Montaż klimatyzacji do NA

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Maniek19PL
Donator
Donator
Posty: 337
Rejestracja: 10 lip 2018, 16:10
Model: NA
Wersja: Przedlift
Lokalizacja: Pomorskie

01 paź 2018, 19:56

witam, mam wersję bez klimatyzacji z 1994 , znalazłem ogłoszenie gdzie ktoś sprzedaje kompletny zestaw z wersji USA (chyba) gdzie klimatyzacja jest .

Ktoś podejmował się takiej operacji ? montażu kompletnej klimatyzacji do wersji NA której jej org nie miała ?

co było by wtedy w kompletnym zestawie ? bo rozumiem ze pewnych elementów z samochodu nie można wymontować.

Proszę o waszą opinie

Dzięki
Awatar użytkownika
Donek
Posty: 1331
Rejestracja: 29 lip 2009, 16:50
Model: NA
Wersja: Sunburst Yellow
Lokalizacja: Warszawa

01 paź 2018, 20:45

Ja montowałem, wszystko można wymontować i działa jak należy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
kammich
Posty: 2925
Rejestracja: 24 lip 2009, 9:55
Model: NA
Lokalizacja: Szczecin

02 paź 2018, 5:39

Kwestia czy turbo nie będzie przeszkadzało. Tutaj możesz napotkać problemy.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
szymek
Posty: 1491
Rejestracja: 06 cze 2013, 14:55
Lokalizacja: Poznań

02 paź 2018, 7:10

Możliwe, że spływ oleju z turbiny będzie kolidował z kompresorem klimy i trzeba będzie go przerobić.
Będziesz też musiał dołożyć drugi wentylator a ten może kolidować z rurami dolotu... ale wszystko jest do zrobienia.
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

02 paź 2018, 8:25

szymek pisze:Możliwe, że spływ oleju z turbiny będzie kolidował z kompresorem klimy i trzeba będzie go przerobić.
Będziesz też musiał dołożyć drugi wentylator a ten może kolidować z rurami dolotu... ale wszystko jest do zrobienia.


Sugerujesz, że po SWAPie 1.8 z NBFL z klimą jak będę chciał założyć turbo, to może być ciasno? MSM miały klimę?
The answer is always Miata.
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

02 paź 2018, 8:53

Na pewno łatwiej zaplanować przebieg instalacji turbo z fabryczną klimą na miejscu niż rzeźbić i klimę i turbo jeśli to klimę dokładasz do customowego doładowania.
szymek
Posty: 1491
Rejestracja: 06 cze 2013, 14:55
Lokalizacja: Poznań

02 paź 2018, 9:17

+1
Chezus pisze:Sugerujesz, że po SWAPie 1.8 z NBFL z klimą jak będę chciał założyć turbo, to może być ciasno? MSM miały klimę?

Sugeruję, że wszystko się da, ale do każdego przypadku trzeba podejść indywidualnie.
Klima wymusza posiadanie ori pompy wspomy, bo ta robi za napinacz paska.
Jak masz ori wspomę, to nie przesuniesz turbiny do przodu... więc nie wstawisz dużej, bo nie zrobisz odpowiednio dużo miejsca na dp... możesz kombinować, aby wstawić turbo jak w speedzie na podobnym kolektorze ale to wiąże się z bardziej skomplikowanym dolotem i dla spływu oleju lepiej, aby tubo było wyżej... itd. itd.
Więc jeśli chcesz i klimę i turbo... to najpierw wstaw klimę a potem zobacz, na co pozwoli pozostała wolna przestrzeń i do niej dopasuj instalację turbo.
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

02 paź 2018, 13:01

szymek pisze:+1
Chezus pisze:Sugerujesz, że po SWAPie 1.8 z NBFL z klimą jak będę chciał założyć turbo, to może być ciasno? MSM miały klimę?

Sugeruję, że wszystko się da, ale do każdego przypadku trzeba podejść indywidualnie.
Klima wymusza posiadanie ori pompy wspomy, bo ta robi za napinacz paska.
Jak masz ori wspomę, to nie przesuniesz turbiny do przodu... więc nie wstawisz dużej, bo nie zrobisz odpowiednio dużo miejsca na dp... możesz kombinować, aby wstawić turbo jak w speedzie na podobnym kolektorze ale to wiąże się z bardziej skomplikowanym dolotem i dla spływu oleju lepiej, aby tubo było wyżej... itd. itd.
Więc jeśli chcesz i klimę i turbo... to najpierw wstaw klimę a potem zobacz, na co pozwoli pozostała wolna przestrzeń i do niej dopasuj instalację turbo.


Eeee... No ja chce najpierw motor z klimą przełożyć, bo taki zestaw cały mam, a co będzie potem, czy turbo, czy kompresor, czy co, to czas pokaże. Chwilowo jeszcze nie mam do czego tego włożyć, ale pytam na przyszłość.
The answer is always Miata.
Awatar użytkownika
Maniek19PL
Donator
Donator
Posty: 337
Rejestracja: 10 lip 2018, 16:10
Model: NA
Wersja: Przedlift
Lokalizacja: Pomorskie

04 paź 2018, 19:46

ah, no ja mam już instalację z turbo :o
Awatar użytkownika
torzech
Donator
Donator
Posty: 415
Rejestracja: 18 kwie 2011, 12:38
Model: NA
Wersja: '90
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

08 mar 2019, 20:48

Jaki jest orientacyjny koszt takiego zestawu "klimy" i montażu?
Łukasz
Donator
Donator
Posty: 246
Rejestracja: 05 cze 2016, 14:18
Model: NC
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Częstochowa

11 mar 2019, 21:12

Odgrzebię temat. MX5 NA z 1.8 z NBFLa. Podejdzie klima z NB 1999?
ODPOWIEDZ