Zmiana kolory NBFL

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
matth
Donator
Donator
Posty: 278
Rejestracja: 15 wrz 2015, 23:03
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Poznań

28 sie 2020, 23:43

Hej Robaczki,

Mam 2004 NBFL Sportive i obecnie jest u blacharza na standardowym cięciu i spawaniu progów i nadkoli. Po 5 latach w kraju, wyszedł szatan.. Ponadto mam szkody na oby zderzakach oraz masce i maluję całe auto. Mam super nudny kolor - sreberko. Jako, że Mazda jest daily mojej żonki to chcę zmienić go na czerwony - najchętniej kod, który widziałem tylko raz na Mazdaspeedzie 41H lub 27A - nie wiem jaki kod na niej był dokładnie.. Na tapecie jest też obecny Soul red, dajcie znać jakie jest Wasze zdanie o zmianie koloru oraz czy lepiej trzymać się oryginalnej palety prawidłowej dla rocznika czy jak już zmieniać to na bogato ;)
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

28 sie 2020, 23:56

Awatar użytkownika
matth
Donator
Donator
Posty: 278
Rejestracja: 15 wrz 2015, 23:03
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Poznań

30 sie 2020, 10:24

:D to byłoby ciekawe, ale raczej nie pójdę w tą stronę ;)
Gwiazda
Donator
Donator
Posty: 316
Rejestracja: 09 gru 2019, 23:26
Model: NB
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

31 sie 2020, 12:33

matth pisze:
30 sie 2020, 10:24
:D to byłoby ciekawe, ale raczej nie pójdę w tą stronę ;)
No weź, nie daj się namawiać, byłbyś 1 w Polsce, może Europie, albo i na świecie z taką miatą :D
Awatar użytkownika
Gieras
Donator
Donator
Posty: 340
Rejestracja: 29 sie 2020, 16:00
Model: NC
Wersja: 2.0 PRHT
Lokalizacja: Mazowieckie

31 sie 2020, 16:56

Jak masz wątpliwość to kolej samochod vinylem. Jak nie spełni oczekiwań to go zdejmiesz, a jak utwierdzi cię w doborze koloru to przelakierujesz sobie auto, aby kolor był trwalszy. Ostatnio oklejalem z żoną Civica na podwórku. Da sie zrobić, wiec koszt to tylko materiał. Myśle ze dla MX to circa 2 tys złotych.
Gwiazda
Donator
Donator
Posty: 316
Rejestracja: 09 gru 2019, 23:26
Model: NB
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

31 sie 2020, 20:20

Gieras pisze:
31 sie 2020, 16:56
Jak masz wątpliwość to kolej samochod vinylem. Jak nie spełni oczekiwań to go zdejmiesz, a jak utwierdzi cię w doborze koloru to przelakierujesz sobie auto, aby kolor był trwalszy. Ostatnio oklejalem z żoną Civica na podwórku. Da sie zrobić, wiec koszt to tylko materiał. Myśle ze dla MX to circa 2 tys złotych.
Myślę że kwestia jest taka że za materiały pod nowy lakier wyjdzie mu max z 1000zł jeśli robi to we własnym zakresie. Już lepiej się pobawić photoshopem, a są magicy co zmieniają kolor auta w 3 minuty.

Co do samej zmiany to roboty jest więcej niż się wydaje. Słabo to wygląda gdy komora silnika jest w kolorze srebrnym, a całe auto w pięknej czerwieni. Do tego wnęki po otwarciu drzwi też wypadałoby pomalować, na upartego prysnąć wnękę bagażnika... Więc żeby to miało ręce i nogi, to potrzeba trochę czasu. Chyba że auto zostaje u Ciebie X lat, to osobiście miałbym to gdzieś.
Ale mając srebrne auto lakierowałbym pomimo wszystko (kwestia gustu ;) )
Awatar użytkownika
grzes
Posty: 3651
Rejestracja: 31 sty 2010, 10:00
Model: NA
Wersja: 93' LE
Lokalizacja: Ruda Śl.
Kontakt:

01 wrz 2020, 8:01

Malowanie auta w Soul Red to temat do przedyskutowania przede wszystkim z lakiernikiem bo sam lakier jest pieruński drogi, jeżeli się faktycznie na niego zdecydujesz, efektu fabrycznej Mazdy nie uzyskasz, bo system malowania jest trudny i malo kto chce sie w nim wyspecjalizowac (chyba ze jest firma ktora likwiduje szkody na mazdach to praktycznie jedyna opcja). Generlanie z mojego doswiadczenia posiadania aut w tym kolorze, a rowniez w szarym na tym samym systemie, jakimis tam przygodami/pomyslami itd. zdecydowanie proponuje dobrac cos klasycznego co zadowoli efektem, lub folie. Wszystko inne albo bedzie naprawde bardzo drogie, albo "prawie" jak soul red- aha, no i jeszcze wpada kwestia ktora jego wersja, co roku jest nowa praktycznie mieszanka, nieco inny odcien itd.

IHMO kolor ktory swietnie wyglada na ostrych rysach generacji sky, nie musi dobrze wygladac na okraglosciach nbfl.....
NA BRG 95'/ NA 93’/ 95' 1.8T/ Rx8 HP/ NC 1.8+/ Rx8 HP/NB Mazdaspeed 300+/ Rx8 40th /ND SkyFreedom / Rx8 R3/ ND Sky RF AT+
90’ Cosmo 20B/ 93' NA/ 80' RX7 FB/ 77'RX4/ 19' 6 GJ/ 22' i20N/ 22' i30N
https://www.facebook.com/machinedperformance
Awatar użytkownika
luki_92_92
Donator
Donator
Posty: 1056
Rejestracja: 27 wrz 2014, 23:09
Model: NC
Wersja: PRHT '08 2.5
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

01 wrz 2020, 18:04

Jakbyś chciał soul red, to jest na forum jedno NB w tym kolorze :twisted: Pozwoliłem sobie przekleić tutaj fotkę, więcej fot w temacie właściciela ;)

viewtopic.php?f=22&t=12383
Załączniki
CEWTJcB.jpg
CEWTJcB.jpg (4.93 MiB) Przejrzano 929 razy
Obrazek
Awatar użytkownika
matth
Donator
Donator
Posty: 278
Rejestracja: 15 wrz 2015, 23:03
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Poznań

12 lis 2020, 20:08

Lakier zrobiony. Poszedłem w czerwień z nb mazdaspeed. Kolor wyszedł super i pasuje do auta. Wg mnie soul red jest ładny, ale nie z epoki. Inna sprawa, że lakier został źle położony i gazuje miejscami, musi iść na poprawki :(
ODPOWIEDZ