Problem z nie opuszczającą się szybą prawą

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

PaulcCherwona
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2020, 13:53
Model: NB
Wersja: 10th Aniversary
Lokalizacja: Warszawa

20 lip 2020, 14:03

Witam kolegów,

Od soboty jestem szczęśliwym posiadaczem Madzi NB 10th Aniversary, powoli zabieram się za doprowadzenie jej do dawnego blasku, aczkolwiek pewne rzeczy trzeba załatwić szybciej niż później.

Problem tyczy się szyby pasażera, która się nie opuszcza - to znaczy ruszy się max 1 cm i potem staje - pytanie czy to wina silniczka czy może zerwanego kabla? Szukałem jakiegoś toutoriala albo instrukcji na necie, niestety bez efektu, no ale ktoś może miał już taki problem i będzie w stanie pomóc?

Z góry dzięki!
Awatar użytkownika
Grzybohun
Posty: 671
Rejestracja: 31 paź 2019, 18:12
Model: NA
Wersja: 1991
Lokalizacja: WWA

20 lip 2020, 19:53

Prowadnice zobacz, może tu leży problem
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

20 lip 2020, 21:09

PaulcCherwona pisze:
20 lip 2020, 14:03
Witam kolegów,

Od soboty jestem szczęśliwym posiadaczem Madzi NB 10th Aniversary, powoli zabieram się za doprowadzenie jej do dawnego blasku, aczkolwiek pewne rzeczy trzeba załatwić szybciej niż później.

Problem tyczy się szyby pasażera, która się nie opuszcza - to znaczy ruszy się max 1 cm i potem staje - pytanie czy to wina silniczka czy może zerwanego kabla? Szukałem jakiegoś toutoriala albo instrukcji na necie, niestety bez efektu, no ale ktoś może miał już taki problem i będzie w stanie pomóc?

Z góry dzięki!
A słyszysz że silniczek chodzi? Zerwany kabel zazwyczaj zacznie się obijać o blachę drzwi albo wyjdzie górą - miedzy uszczelką i szybą. Jeżeli szyba chodzi w górę i w dół a problemem jest zakres ruchu to jest szansa,że kable i silnik są ok.
Problemen może być prowadnica/ rolki- tak jak kolega wspomniał. Może być problem z zębatką mechanizmu opuszczania.

Zacznij od zdjęcia boczka drzwi( to kilka śrubek i spinek) i zerknij czy coś nie leży we wnęce drzwi.

Tutoriali odnośnie wymiany mechanizmu jest mnóstwo. Poszukaj sobie na youtubie kanału "project miranda" jest tam filmik na ktorym chłopak bardzo przystępnie tłumaczy jak się do tego zabrać.

Od siebie dodam że warto sobie zmierzyć odległość ograniczników (takie blaszki w kształcie litery L) od krawędzi szyby żeby potem ustawić je w takiej samej odległości.
PaulcCherwona
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2020, 13:53
Model: NB
Wersja: 10th Aniversary
Lokalizacja: Warszawa

28 lip 2020, 8:57

Panowie bardzo dziękuję za pomoc, winowajcą okazał się stalowy kabel, który wypadł z prowadnicy i zahaczył o element drzwi - teraz wszystko bangla :)
ODPOWIEDZ