Walka z ABS NBFL

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

kbuek
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2023, 13:16
Model: NB FL
Lokalizacja: Stary Sącz

15 paź 2023, 22:52

Cześć, walczę od dłuższego czasu z abs... Początkowo świeciła się kontrolka abs, odczytałem błąd 12 (przedni lewy czujnik), wymieniłem czujnik lecz błąd pozostał. Sprawdziłem rezystancję na wszystkich czujnikach i okazało się, że przedni prawy czujnik był walnięty (abs nie wyświetlał jego błędu). Po wymianie prawego czujnika abs wywalił dodatkowe błędy (43 i 44 - tylne czujniki; błąd 12 pozostał) a oprócz tego po odpaleniu samochodu i rozwinięciu prędkości powyżej ok. 20 km/h zapaliła się kontrolka ręcznego. Przeczyściłem tylne czujniki, wymieniłem jeszcze pierścień absu na lewym przednim kole, nic nie pomogło. Chętnie posłucham propozycji co może go boleć 🙂...
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4595
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

16 paź 2023, 12:20

Z ABSem w NBfl wojował Czarobest

Podłącz Forscana i zobacz jakie parametry odczytuje

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
kbuek
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2023, 13:16
Model: NB FL
Lokalizacja: Stary Sącz

27 paź 2023, 17:26

Podłączyłem Forscana i rzeczywiście tylko prawy przedni czujnik mierzył prędkość, więc ten który teoretycznie błędu nie miał. Wymieniłem przedni lewy czujnik po raz drugi i obydwa tylne, błędy dalej pozostały, prędkość dalej mierzy tylko przedni prawy czujnik. Sterownik pompy już wariuje czy jest jeszcze jakieś powiązanie elektroniczne pomiędzy takimi problemami?
wyc1_
Posty: 29
Rejestracja: 26 paź 2020, 7:05
Model: NA
Wersja: '96
Lokalizacja: ww

26 sty 2024, 18:49

Sprawdź masę przy pompie abs
ODPOWIEDZ