Pierwsza Miata i drobne problemy

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Michael
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2018, 15:51
Model: NB FL
Lokalizacja: Lublin

27 gru 2018, 11:52

Cześć wszystkim! Od niecałego tygodnia jestem posiadaczem NBFL 1,8 i to mój pierwszy temat na forum, także proszę o wyrozumiałość. Przed przystąpieniem do pisania tego posta przeszukałem internety i nie znalazłem jednoznacznych odpowiedzi na trapiące mnie sprawy. Co nieco próbuję sam rozgryźć ale zanim zacznę wsadzać swoje łapska gdzieniegdzie to chciałbym się skonsultować z bracią aby czegoś nie popsuć i połamać (jest to moja pierwsza miata i jeszcze nie znam auta). Poniżej zamieszczam listę tematów, które wyszły do tej pory:

1) uszkodzony zamek bagażnika (nie zamyka się bagażnik, trzeba przekręcić kluczykiem w przeciwnym kierunku do wskazówek zegara i wtedy zatrzasnąć, nie otwiera się również z wnętrza choć linka jest OK i rusza dźwigienką w zamku). Czy ktoś miał podobną usterkę? Czy szukać całego zamka czy jakiś ślusarz da radę ogarnąć?
2) brak mocowania akumulatora i lata jak szatan po wnęce - zupełnie nie wiem jak akumulator powinien być zamocowany więc proszę o zdjęcia swoich aku, albo lepiej jeśli ktoś ma na zbyciu mocowanie to byłbym wniebowzięty.
3) nie działa pilot (lub centralka) od centralnego zamka - sam centralny działa ale po przekręceniu kluczykiem w zamku drzwi. Proszę o pomysły, bo bateria w pilocie wymieniona i nadal nie działa.
4) braki w zaślepkach (podszybie) i śrubach (podszybie oraz zaczep dachu przy szybie). Gdzie można dokupić tego typu pierdoły? Śruby pewnie coś dobiorę w jakimś żelaznym sklepie, ale zaślepki z podszybia?
5) antena - podobno powinna się wysuwać, ale ta u mnie nie ma prawa, bo nie ma żadnego silnika, jest sam wysuwany bat. Gorzej z uszczelnieniem anteny - sztywny, twardy i woda przez niego cieknie do wnętrza - czy jest możliwość gdzieś dokupienia samego mocowania-uszczelnienia anteny (taki czarny stożek)?
6) podświetlenie konsoli centralnej - zdechła żarówka, proszę o radę jak się dobrać do żarówki pod pokrętłem kierunku nawiewu (ramka drewniana więc wolałbym jej nie połamać, dlatego pytam)
7) pytanie odnośnie radia, czy jest możliwość dorobienia wejścia AUX (foto radia na zdjęciu)?

Jeśli ktoś ma wiedzę na którykolwiek z w/w punktów to będę wdzięczny za odpowiedź.

Radio i panel nawiewu:
Obrazek

Antena od środka:
Obrazek

Nowy nabytek w całej okazałości:
Obrazek
Awatar użytkownika
andred
Donator
Donator
Posty: 217
Rejestracja: 18 paź 2016, 20:01
Model: NB FL
Wersja: Memories
Lokalizacja: Łódź

27 gru 2018, 22:09

Hej :-)
Czy możesz wrzucić kilka zdjęć drzwi z tymi drewnianymi boczkami? Mam takie same ale ich nie zamontowałem i chciałem zobaczyć jak to wygląda już założone. Wprawdzie ja mam beżowe boczki, wykładzinę itp. ale będę miał jakiś pogląd jak zobaczę na zdjęciach.
Pozdrawiam,
andred
P.S. Jeżeli chodzi o Twoje pytania to za wiele nie mogę Ci pomóc. Wiem tylko tyle, że jak antena nie ma silniczka to Ci się sama nie wysunie, a tak na serio ja musiałem z dwóch anten złożyć jedną i jest OK. Jedną kupiłem na szrocie ale miała urwany bat, a druga moja miała starte plastikowe trybiki w środku. Udało się na szczęście złożyć jedną sprawną i kompletną antenę. Jeżeli chodzi o AUX w tym radiu to podobno można ale ja nie wiem jak. Wiem tylko że kupiłem i mam podobne radio w dodatku ze zmieniarką na 6 płyt. Efekt jest taki, że w ogóle nie słucham tych płyt, a radia tylko czasami. Znacznie bardziej wolę słuchać szumu wiatru i dźwięku silnika. Pojeździj .....może też dojdziesz do takich wniosków.
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

27 gru 2018, 22:40

Ad.1. Wg mnie kwestia regulacji, wyczyszczenia i nasmarowania.

Ad.2.
Obrazek

Ad.3. Powodów może być tysiąc - uszkodzona centralka lub sama antena centralki, brak prądu w wiązce, skorodowana masa, zimne luty, wilgoć, spalony siłownik master itd. Pytanie czy to fabryczne sterowanie czy aftermarket. Miernik w dłoń i trzeba szukać.

Ad.4. ASO lub biuro@carspeed.pl

Ad.5. j.w.

Przy szukaniu takich detali przydaje się znajomość epc - zamiast tłumaczyć czego potrzebujesz pytasz po prostu ile kosztuje konkretny numer części:

http://mazdaepc.com/parts/
Awatar użytkownika
cardesign1
Donator
Donator
Posty: 163
Rejestracja: 01 sie 2016, 20:23
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: Bielsko-Biała

27 gru 2018, 23:08

4) Zaślepki podszybia do kupienia w ASO za 12 zł/sztuka.
Czarna NBFL 1.6, 2001
Czerwona NA 1.6, 1993

Czarna NCFL 2.0, 2011
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

28 gru 2018, 6:25

Ad. 6, to ja bym próbował przez radio. Zdejmujesz te 2 pionowe plastiki po bokach i pod spodem są otwory, w które musisz włożyć specjalne przyrządy do zwalniania zatrzasków (długie gwoździe lub śrubokręty działają tak samo, ale przy robocie wyglądasz mniej profesjonalnie).
Ad. 7, poszukaj sobie zmieniarek cyfrowych. Podpinasz pod radio jak zmieniarkę zwykłą, a masz wejście USB, kart SD, AUX, chyba nawet bluetooth... Co nie zmienia faktu, że lepiej wstawić jakieś fajne radio 2 din lub, jak Cię to nie razi, to 1 din i dostajesz dodatkowo półeczkę.
Ad. 5, to szukaj po szrotach, a najlepiej pytaj tutaj na giełdzie lub na FB. Na FB sporo ludzi szabruje, więc o ile rare intemów za dużo nie ma, o tyle graty takie jak antenę, powinieneś znaleźć. W ASO podobno antena kosztuje jakieś kosmiczne pieniądze.
The answer is always Miata.
Michael
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2018, 15:51
Model: NB FL
Lokalizacja: Lublin

03 sty 2019, 8:15

Dziękuję wszystkim za pomoc i komentarze :) Zdjęcie mocowania aku dużo dało mi do myślenia, bo mój jest wrzucony we wnękę :/

Co do:
andred pisze:
27 gru 2018, 22:09
Hej :-)
Czy możesz wrzucić kilka zdjęć drzwi z tymi drewnianymi boczkami?
to proszę:

Obrazek
Awatar użytkownika
szy
Donator
Donator
Posty: 741
Rejestracja: 28 maja 2014, 9:39
Model: ND
Wersja: GT-S
Lokalizacja: San Diego

03 sty 2019, 9:28

pirul pisze:
27 gru 2018, 22:40
Ad.2.
Obrazek
Michael pisze:
03 sty 2019, 8:15
Zdjęcie mocowania aku dużo dało mi do myślenia, bo mój jest wrzucony we wnękę :/
Zdjęcie, które wrzucił Pirul pokazuje mocowanie akumlatora w NA. W NBfl aku powinien być we wnęce, tak jak tu Obrazek
(podobnie jak przedmówca, zdjęcie zaczerpnąłem z revlimiter.net)
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

03 sty 2019, 9:54

O, wobec tego przepraszam za wprowadzenie w błąd, myślałem, że nb/nbfl się nie różnią pod tym względem :)
ODPOWIEDZ