NB 1.6. Jeździ na zimnym, dławi się na ciepłym

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Kardyniak
Posty: 118
Rejestracja: 30 kwie 2014, 16:47
Lokalizacja: Białystok

17 cze 2019, 4:43

Cześć wszystkim. Napotkał mnie problem na rozgrzanym silniku. Otóż po nagrzajiu się jednostki napędowej tej spadają obroty po czym gaśnie lub wróci z powrotem do obrotów jałowych. Co ciekawe, da się ruszyć od razu po odpaleniu (nawet na rozgrzanym), na wyższych biegach można jechać w miarę płynnie, aczkolwiek trwa to kilka minut i znowu pojawia się problem dlawienia. Przy dłuższym przytrzymaniu pedału gazu występuje strzelanie z wydechu. Filtr paliwa i powietrza wymieniane na wiosnę. Wtryski sprawdzone. Podejrzewam po prostu pompę paliwa. Może ktoś ma inne pomysły gdzie szukać chochlika?
Z góry dziękuję i pozdrawiam!
Hakuuna ma Miataaa!
wojteks
Posty: 969
Rejestracja: 05 maja 2012, 19:54
Model: NA
Lokalizacja: Podkarpackie

17 cze 2019, 20:41

Czujnik temperatury dla ECU bym sprawdził. Może cały czas ma sygnał że zimny silnik i stąd zbyt bogata mieszaka powodująca strzelanie w wydech.
Tombar 16
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2018, 20:22
Model: NB FL
Wersja: 1,6
Lokalizacja: PWL

29 cze 2019, 10:13

Ewidentnie dawka. Albo czujnik żle odczytuje temperaturę, albo przepływomierz daje zły odczyt. Do sprawdzenia przy okazji zapłon, filtr paliwa. Przy tym sprawdziłbym kompresję.
Awatar użytkownika
Venci
Posty: 17
Rejestracja: 21 kwie 2019, 11:20
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Bielsko-Biała

04 sie 2019, 21:20

Miałem to samo.. Okazało się swice a dokładnie pęknięcie w połowie świecie. Przy rozgrzanego silnika się dlawila jak nie wiem co..

PS.: Polski ne jest mój pierwszy język :P
Polski to nie mój rodny język..
99 1.8 dark emerald miracle
ODPOWIEDZ