[NCFL] TPMS czy da sie aktywować

NCFL

Technikalia dotyczące generacji NC / NCFL1 / NCFL1

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
marzdin
Donator
Donator
Posty: 364
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:49
Model: Inny
Wersja: NCFL mode by Five
Lokalizacja: Wrocław

04 lut 2018, 13:20

Tak siedzę, myślę i głupieję, niektóre NCFL miały powiadomienie o niskim ciśnieniu w oponach, oficjalnie nie da się dokupić takiego akcesorium, więc mam pytanie, czy da się włączyć tą funkcję programowa, czy jeśli nie mam to po ptokach?
Pozdrawiam serdecznie
Marzdin
stratus
Posty: 42
Rejestracja: 21 lis 2016, 16:51
Model: Inny

18 lut 2018, 11:34

Czujniki tmps można kupić.też to mam i chce sie tego pozbyć ,w marcu będe u fiveopaca na strojeniu ,morze przy okazij tmps wyleci z ecu.
Awatar użytkownika
marzdin
Donator
Donator
Posty: 364
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:49
Model: Inny
Wersja: NCFL mode by Five
Lokalizacja: Wrocław

18 lut 2018, 18:02

Czyli jest taka opcja w ECU by włączyć tą funkcje? Oczywiście musiał bym dokupić czujniki do kół
Pozdrawiam serdecznie
Marzdin
stratus
Posty: 42
Rejestracja: 21 lis 2016, 16:51
Model: Inny

18 lut 2018, 18:27

Teoretycznie tak , ale to będzie droga zabawa czujniki 1000zł i jeśli w eu eku sie nie da to musisz zdobyć eku z usa ,wtedy masz tmps i 7 km dodatkowej mocy
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

18 lut 2018, 18:45

Mogę zapytać po co Ci to? Bo ja bym np chciał dezaktywoaac :)

Poszukaj na ebay są ew zewnętrzne czujniki na opony z dokładnymi wartościami.
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Awatar użytkownika
Fiveopac
Administrator
Administrator
Posty: 5460
Rejestracja: 06 mar 2006, 13:56
Model: NC
Wersja: 2,5 Turbo
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

19 lut 2018, 7:15

Przez ecutek nie da się aktywować funkcji wyposażenia auta, jedynie w ASO można podpytać czy potrafią taką magię. Poza tym to pewnie jeszcze kwestia dodatkowego modułu-odbiornika wpiętego w cały system.
Tak jak turbo pchała sugeruje, są fajne zestawy czujników z wyświetlaczami do kupienia np w chinach do monitorowania ciśnienia , które pokazują nie tylko czy ciśnienia brak a podają konkretne wartości.
Less roof, more fun!
Obrazek
blow-off.pl Najlepsze zawory blow-off i dv w sieci :mrgreen:
Awatar użytkownika
AndrzejG
Donator
Donator
Posty: 90
Rejestracja: 26 kwie 2017, 14:49
Model: NC FL
Wersja: Summer 2.0
Lokalizacja: Jaworzno

19 lut 2018, 9:16

Wg mnie to fajny bajer, ale do daily, albo do 4x4 na jakichś balonowych gumach gdzie nie tak od razu czuć że coś się złego dzieje, w miatce raczej sam szybko odczujesz że coś jest nie tak. Przynajmniej u mnie jak spadło nie więcej jak o 0,5bar na tyle to samochód już się trochę inaczej zachowywał, wiadomo było że coś jest nie tak. W daily taki spadek jeszcze bym pewnie przegapił, a że teraz porusza się nim głównie żona i zapasu brak to tym bardziej system okazuje się pomocny. Chociaż po skompletowaniu pierwszego zestawu zimówek miałem ochotę wyłączyć w cholerę :roll:
bonito
Posty: 286
Rejestracja: 20 sty 2015, 20:16
Model: NC FL2
Lokalizacja: Gdynia

20 lut 2018, 8:02

Dokładnie też chciałem to powiedzieć - po jaką cholerę koledze potrzebny TMPS? Nie lepiej raz na 2-3 tygodnie sprawdzić ciśnienie na stacji benzynowej?
Awatar użytkownika
marzdin
Donator
Donator
Posty: 364
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:49
Model: Inny
Wersja: NCFL mode by Five
Lokalizacja: Wrocław

25 lut 2018, 21:22

Po prostu tak zacząłem się zastanawiać, większość dodatkowych możliwości to moduły a tego modułu nie zauważyłem,
i tak siedzę myślę i głupieję. Ogólnie nie mam zamiaru instalować, ale pytam z ciekawości
Pozdrawiam serdecznie
Marzdin
ODPOWIEDZ