[NB] Otwierający się przy przyspieszaniu schowek

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

wiesuaw
Posty: 18
Rejestracja: 17 mar 2015, 10:13
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues

18 maja 2018, 0:15

Cześć,
Mam niecodzienny (tak przynajmniej wnioskuję po bezowocnym wyszukiwaniu) problem - przy szybkim ruszaniu w wyniku przeciążenia otwiera mi się jeden ze schowków - nie ten najbliżej drążka zmiany biegów, tylko kolejny. Na początku myślałem, że może po prostu zahaczam łokciem/rękawem/przedramieniem przy wrzucaniu dwójki, ale seria testów wykluczyła tę wersję. Czy ktoś z Was przerabiał już może taką sytuację? Da się w jakiś prosty sposób usztywnić jego zawias, czy jak jest już tak wyrobiony to trzeba wymienić całość albo z tym żyć? Ten bliżej drążka chodzi z większym oporem (co wcale nie oznacza, że ciężko) i opisany problem nie występuje.
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

18 maja 2018, 0:35

wiesuaw pisze:Cześć,
Mam niecodzienny (tak przynajmniej wnioskuję po bezowocnym wyszukiwaniu) problem - przy szybkim ruszaniu w wyniku przeciążenia otwiera mi się jeden ze schowków - nie ten najbliżej drążka zmiany biegów, tylko kolejny. Na początku myślałem, że może po prostu zahaczam łokciem/rękawem/przedramieniem przy wrzucaniu dwójki, ale seria testów wykluczyła tę wersję. Czy ktoś z Was przerabiał już może taką sytuację? Da się w jakiś prosty sposób usztywnić jego zawias, czy jak jest już tak wyrobiony to trzeba wymienić całość albo z tym żyć? Ten bliżej drążka chodzi z większym oporem (co wcale nie oznacza, że ciężko) i opisany problem nie występuje.


pod spodem jest sprężynka która trzyma ten zawias. Sprężynka opiera się na kawałku plastiku który pewnie się wyłamał (jest bardzo cienki/słaby). musisz zdemontować osłonę tunelu i zajrzeć od spodu. Jezeli sprężynka się ześlizgnęła to trzeba ją zamocować i wszytko wróci do normy.
tutaj masz filmik o wymianie gumy lewarka. Na początku koleś pokazuje jak ściągnąć te plastiki.
https://youtu.be/JhpjaQAjjNw
ODPOWIEDZ