Fotele z ANGLIKA /podgrzewanie i poduchy/- Pomocy

Technikalia dotyczące generacji NC / NCFL1 / NCFL1

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

mckomp
Posty: 29
Rejestracja: 03 mar 2019, 16:06
Model: NC
Lokalizacja: Gniezno

11 lip 2019, 19:28

No i zamarzyły mi się fotele "skóra". A że była promocja to sobie sprawiłem całe nowe wnętrze łącznie z dachem. Konsole i boczki ogarnąłem, dach przełożyłem z anglika pasował jak ulał:-) ale fotele !?Mam dylemat bo w moich materiałowych fotelach są poduchy/ jest biała, mała wszywka z boku fotela/a w tych "skórzanych" takiej wszywki nie ma, czyli poduszek też nie ma chyba. Jest za to podgrzewanie, ale to drugorzędna sprawa.
Moje pytania:
1.Jeżeli nie ma poduszek w skórzanych fotelach to co trzeba zainstalować aby komputer je widział? emulator czy przełożyć airbagi z moich starych foteli?
2. Z tego co poczytałem na forum miata to w siedzeniu pasażera musi być czujnik wagowy obecności pasażera na fotelu-jeżeli był w fotelu pasażera angielskoego to teraz jest po stronie kierowcy. czyli też muszę go zlokalizować i przełożyć?
3. Czy ma ktoś opis kabelków we wtyczce siedzenia, bo niektóre kabelki w angielskim siedzeniu i gniazdku w moim samochodzie się pokrywają, czyli jest duża szansa że kabelki od podgrzewania już są, tymbardziej że pod radiem były wtyczki do przełączników od grzania/ teraz jeszcze przekaźnik i bezpiecznik i grzanie na tegoroczne lato w sam raz.

Może ktoś miał już podobne doświadczenia? Proszę o pomoc.
adino1
Donator
Donator
Posty: 859
Rejestracja: 07 lip 2012, 8:44
Model: NC
Wersja: NCEC_R
Lokalizacja: Szczecin

08 sie 2019, 10:44

Ten biały materiał w fotelach materiałowych to takie dodatkowe wzmocnienie/zabezpieczenie poszycia fotela przy ewentualnym wystrzale pirotechniki. Skóra jest mocniejsza i tego nie potrzebuje. Możesz spokojnie przełożyć poduszki ze starych foteli do nowych. Wszystko pasuje, łącznie z kostkami. Powodzenia :)

A.
Obrazek
mckomp
Posty: 29
Rejestracja: 03 mar 2019, 16:06
Model: NC
Lokalizacja: Gniezno

19 wrz 2019, 8:47

sorry, że dopiero teraz odpisuję. Tak dokładnie jak mówisz z tym , że trzeba jeszcze zamienić mate czujnika wagowego z siedzenia pasażera anglka na obecne siedzenie pasażera europejskie. Tak zrobilem i wszystko gra na 102.
ODPOWIEDZ