[NB] Padnięty akumulator

za duży pobór prądu?

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

01 sie 2019, 14:02

Padł mi trzyletni akumulator (AGM, WestCo), Zdarzało mu się rozładować w zimie jak auto stało przez dłuższy czas ale teraz po pełnym naładowaniu na drugi dzień nie byłem w stanie odpalić auta. Ładuje się do prawidłowej wartości dużo szybciej niż powinien (w około 1.5h) więc zakładam, że poległ. Zakupiłem już oryginalnego panasonica i postanowiłem sprawdzić czy coś w aucie nie spowodowało przedwczesnej awarii poprzedniego aku. Sytuacja ma się następująco:

Alternator ładuje 14.8v
Po wyłączeniu zapłonu pobór prądu wynosi 0.01A
Po zamknięciu auta (fabryczny alarm) pobór prądu rośnie i oscyluje w dziwny (dla mnie) sposób: 0.02A po 2-3 sekundach 0.03A po następnych 2-3 sekundach do 0.05A, potem do 0.07 i cały cykl się zaczyna na nowo.

czy tak ma być?
wojteks
Posty: 969
Rejestracja: 05 maja 2012, 19:54
Model: NA
Lokalizacja: Podkarpackie

01 sie 2019, 17:31

Hmm, 70mA rozładuje akumulator 50Ah w ciągu jakichś 30 dni chociaż ten pobór prądu wydaje mi się zbyt duży.

AGM nie lubi być rozładowany, to go niszczy.

Jak nie jeździsz długo odłącz akumulator, klema lub dodatkowy wyłącznik prądu ewentualnie automatyczny prostownik na stałe.
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

01 sie 2019, 17:41

wojteks pisze:
01 sie 2019, 17:31
Hmm, 70mA rozładuje akumulator 50Ah w ciągu jakichś 30 dni chociaż ten pobór prądu wydaje mi się zbyt duży.

AGM nie lubi być rozładowany, to go niszczy.

Jak nie jeździsz długo odłącz akumulator, klema lub dodatkowy wyłącznik prądu ewentualnie automatyczny prostownik na stałe.
klemę z pokrętłem już założyłem. Zastanawia mnie sposób w jaki pobór prądu się zmienia. Wydaje mi się że alarm powinien powinien pobierać mniej więcej stałą ilość :|
ODPOWIEDZ