Automatyczne otwieranie klapy bagażnika

Technikalia dotyczące generacji NC / NCFL1 / NCFL1

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
luki_92_92
Donator
Donator
Posty: 1055
Rejestracja: 27 wrz 2014, 23:09
Model: NC
Wersja: PRHT '08 2.5
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

02 sty 2020, 19:56

Cześć,

Szukam od jakiegoś czasu rozwiązania do NC, które sprawi, że po otwarciu bagażnika klapa zamiast podskakiwać o pół centymetra do góry będzie się otwierała do końca - chciałbym taki ficzer u siebie, bo często wożę jakieś zakupy czy bagaże i ułatwiłoby mi to trochę życie.

Macie jakieś sprawdzone patenty? Znalazłem kilka rozwiązań, ale niestety nic nie jest kompatybilne z NC. Są takie fajne sprężynki montowane przy mechanizmie - w NB podejrzewam działać to będzie rewelacyjnie, natomiast kupiłem na ali dwie sztuki i niestety w NC nie mam pomysłu jak to zamontować. Są też sprężynki wkładane w teleskopy klapy - ale nie akurat w NC teleskopy chyba są nierozbieralne, więc również ten patent odpada. Znalazłem coś sensownego do ND, wygląda to tak:

https://store.mx5things.com/item/trunk- ... -5-2017-rf

Działa podobno bardzo dobrze, natomiast jest do ND nie NC (choć pewnie też szło by zamontować, bo mechanizm jest podobny) ale uważam, że sprężynka i kilka wydrukowanych elementów za 99$ to jakiś żart.

Macie jakieś propozycje, jak tanio i w łatwy sposób dołożyć takie automatyczne otwieranie? Czekam na sugestie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Broonek
Donator
Donator
Posty: 441
Rejestracja: 24 sty 2017, 23:52
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

07 sty 2020, 14:33

Kolega w Mondeo osiągnął taki rezultat zakładając sprężynę na amortyzator, ale w NC chyba nie ma na nią miejsca po zamknięci klapy i złożeniu amora .
MC 2019 - I miejsce w klasie 2
MC 2018 - III Miejsce w klasie 1.6
Była Migrena 1.6 Tor Poznań 1:59 semi slick. Silesia 2:08 semi slick.
Jest Migrena 1.8 Tor Poznań 1:53 semi slick. Silesia 2:00 semi slick. Łódź 1:00
Jest Nygus NC 2.0 PRHT Sport daily.
Awatar użytkownika
luki_92_92
Donator
Donator
Posty: 1055
Rejestracja: 27 wrz 2014, 23:09
Model: NC
Wersja: PRHT '08 2.5
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

08 sty 2020, 7:01

Właśnie o tym też wspomniałem:
Są też sprężynki wkładane w teleskopy klapy - ale nie akurat w NC teleskopy chyba są nierozbieralne, więc również ten patent odpada.
Ja kupiłem coś takiego:

https://youtu.be/1400fbV5QXc

Natomiast okazało się, że akurat w NC zmienili typ mechanizmu i też nie da się tego zamontować :bang: Jakby ktoś chciał do NA/NB to mam jedną sztukę.
Obrazek
ODPOWIEDZ