[NB] Symetryczne przetarcie dachu

nb, dach, dziura, przetarcie

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

qbeczak
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2020, 22:39
Model: NB FL
Lokalizacja: Szczecin

21 maja 2020, 20:03

Cześć wszystkim,

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem NBFL z 2003r.

Ostatnio mocno mnie zaniepokoiły symetryczne ślady na soft topie w moim aucie. Załączam zdjęcia.
Są to przetarcia, jednak skąd one mogły się pojawić? Czy mogę w zły sposób składać dach? Jest to wada fabryczna?
Wydaję mi się, że powstają przez łamanie się materiału akurat w tym miejscu. Podkleiłem to na razie taśmą.

Czy ktoś miał podobny problem? Zamówiłem łaty z eBay'a, czekam aż zostaną dostarczone. Czy oprócz tych łat mogę jakoś rozwiązać problem?

Dzięki za pomoc :D

Pozdrawiam, Kuba
Załączniki
IMG_1540.jpg
IMG_1540.jpg (1.58 MiB) Przejrzano 535 razy
IMG_1541.jpg
IMG_1541.jpg (788.34 KiB) Przejrzano 535 razy
Awatar użytkownika
TofikGST
Posty: 219
Rejestracja: 17 gru 2018, 21:40
Model: NA
Wersja: Eunos Roadster 1.8
Lokalizacja: Jersey

22 maja 2020, 11:06

Daj zdjęcie z trochę dalej żebym zobaczył dokładnie w którym miejscu to jest to możliwe że Ci powiem. 2 dni temu zauważyłem u siebie podobne uszkodzenia. Już Ci mówię co je spowodowało u mnie.
O co chodzi:
Pierwsza poprzeczka dachu (Soft topa) jest rurką która delikatnie mówiąc nie jest najlepiej wykończona i zabezpieczona na końcach. Gdy dach jest rozłożony to jest wszystko ok i nic się nie dzieje jednak kiedy się złoży dach materiał z dachu prawie lub dotyka rantu tej rurki. W efekcie gdy się jeździ autem i dach trochę podskakuje na nierownosciach to ten materiał ociera się o ostry brzeg rurki i się może przetrzeć.
Tak więc sobie sprawdz jak to u Ciebie wygląda i rekomenduje profilaktycznie albo w tym miejscu od spodu podkleic do materiału jeszcze jakiś kawałeczek skóry czy czegoś żeby ta rurka nie jeździła po gołym dachu , albo coś nałożyć na końcówkę rurki - może uszyć jakiś kondonek z materiału. No w każdym razie lepiej zapobiegać za wczasu niż potem łatać dach. ;)

Takie coś niedopatrzenie fabryczne moim zdaniem.

To może być to jest jest po obu stronach w tym samym miejscu.
qbeczak
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2020, 22:39
Model: NB FL
Lokalizacja: Szczecin

22 maja 2020, 16:14

Hej, dzięki za odpowiedź.

Załączam zdjęcia jak to wygląda.

Wydaje mi się, że to nie co opisujesz. Poprzeczki są dobrze zabezpieczone, sprawdzałem je wcześniej, ale teraz poszedłem spojrzeć jeszcze raz.

Mam wrażenie, że to przetarcie powstaje w miejscu łamania się materiału. Czy to normalne? Chyba w takim wypadku nawet łaty mogą nie pomóc?

Proszę o pomoc, bo mam opory ze ściąganiem dachu ze względu na możliwość powstania dziury, a jazda z dachem to nie to samo co bez :D

Pozdrawiam, Kuba
Załączniki
image2.jpeg
image2.jpeg (1.05 MiB) Przejrzano 505 razy
image3.jpeg
image3.jpeg (1.43 MiB) Przejrzano 505 razy
image4.jpeg
image4.jpeg (1005.16 KiB) Przejrzano 505 razy
image5.jpeg
image5.jpeg (924.57 KiB) Przejrzano 505 razy
Awatar użytkownika
Renegade
Donator
Donator
Posty: 93
Rejestracja: 02 wrz 2012, 8:26
Model: NB FL
Wersja: ABC
Lokalizacja: Tu i tam

08 lip 2020, 23:03

qbeczak pisze:
22 maja 2020, 16:14
Hej, dzięki za odpowiedź.

Załączam zdjęcia jak to wygląda.

Wydaje mi się, że to nie co opisujesz. Poprzeczki są dobrze zabezpieczone, sprawdzałem je wcześniej, ale teraz poszedłem spojrzeć jeszcze raz.

Mam wrażenie, że to przetarcie powstaje w miejscu łamania się materiału. Czy to normalne? Chyba w takim wypadku nawet łaty mogą nie pomóc?

Proszę o pomoc, bo mam opory ze ściąganiem dachu ze względu na możliwość powstania dziury, a jazda z dachem to nie to samo co bez :D

Pozdrawiam, Kuba
Kupiłem używany dach i przetarcia mam w tych samych miejscach co opisujesz. Prawdopodobnie właśnie takie a nie inne załamanie materiału przy złożonym dachu powoduje jego przecieranie. Na pocieszenie dodam że dziura wielkości palca przy odpowiednim podklejeniu nie przecieka na deszczu, karcherem nie testowałem. Podkleiłem elegancko taśmą tear aid od spodu.
ODPOWIEDZ