NB - koszty blacharki i polecane zakłady w okolicach Warszawy

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Marcinos
Posty: 317
Rejestracja: 18 maja 2013, 13:25
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

18 maja 2020, 9:03

Hey

Pozwoliłem sobie założyć nowy temat, ponieważ w dziale KSIĄŻKA ADRESOWA widzę, że na ostanie dwa posty z pytaniami od blacharze nikt nie odpisał, a temat w archiwum dawno też nie był poruszany.

Pytanie jest krótkie i zwięzłe:)

Czy ktoś w ciągu ostaniego roku w warszawie luk okolicach (powiedzmy w obrębie 30km od Wawy), robił nadkola + progi? mam na myśli cały proces. Wspawanie reparaturek + lakierowanie.

Interesują mnie aktualne koszty tej operacji.

Na allegro komplet nadkoli z G13 (870zł), progi w granicach 200-250zł. Czyli Lekko ponad tysiąc za materiał. (wiem, że są czasem zakupy grupowe)

Jaki jest mniejwięcej koszt blacharza i lakiernika?
Czy ktoś ma do polecenia aktualnie kogoś kto to robi w Wawie lub okolicach? Ile za to wziął? (zależy mi na sprawdzonym zakładzie, który rzeczywiście w ostatnim czasie podjął się tej usługi).

Jeżeli admin uzna, że temat do skasowanie to przeżyje:P ale może jednak czegoś się dowiem :)

Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

18 maja 2020, 9:25

Poprawiłem tytuł żeby mieć jakiś argument za pozostawieniem tego wątku i przeniosłem :)

Co do kosztów - jak to zwykle, dobra robota swoje kosztuje. Ja za samą prawą końcówkę progu w NA (30cm z reperaturki Klokkerholm) + przy okazji lakierowanie przedniego zderzaka zapłaciłem 2000pln ok. dwa lata temu (małopolska).
Marcinos
Posty: 317
Rejestracja: 18 maja 2013, 13:25
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

18 maja 2020, 10:32

pirul pisze:
18 maja 2020, 9:25
Poprawiłem tytuł żeby mieć jakiś argument za pozostawieniem tego wątku i przeniosłem :)

Co do kosztów - jak to zwykle, dobra robota swoje kosztuje. Ja za samą prawą końcówkę progu w NA (30cm z reperaturki Klokkerholm) + przy okazji lakierowanie przedniego zderzaka zapłaciłem 2000pln ok. dwa lata temu (małopolska).
Dziękować :)
Szubek
Posty: 51
Rejestracja: 19 gru 2017, 7:26
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

19 maja 2020, 10:33

Ja robiłem progi.
Mam wrażenie, że kosztowało to ok. 2500 zł(reparturki, wspawanie, lakierowanie).
Robota dobra, zakład nazywa się Autolak, jest w Duczkach pod Wolominem.
Nightfall7
Posty: 155
Rejestracja: 07 paź 2015, 12:07
Model: NA
Wersja: USDM
Lokalizacja: Zamość

21 maja 2020, 19:03

Ja nie wymieniam kawalkow progow bo to jest bez sensu, poniewaz i tak pomiedzy blachami (czyt. Wew, srodkowy, zewnetrzny) jest rdza po dlugosci mimo ze jej nie widac. Sama robota bez materialow(reperaturek) i reperaturki plus laczenia progow na lutospawie plus przygotowanie wstepne do lakierowania i zabezpieczenie z konserwacja ok 3k dolicz prace lakiernicze
Była: nbfl silverblues 2003
Była: nbfl 2001
Była: NA mariner blue 1992
Obecnie: NA Czerwona USDM 1992
ODPOWIEDZ