Uszkodzona obudowa bloku silnika?

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Carmen
Posty: 4
Rejestracja: 25 lut 2020, 14:10
Model: NA
Lokalizacja: Holandia

25 lut 2020, 14:41

Cześć,

Od pewnego czasu w mojej miatce NA słyszę stukanie wydobywające się z silnika ( metaliczne).
Ponadto dzisiaj zauważyłam dwie dziury w osłonie , czy może to mieć jakiś związek?
Auto niestety stoi pod chmurką i martwię się co w wypadku dostania się wilgoci do silnika?
Czy jest możliwość zaspawania tych dziur bez konieczności wymiany osłony?

Proszę o pomoc :cry:
Załączniki
InkedDSC_0028_LI.jpg
InkedDSC_0028_LI.jpg (1.35 MiB) Przejrzano 278 razy
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

25 lut 2020, 14:55

To tylko plastikowa obudowa paska rozrządu, nie masz się czym przejmować, a tym bardziej wiązać tego z ewentualnymi odgłosami z wnętrza silnika, które swoją drogą mogą być tylko grającymi tzw. szklankami (HLA) i niekoniecznie muszą oznaczać usterkę. Chyba, że to co sie wyłamało wpadło pod pasek, przez co pasek przeskoczył i narobił bigosu, ale wtedy samochód inaczej zachowywałby się w czasie jazdy niż dotychczas. Dla świętego spokoju możesz podjechać do jakiegoś sensownego mechanika żeby osłuchał.

Przy okazji - poświeć sobie latarką przez te otwory - jeśli w środku jest wilgotno to trzeba wymienić rozrząd i uszczelniacze wałków rozrządu - często cieknie tamtędy olej.

Tak wygląda Twój silnik ze zdjętą pokrywą zaworów i tą osłoną, o którą się martwisz:

Obrazek

Pokrywa zaworów uszczelnia silnik od góry, a osłona po prostu chroni pasek rozrządu przed uszkodzeniami, nie musi być hermetyczna.
Awatar użytkownika
Carmen
Posty: 4
Rejestracja: 25 lut 2020, 14:10
Model: NA
Lokalizacja: Holandia

25 lut 2020, 15:32

Dziekuję za odpowiedź :)
Jestem o wiele spokojniejsza, zajrzę do mechanika jeszcze w tym tygodniu , mam nadzieję że wilgoci nie znajdę ;)
ODPOWIEDZ