MX5 NBFL kontrolka hamulca ręcznego

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Pawel123
Posty: 20
Rejestracja: 14 lip 2019, 17:24
Model: NB FL
Wersja: Phoenix
Lokalizacja: Dolnyśląsk

15 paź 2019, 12:43

Witam wszystkich.
Pare dni temu w swojej mazdzie nb 2003r wymieniałem na przodzie tarcze, klocki, płyn oraz użyłem zestawów naprawczych do tłoczków itd (tył narazie nie ruszany, bo jeszcze nie ma takiej potrzeby). niestety podczas tej czynności uszkodziłem czujnik ABS w prawym kole (nowy juz zamówiony). w zwiazku z ta awaria pali się kontrolka abs, ale po przejechaniu około 150km zapalila sie kontrolka hamulca recznego, auto odstawilem na noc i rano sie juz nie palila, ale po przejechaniu około 10km znow sie zapalila. nie ma wycieków płynu, zbiorniczek pełny. Czy uszkodzony czujnik ABS ma zwiazek z zapaleniem sie kontrolki? Z tego co wiem, czujnik zużycia klocków hamulcówych jest akustyczny, w razie gdyby chciał zasygnalizować zużycie tyłu.
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

15 paź 2019, 14:01

Pawel123 pisze:
15 paź 2019, 12:43
Witam wszystkich.
Pare dni temu w swojej mazdzie nb 2003r wymieniałem na przodzie tarcze, klocki, płyn oraz użyłem zestawów naprawczych do tłoczków itd (tył narazie nie ruszany, bo jeszcze nie ma takiej potrzeby). niestety podczas tej czynności uszkodziłem czujnik ABS w prawym kole (nowy juz zamówiony). w zwiazku z ta awaria pali się kontrolka abs, ale po przejechaniu około 150km zapalila sie kontrolka hamulca recznego, auto odstawilem na noc i rano sie juz nie palila, ale po przejechaniu około 10km znow sie zapalila. nie ma wycieków płynu, zbiorniczek pełny. Czy uszkodzony czujnik ABS ma zwiazek z zapaleniem sie kontrolki? Z tego co wiem, czujnik zużycia klocków hamulcówych jest akustyczny, w razie gdyby chciał zasygnalizować zużycie tyłu.
Kontrolka ręcznego sygnalizuje poziom płynu hamulcowego/pozycję dźwigni ręcznego. Sprawdź czy nie masz gdzieś wycieku
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

15 paź 2019, 14:08

Albo czy nie uwaliłeś czujnika poziomu w zbiorniczku wyrównawczym podczas wymiany płynu.
Pawel123
Posty: 20
Rejestracja: 14 lip 2019, 17:24
Model: NB FL
Wersja: Phoenix
Lokalizacja: Dolnyśląsk

15 paź 2019, 14:12

mutra pisze:
15 paź 2019, 14:01
Kontrolka ręcznego sygnalizuje poziom płynu hamulcowego/pozycję dźwigni ręcznego. Sprawdź czy nie masz gdzieś wycieku
Gdyby to była pozycja dźwigni to paliła by się cały czas z takim samym natężeniem, tutaj natomiast pali się troche mniej niż normlanie, a po zaciągnięciu dźwigni pali się mocniej, tak jak powinna.
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

15 paź 2019, 16:21

Pawel123 pisze:
15 paź 2019, 14:12
mutra pisze:
15 paź 2019, 14:01
Kontrolka ręcznego sygnalizuje poziom płynu hamulcowego/pozycję dźwigni ręcznego. Sprawdź czy nie masz gdzieś wycieku
Gdyby to była pozycja dźwigni to paliła by się cały czas z takim samym natężeniem, tutaj natomiast pali się troche mniej niż normlanie, a po zaciągnięciu dźwigni pali się mocniej, tak jak powinna.
Czyli rozumiem że płyn ci nie cieknie nigdzie i w zbiorniczku poziom jest ok?
Może masz problem z masą czujnika. Posprawdzaj kabelki.
Pawel123
Posty: 20
Rejestracja: 14 lip 2019, 17:24
Model: NB FL
Wersja: Phoenix
Lokalizacja: Dolnyśląsk

16 paź 2019, 9:56

mutra pisze:
15 paź 2019, 14:01
Czyli rozumiem że płyn ci nie cieknie nigdzie i w zbiorniczku poziom jest ok?
Może masz problem z masą czujnika. Posprawdzaj kabelki.
Dokładnie, nie mam żadnych wycieków, a płyn w zbiorniczku jest na max.
Grzegorz_WRO
Posty: 8
Rejestracja: 27 lis 2014, 13:45

01 gru 2019, 21:26

podepnę się bo podobny problem, tylko u mnie swieci normalnie, zaraz pójdę posprawdzać kabelki bo wycieków nie widziałem, a czy np niesprawny czujnik abs może też powodować świecenie tego od ręcznego, czy to zupełnie inna historia?
ODPOWIEDZ