Hardtop - pierwszy raz miaty

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
asiamaster
Posty: 10
Rejestracja: 18 paź 2016, 22:32
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

23 kwie 2017, 22:46

Cześć! Chciałam kupić i zamontować hardtop do mojej NB, ale po przyjrzeniu się mocowaniom zdałam sobie sprawę, że:

1) Nie mam bocznych mocowań. I chociaż mogę je dostać wraz z HT, to w moich plastikach nie ma nawet otworu do gwintów do tych śrub, żeby je zamocować. Gdzieś czytałam, że w plastiku powinna być linia pokazująca gdzie powinno się ciąć, żeby się do nich dostać, ale ja jej raczej nie mam. Dziwne, prawda? Czy ktoś tak miał i sobie poradził?

2) Tylne mocowanie wymaga śruby frankensteina, której również nie mam - na samochodzie mam dwie takie same śruby, które mogę wykręcić i będę miała po prostu dwa gwinty na wierzchu. Wystarczy po prostu kupić te śruby frankensteina i wkręcić je w miejsce tych płaskich? Pytam, bo u chłopaka, od którego chcę kupić HT po zdjęciu nakrętki ta śruba wygląda, jakby wychodziła tak fabrycznie z karoserii. Rozumiem, że pewnie się po prostu zapiekła i normalnie powinno się dać ją wykręcić i byłoby jak u mnie?

Jak któreś z tych pytań jest głupie, to wybaczcie, ale byłam strasznie zdziwiona takimi różnicami w teoretycznie tych samych samochodach. Swoją drogą śmiesznie, że 17-letnie auto pierwszy raz w życiu zobaczy hardtop!
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

24 kwie 2017, 6:49

Z tylnymi mocowaniami jest dokładnie jak piszesz. Natomiast co do plastików - wbijaj się na spota warszawskiego i zobacz sobie jak to wyglada w innych Miatach. Obstawiam, że jest spora szansa, że dorwiesz kogoś z mocowaniami bocznymi do HT (a może nawet ktoś będzie chciał się plastikami zamienić, bo HT używać nie będzie, a mocowań nie zdejmuje, bo dziur nie chce mieć - jak nie, to na giełdzie zapytaj - może Ci się poszczęści).
Obrazek
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4678
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

24 kwie 2017, 8:41

Pod bocznymi plastikami są fabryczne otwory na śruby w blachach. A co do tych linii pokazujących jak wyciąć otwór w plastiku to może są od tyłu.
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
l0h-s
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2014, 23:40
Model: NB
Lokalizacja: Trójmiasto

23 sie 2017, 19:34

Planuję zakup hardtopa, narodziło mi się kilka pytań:
1) Czy zaczep widoczny na zdjęciu to jest właśnie boczny zaczep pod hardtopa i omija mnie zabawa z wycinaniem otworów?
Obrazek
2) Czy hardtopy do NA i NB niczym się nie różnią?
3) Czy ktoś oglądał może tego hardtopa - https://www.olx.pl/oferta/hardtop-mazda ... 2882cfb15b cena wydaje się rozsądna, ale ilość wyświetleń i to jak długo wisi nie napawają mnie optymizmem, a mam do gościa 300 km i nie chciałbym jechać na marne
4) Co mnie najbardziej zdziwiło i ucieszyło zarazem - można montować hardtop bez konieczności demontażu miękkiego dachu, fajna sprawa! :)
Awatar użytkownika
rachey
Posty: 786
Rejestracja: 21 lip 2013, 13:18
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Gliwice

23 sie 2017, 19:37

l0h-s pisze:Planuję zakup hardtopa, narodziło mi się kilka pytań:
1) Czy zaczep widoczny na zdjęciu to jest właśnie boczny zaczep pod hardtopa i omija mnie zabawa z wycinaniem otworów?
Obrazek
2) Czy hardtopy do NA i NB niczym się nie różnią?
3) Czy ktoś oglądał może tego hardtopa - https://www.olx.pl/oferta/hardtop-mazda ... 2882cfb15b cena wydaje się rozsądna, ale ilość wyświetleń i to jak długo wisi nie napawają mnie optymizmem, a mam do gościa 300 km i nie chciałbym jechać na marne
4) Co mnie najbardziej zdziwiło i ucieszyło zarazem - można montować hardtop bez konieczności demontażu miękkiego dachu, fajna sprawa! :)

1) Tak, to zaczep boczny
2) Wtyczką grzanej szyby, wymiary CHYBA te same, chociaż u mnie w NB dach z NA nieco świszczał (ale możliwe, że to kwestia uszczelek u mnie)
Soul Red NB- kiedy mózg mówi ND, ale portfel mówi NB
Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1173
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

23 sie 2017, 20:26

l0h-s pisze:3) Czy ktoś oglądał może tego hardtopa - https://www.olx.pl/oferta/hardtop-mazda ... 2882cfb15b cena wydaje się rozsądna, ale ilość wyświetleń i to jak długo wisi nie napawają mnie optymizmem, a mam do gościa 300 km i nie chciałbym jechać na marne


Ciężko ze zdjęć coś negatywnego wywróżyć ale od siebie dodam że o tej porze roku hardtopy słabo idą - to może być przyczyna długiego stażu ogłoszenia (sam się bujałem kilka miesięcy ze sprzedażą a miałem w dobrym stanie)
Awatar użytkownika
niemampojeciaa
Posty: 1430
Rejestracja: 14 lut 2010, 19:34
Model: Inny
Lokalizacja: East Lansing

23 sie 2017, 21:21

Ktoś kiedyś pisał na forum,że jak kupował hardtop w roadsterach to pierwszy słabo pasował dopiero drugi lub trzeci był idealny

Pozdrawiam
:)
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4678
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

23 sie 2017, 22:00

Hardtopy są takie same w NA i NB i można montować zamiennie. Jedyna różnica to ogrzewanie szyby w NB, którego nie ma w HT od NA. Co do kwestii, że jeden pasuje lepiej niż drugi to pewnie kwestia regulacji zaczepów.
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Awatar użytkownika
rachey
Posty: 786
Rejestracja: 21 lip 2013, 13:18
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Gliwice

23 sie 2017, 22:07

Fifkers pisze:Hardtopy są takie same w NA i NB i można montować zamiennie. Jedyna różnica to ogrzewanie szyby w NB, którego nie ma w HT od NA. Co do kwestii, że jeden pasuje lepiej niż drugi to pewnie kwestia regulacji zaczepów.

Były też grzane do NA- sam taki miałem i musiałem zmienić wtyczkę na tę z NB
Soul Red NB- kiedy mózg mówi ND, ale portfel mówi NB
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

23 sie 2017, 22:15

ten zdjęcia wygląda normalnie (poza dwiema rysami), cena też jest normalna. Jak CI pasuje kolorem to pojedź i zobacz. jeżeli to nie Twój kolor to poczekaj - znajdziesz inny. Hardtop w dobrym stanie kosztuje 2tys i generalnie ceny sie nie wahają (chyba że ktoś musi szybko sprzedać albo hardtop ma jakiś defekt) po prostu ogłoszenia wiszą dłużej.
DamianSzatan
Posty: 74
Rejestracja: 25 sie 2018, 22:58
Model: NA
Wersja: Standard
Lokalizacja: Radoszyce TKN / Grębenice EOP
Kontakt:

04 lis 2018, 20:58

Zakupilem za 300€. Mysle ze warto :D polakieruje i bedzie piknie.
HT z NB. Podgrzewanie szyby. Zastanawia mnie tylko czy mozna dostac sama uszczelke bo ta ma przetarcze przy szybie lewej. Do tego tak delikatnie sie go spina.
Załączniki
IMG-20181019-WA0039.jpeg
IMG-20181019-WA0039.jpeg (1.31 MiB) Przejrzano 675 razy
IMG-20181019-WA0041.jpeg
IMG-20181019-WA0041.jpeg (1.15 MiB) Przejrzano 675 razy
ODPOWIEDZ