Emulator czujnika fotela pasażera

Jak podłączyć

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

12 wrz 2019, 14:20

Potrzebuje wymontować fotel pasażera w NBFL, Chciałem uniknąć kontrolki airbag'u na desce, więc zaopatrzyłem się w emulator.
Niestety w swej nieskończonej zapobiegliwości nie sprawdziłem jaką wtyczkę mam w fotelu i teraz mam sześcio pinowe gniazdo (z 5 kablami) w fotelu i trzypinową wtyczkę w emulatorze.

Ktos wie może jak to podpiąć? Zakładam że 2 kable przy fotelu są od ogrzewania ale nie mam pojęcia gdzie podłaćzyć pozostałe trzy :/.

Opcja awaryjna: mata grzewcza oparcia ma wtyczkę pod fotelem, czujnik też ma wtyczkę. Czy mata grzewcza siedziska też ma wtyczkę która jest względnie dostępna? Jeżeli tak to mógłbym po prostu tymczasowo wypiąć całą wiązkę fotela i do nie podłączyć emulator??? :roll:
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

24 wrz 2019, 14:25

Rozwiązanie problemu (jakby ktos kiedyś miał ten sam problem): Dwa grube przewody z boku wtyczki pięciopinowej są od podgrzewania fotela. Pozostałe trzy są od czujnika. Znalazłem 3 pinową wtyczkę czujnika pod fotelem i prześledziłem które kabelki idą gdzie do wtyczki pięciopinnowej. Wtyczkę z emulatora rozebrałem i wpiąłem piny pojedynczo. Całość obkleiłem taśmą izolacyjną żeby się trzymało i jest git
ODPOWIEDZ