Stuki przy ruszaniu przód i tył + czasem pod czas jazdy

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

motorzysta95
Posty: 24
Rejestracja: 12 lut 2020, 14:50
Model: NA
Lokalizacja: Gorlice

01 kwie 2020, 21:43

Hej,

Szukałem (może za słabo), ale nie znalazłem nigdzie podobnych tematów. Podczas ruszania do przodu, a szczególnie do tyłu i czasem podczas jazdy na nierównościach słychać stuki z tylnej części auta (dyfer, wał, może skrzynia ?)... Miał ktoś podobny przypadek ? Obstawiałbym krzyżak wału, tylko teraz nigdzie nie widzę na internecie żeby to kupić.. Wymieniał ktoś z was już krzyżak/coś innego co powoduje takie stuki ? Miał ktoś taki problem ? :)


Pozdrawiam!
Lorak99
Posty: 4
Rejestracja: 02 kwie 2020, 14:05
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Warszawa

06 kwie 2020, 20:16

Mam bardzo podobne stuki po stronie pasazera z tylu. Dzwiek przypomina pukanie w szklo. Slychac to tylko podczas powolnej jazdy (do 30km/h) I na gladkim I na nierownosciach. Auto reaguje takim pukaniem takze przy wsiadaniu/wysiadaniu. Dodam tez, ze dzwieki pojawiaja sie - nie od poczatku - ale po mniej wiecej po 10-20 minucie jazdy. Bylem z problemem u 2 mechanikow, jednak jak na zlosc dzwieki ustawaly... Jeden z mechanikow zdiagnozowal tylko poparciale tuleje I laczniki stabilizatorow do wymiany. Za pare dni oddaje auto na serwis. Zobaczymy w przeciagu tygodnia czy cos sie zmienilo.
ODPOWIEDZ