Jak trudne było by wyposażenie auta w ABS?

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mekokos
Posty: 10
Rejestracja: 26 lis 2020, 19:26
Model: NA
Lokalizacja: Wrocław

26 lis 2020, 19:42

Zastanawiam się nad tym jak cieżko by było doposażyć NA w ABS i inne funkcje. Chciałbym samochód co posiada wspomaganie sterowania, ABS, elektryczne szyby itp. Ale cieżko o sztukę co ma wszystko co bym chciał. Może ktoś się orientuje jak to wygląda cenowo i czasowo wyposażyć samochód w takie funkcje? Może ktoś sam już robił takie rzeczy i mniej więcej wie jak to jest trudne. Szczególnie mi zależy na ABS.
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

26 lis 2020, 21:11

Mekokos pisze:
26 lis 2020, 19:42
Zastanawiam się nad tym jak cieżko by było doposażyć NA w ABS i inne funkcje. Chciałbym samochód co posiada wspomaganie sterowania, ABS, elektryczne szyby itp. Ale cieżko o sztukę co ma wszystko co bym chciał. Może ktoś się orientuje jak to wygląda cenowo i czasowo wyposażyć samochód w takie funkcje? Może ktoś sam już robił takie rzeczy i mniej więcej wie jak to jest trudne. Szczególnie mi zależy na ABS.
Nie trudne, ale upierdliwe. Piasty,serwo, sterownik. Do zrobienia ale IMO bardziej oplacalne poszukac poliftowej NA
Awatar użytkownika
Mekokos
Posty: 10
Rejestracja: 26 lis 2020, 19:26
Model: NA
Lokalizacja: Wrocław

26 lis 2020, 21:12

mutra pisze:
26 lis 2020, 21:11
Mekokos pisze:
26 lis 2020, 19:42
Zastanawiam się nad tym jak cieżko by było doposażyć NA w ABS i inne funkcje. Chciałbym samochód co posiada wspomaganie sterowania, ABS, elektryczne szyby itp. Ale cieżko o sztukę co ma wszystko co bym chciał. Może ktoś się orientuje jak to wygląda cenowo i czasowo wyposażyć samochód w takie funkcje? Może ktoś sam już robił takie rzeczy i mniej więcej wie jak to jest trudne. Szczególnie mi zależy na ABS.
Nie trudne, ale upierdliwe. Piasty,serwo, sterownik. Do zrobienia ale IMO bardziej oplacalne poszukac poliftowej NA
Właśnie nie jestem do końca pewny ale czy wersja poliftowa nie ma ABS w standardzie?
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3513
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

26 lis 2020, 22:21

Dokładnie jak pisze mutra. Kupić polifta z tym wyposażeniem. A jak koniecznie chcesz przedlifta to przełóż wnętrze i będziesz miał wszystko :D
Awatar użytkownika
TofikGST
Posty: 217
Rejestracja: 17 gru 2018, 21:40
Model: NA
Wersja: Eunos Roadster 1.8
Lokalizacja: Jersey

27 lis 2020, 15:41

Ja miałem przedlifta z ABSem. Może zależy z jakiego rynku
Awatar użytkownika
Grzybohun
Posty: 671
Rejestracja: 31 paź 2019, 18:12
Model: NA
Wersja: 1991
Lokalizacja: WWA

27 lis 2020, 23:35

Kiedyś się nad tym samym zastanawiałem. Kup lepsze opony zamiast wsadzać ABS i spróbuj wyczuć granice przyczepności przy hamowaniu na suchym i mokrym, ciepło i zimno.

Oczywiście przy niektórych sytuacjach na drodze bez ABSu by było ciężko sobie poradzić, niemniej uważny kierownik powinien byc w stanie poradzić sobie z większością rzeczy.

Jak nie masz auta to najlepiej kupić polifta który już wszystko ma i wsadzić mu wnętrze przedliftowe żeby bylo pięknie :)
KonradPLN
Donator
Donator
Posty: 496
Rejestracja: 05 paź 2013, 13:06
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

28 lis 2020, 13:23

Zdarzają się przedlifty z ABS, ale bardzo rzadko. Miałem taką ze Szwajcarii.
Awatar użytkownika
TofikGST
Posty: 217
Rejestracja: 17 gru 2018, 21:40
Model: NA
Wersja: Eunos Roadster 1.8
Lokalizacja: Jersey

29 lis 2020, 7:54

No wlasnie chyba od rynku zależy, ja miałem UK Spec z ABS, teraz Eunosa mam bez... za to z klima :)
ODPOWIEDZ