysprzeglaniu

Technikalia dotyczące generacji NC / NCFL1 / NCFL1

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Malcolm_x
Donator
Donator
Posty: 520
Rejestracja: 26 sie 2018, 20:46
Model: NC
Wersja: 2.5
Lokalizacja: poznań

21 sty 2020, 19:13

Hej
Od paru dni dzeje się dziwna rzecz..
po kilku kilkunastu kilometrach, Sprzęgło przy odpuszczaniu zaczyna dziwnie pukać dźwięk jest taki jakby obluzowała sie któraś śrubka. Nie jest to mocne, delikatne ale czuć na sprzęgle na pedale oraz słychać. Sprawdzałem czy są jakieś luzy na Śrubach na sprężynie ale nic nie zauważyłem. No i Zastanawiające jest to że dzieje się to tylko po jakimś czasie jazdy praktycznie tylko w mieście.
Macie pomysł co to może być?
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

21 sty 2020, 21:09

Może pompa, w sensie tłok. Poproś kogoś żeby złapał za pompę kiedy objaw występuje i niech Ci powie czy czuć, że coś puka w środku.

Nie wiem jak to jest rozwiązane dokładnie w NC bo może po prostu któryś sworzeń w mechaniźmie przy pedale się wypracował i przeskakuje podczas pracy, a w spoczynku nie zauważysz luzu bo sprężyna zwrotna napina.
Awatar użytkownika
Fiveopac
Administrator
Administrator
Posty: 5451
Rejestracja: 06 mar 2006, 13:56
Model: NC
Wersja: 2,5 Turbo
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

22 sty 2020, 10:29

Malcolm_x pisze:
21 sty 2020, 19:13
Hej
Od paru dni dzeje się dziwna rzecz..
po kilku kilkunastu kilometrach, Sprzęgło przy odpuszczaniu zaczyna dziwnie pukać dźwięk jest taki jakby obluzowała sie któraś śrubka. Nie jest to mocne, delikatne ale czuć na sprzęgle na pedale oraz słychać. Sprawdzałem czy są jakieś luzy na Śrubach na sprężynie ale nic nie zauważyłem. No i Zastanawiające jest to że dzieje się to tylko po jakimś czasie jazdy praktycznie tylko w mieście.
Macie pomysł co to może być?
Zerknij na sam pedał sprzęgła a szczególnie na jego mocowanie, zdarzały się przypadki, że stalowa ramka wokół mocowania do grodzi sobie lubiła pęknąć. Rzuć okiem najlepiej ręka próbując dociskać sprzęgło czy nic tam nie pękło.
Less roof, more fun!
Obrazek
blow-off.pl Najlepsze zawory blow-off i dv w sieci :mrgreen:
Awatar użytkownika
Malcolm_x
Donator
Donator
Posty: 520
Rejestracja: 26 sie 2018, 20:46
Model: NC
Wersja: 2.5
Lokalizacja: poznań

22 sty 2020, 11:57

Fiveopac pisze:
22 sty 2020, 10:29
Malcolm_x pisze:
21 sty 2020, 19:13
Hej
Od paru dni dzeje się dziwna rzecz..
po kilku kilkunastu kilometrach, Sprzęgło przy odpuszczaniu zaczyna dziwnie pukać dźwięk jest taki jakby obluzowała sie któraś śrubka. Nie jest to mocne, delikatne ale czuć na sprzęgle na pedale oraz słychać. Sprawdzałem czy są jakieś luzy na Śrubach na sprężynie ale nic nie zauważyłem. No i Zastanawiające jest to że dzieje się to tylko po jakimś czasie jazdy praktycznie tylko w mieście.
Macie pomysł co to może być?
Zerknij na sam pedał sprzęgła a szczególnie na jego mocowanie, zdarzały się przypadki, że stalowa ramka wokół mocowania do grodzi sobie lubiła pęknąć. Rzuć okiem najlepiej ręka próbując dociskać sprzęgło czy nic tam nie pękło.
Ok zerknę, a powiedzcie mi ktory płyn jest odpowiedzialny za sprzeglo? Moze czas na wymianę? Troche zachwije sie tak jakby dopiero po temperaturze zaczynało pukać.
Awatar użytkownika
Bimbak
Posty: 230
Rejestracja: 08 sie 2016, 14:50
Model: NC
Wersja: 3rd gen. Limited

22 sty 2020, 12:14

Hamulcowy
ODPOWIEDZ