Wymiana żarników ksenonowych D2S

Technikalia dotyczące generacji NC / NCFL1 / NCFL1

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2621
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

01 wrz 2019, 9:46

Hej,

Przerabiał może ktoś temat wymiany żarników ksenonowych w NC? Po 130k km moje już dokonały żywota i w nocy moja lampka rowerowa daje więcej światła...
Nie chodzi mi tyle o samą wymianę bo to że dojście jest kiepskie i trzeba nadkola rozpinać to już wiem.
Jak patrze na sklepy internetowe to rozstrzał cenowy jest ogromy, od Chińczyka za 25zł/szt po Osram/Philips/OEM 250zł/szt.
Moim faworytem jest General Electric produkowany na Węgrzech za ok 150zł para.

Ktoś coś testował?

PS. Podepnę drugi temat pokrewny, jakieś namiary na firmę gdzie ze spokojem można wysłać reflektory do regeneracji i otrzymać je z powrotem w skończonym czasie? Polerowanie szkła, soczewek (chyba?), lakierowanie plastików na czarno, sklejenie do kupy.
bonito
Posty: 286
Rejestracja: 20 sty 2015, 20:16
Model: NC FL2
Lokalizacja: Gdynia

02 wrz 2019, 7:16

Wymieniałem kilka razy (w innych autach), moje rady:
1. Odpuść chińczyków/GE - tylko dwie firmy na świecie robią dobre żarniki: Osram i Philips.
2. Kupuj z pewnego źródła, inaczej dostaniesz chińczyka z logo Osram :)
bartek1706
Posty: 42
Rejestracja: 29 lip 2017, 16:10
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa

02 wrz 2019, 7:31

Ja do swoich aut zazwyczaj wkładam Narvę. U mnie w hurtowni to średnio koszt 110zł sztuka z D2S.
Awatar użytkownika
pavlacos
Donator
Donator
Posty: 681
Rejestracja: 12 lut 2018, 9:30
Model: NC
Wersja: Koksed by Five
Lokalizacja: Wrocław

03 wrz 2019, 8:23

chodzi o węgierski tungsram?
właśnie dzisiaj o nim usłyszałem, że to jakiś czarny koń na rynku żarówek (stara firma etc)
co prawda już wcześniej kupiłem GE (h7), ale polecano mi tę markę jeżeli chodzi o żarówki w ogólności

next time stestuję, oby nie szybko, bo czeka na mnie właśnie lewa strona z tym nieszczęsnym nadkolem, ściąganiem koła itd
prawa jest deko bardziej spoko, pod warunkiem że ci nic nie wpadnie niżej :facepalm:

btw. samo polerowanie z zewnątrz sam ogarniesz, na pewno masz w lepszym stanie niż ja, ogarnąłem to taką pastą do kolektorów / el chromowanych w motocyklu - dość delikatna (akurat miałem pod ręką :P)
Motór jest bogiem, Prędkość nałogiem, Tuning zabawą, Freestyle podstawą
Obrazek
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2621
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

08 wrz 2019, 9:12

Od kiedy mam auto dosłownie 2x potrzebowałem świateł w nocy stąd pewnie nawet nie zauważyłem, że żarniki kaput.
Stąd też nie chcę wydawać fury hajsów tylko mieć pewność, że za miesiąc znowu nie będę musiał rozpinać nadkoli.
Zobaczę co będzie u mnie dostępne ale ta Narva wygląda ok ewentualnie GE po taniości.
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2621
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

07 paź 2019, 19:24

Temat ogarnięty.
Z polecenia w Carspeed wziąłem żarniki Neolux który jest budżetową marką Osram który robi świetliki na pierwszy montaż.
Nie wymieniałem sam ale z relacji jasno wynika, że tema raczej z tych trudniejszych. Dostęp tylko na podniesionym aucie, zdjęte koła, rozpięte nadkola, połamana ręka, lusterko i jakoś powinno się udać. Od góry bez szans. Dlatego tym bardziej nie warto na nich oszczędzać.

Efekt jest taki, że wcześniej nie widziałem nic w lesie, teraz świeci całkiem nieźle. Aczkolwiek ksenony niby muszą się "rozświecić" aby uzyskać pełna jasność. Generalnie ok.
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4665
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

07 paź 2019, 19:41

Może w FLu jest coś inaczej, ale w NC wymieniłem kiedyś żarniki w obu lampach i nie pamiętam, żebym miał z tym jakiś problem, a łapy wkładałem normalnie od strony maski.
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Awatar użytkownika
Broonek
Donator
Donator
Posty: 441
Rejestracja: 24 sty 2017, 23:52
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

18 lis 2019, 17:46

Ogarnąłem i ja wymianę żarników.
40 min niespiesznej pracy w garażu podziemnym. Potrzebny lewarek i śrubokręt.
Każdy kto wymieniał zwykłe H4 i ma pojęcie o sprężynkach zabezpieczających żarówkę spokojnie sobie poradzi.
Bardziej mnie nużyło wyjmowanie spinek :)
Warto odpiąć sobie kostki od reszty żarówek, które do testów żarnika trzeba podpiąć bo inaczej nie działa.
aaaa Kpiłem w Wawa od dystrybutora Osram Blue Intensive czy jakoś tak w cenie 278 PLN za 2 szt.
Cześć.
MC 2019 - I miejsce w klasie 2
MC 2018 - III Miejsce w klasie 1.6
Była Migrena 1.6 Tor Poznań 1:59 semi slick. Silesia 2:08 semi slick.
Jest Migrena 1.8 Tor Poznań 1:53 semi slick. Silesia 2:00 semi slick. Łódź 1:00
Jest Nygus NC 2.0 PRHT Sport daily.
ODPOWIEDZ