Coolant Reroute w 1.6 NA

Czujnik temperatury

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Polinski
Posty: 403
Rejestracja: 16 maja 2011, 8:58
Model: NA
Wersja: rotrex keczup
Lokalizacja: krk

01 sie 2018, 8:05

Hej, pytanie do posiadaczy coolant reroute w swoich 1.6 - jak rozwiazaliscie sprawe czujnika temperatury, ktory zazwyczaj jest z przodu silnika?

Wiem, ze niektore zestawy zaslepiaja stare miejsce termostatu plytka z gwintem na ten czujnik, ale kupilem 1.8 BP4W z zaslepionym otworem na termostat (zdjecie) i ta opcja juz u mnie odpada. Z kolei podkladka na tyl silnika, ktora kupilem od krzycha3d, ma gwint na czujnik 1.8 (mniejsza srednica niz 1.6 i inna wtyczka).

Pomysly jakie mi na razie przychodza do glowy to: albo kupic podkladke z gwintem na czujnik 1.6 (mucho dinero), podlaczyc wentylator na stale (mucho hałas) albo wyczarowac polaczenie wiazki 1.6 z czujnikiem 1.8 (mucho komplikacji). Na pewno jest jakies lepsze rozwiazanie :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SPAM
Posty: 1004
Rejestracja: 01 lis 2013, 18:59
Model: NA
Wersja: #RetroTurboMiata
Lokalizacja: Łódzkie

02 sie 2018, 14:56

Kupiłem na wymiar takie przejściówki na wąż wody z juli pod czujnik temp, (nie wiem czy je nadal produkuja) i rozwiercałem gwintowałem
W jeden czujnik wentylatora (uwaga musisz podać mu masę do przejściówki lub gwintu inaczej nie załączy)
czujnik temp albo został na tyle jakos przy głowicy albo najbliżej jak się dało też na takiej przejściówce. Tak dawno ze nie pamietam juz
ODPOWIEDZ