nierowna praca silnika

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

drahenfels
Posty: 24
Rejestracja: 30 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Łódź

09 sty 2007, 19:37

:shock: helo. niedowno dopiero kupilem auto. jezdzi spoko, ale od pewnego czasu zauwazylem ze przy wlączaniu jakiegos urzadzenia zasilanego pradem (swiatła, wentylator) to nastepuje zmiana obrotów podczas postoju, jezeli wlacze awaryjne to obroty skacza równo z zapalajacymi sie kierunkowskazamia. (ponadto czsem da sie zauwazyc zmiana obrotów jezeli z luzu wrzuce jakis bieg i majac wcisniete sprzeglo) wydaje mi sie równez ze silnik jest troche słabszy. co mogło sie stac? :shock:
zablek
Posty: 27
Rejestracja: 13 sie 2005, 12:54
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

09 sty 2007, 23:37

co do fajulacych obrotów normalka , inne obroty po zapięciu biegu to wina łożyska oporowego miedzy skrzynią a sprzęgłem warto wymienic bo zatrzesz docisk !!! przy okazji sprawdz stan całego sprzegła (jedna robota), wymien przewody i swiece - ustaw zapłon - sprawdz cewki - lej dobre paliwo
driftking
Posty: 119
Rejestracja: 14 paź 2006, 14:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

10 sty 2007, 16:49

jeśli obroty falują naprawde mocno to uszkodzony może być alternator lub akumulator przerabiałem to w swojej V6 626, u mnie pomogła wymiana układu ładowania.
[url]www.driftking.pl[/url]
drahenfels
Posty: 24
Rejestracja: 30 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Łódź

10 sty 2007, 17:08

wahanie obrotów nie jest duże, najwieksze jest tylko podczas włączenia awaryjnych, wtedy zgodnei z zapalaniem sie swiatel awaryjnych skacza obroty. odnosnie kabli i swiec to juz myslalem, a alternator mozna latwo dostac??? poszukuje również tlumika (nie wiem czy orginalny czy jakis inny???) ps. ma może ktos orginalne radio na sprzedaż??? tel. 662077507
ODPOWIEDZ