Gesty Biały dym

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Misterhikan
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2019, 22:31
Model: NB FL
Lokalizacja: Olsztyn

02 gru 2020, 22:26

Panie i Panowie potrzebuje pomoc.
Po wymienię oleju w moja mx5 NBFL 1.6 przy porannym odpaleniu kopci i to niemiłosiernie w takim stopniu ze znika wręcz w kłębach dymu ale dymi tylko na ssaniu, jak obroty spadną do ok 800 wszystko w normie.
Spaliny śmierdzą, nie jest to para wodna.
Płynu chłodniczego nie ubywa, oleju tak samo
Ktoś może doradzić co może być winowajca
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

03 gru 2020, 10:42

Pogoda :)

Sezon na takie pytania się zaczął :) Spaliny śmierdzieć będą bo muszą, pytanie czy płynem chłodzącym. Jeśli olej i płyn są czyste to kup sobie dla świętego spokoju tester płynu chłodzącego za dwie dyszki i zobacz czy nie ma spalin w płynie.
Misterhikan
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2019, 22:31
Model: NB FL
Lokalizacja: Olsztyn

03 gru 2020, 13:23

Test zrobiony, płyn reakcyjny nie zmienił koloru. Rozumiem ze zima tylko to nie pierwszy zima mojej miaty i nigdy tak nie kopciła aż do dnia po wymianie oleju. Na ssaniu tworzy taka zasłonę dymna ze wręcz znika w niej
Misterhikan
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2019, 22:31
Model: NB FL
Lokalizacja: Olsztyn

03 gru 2020, 13:28

Nie wiem czy ma to znaczenia ale wraz z wymiana oleju miałem demontowana i czyszczona przepustnice (oczywiście nowa uszczelka założona)
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

03 gru 2020, 16:08

Misterhikan pisze:
03 gru 2020, 13:28
Nie wiem czy ma to znaczenia ale wraz z wymiana oleju miałem demontowana i czyszczona przepustnice (oczywiście nowa uszczelka założona)
Sprawdź ile masz oleju - może nalali za dużo. Jaki olej miałeś wcześniej a jaki masz teraz?
Teoretycznie płyn chłodzacy może ciec z przepustnicy do dolotu bo przepustnica jest ogrzewana - zdejmij rure od filtra powietrza i zobacz do srodka przepustnicy czy coś widać
Misterhikan
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2019, 22:31
Model: NB FL
Lokalizacja: Olsztyn

03 gru 2020, 16:34

Olej pomiędzy min a max wcześniej motul x cess 5w40 teraz valvoline synpower 5w40.
Przepustnica po zdjęciu rury dolotu wydaje się czysta ale za przepustnica czarno 😅
Nie wiem czy ma to znaczenie ale mam Apke car Scanner Pro i nie pamietam żeby wcześniej były jakiekolwiek „testy” niezdane
https://ibb.co/NSZCNn2
https://ibb.co/8NZkw7K
Awatar użytkownika
M1ecu
Posty: 219
Rejestracja: 12 gru 2017, 20:49
Model: NB FL
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

05 sty 2021, 13:59

Jest jeszcze jedna rzecz, niezwiązana z wymianą oleju ale może po prostu stało się w tym czasie - szwankująca sonda lambda. U mnie było tak że poprzedni właściciel słabo zabezpieczył kable przy wymianie i odsłonięte przewody przerywały. Jak rano się odpaliło auto to dym leciał jakby się paliło. Po naprawie izolacji i poprawnym podłączeniu sondy wszystko wróciło do normy.
PS. To była sonda przed katalizatorem
ODPOWIEDZ