Tania NB 1.8 do zabawy.

Pomoc w sprawdzeniu stanu technicznego samochodu.

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Jacooboo
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2016, 16:12
Model: Inny

18 maja 2016, 17:09

Cześć,
Jestem nowy na forum i mam nadzieję, że temat jest w dobrym miejscu (jeśli nie to proszę o przeniesienie). Jak wszystko pójdzie po mojej myśli to pewnie zostanę na dłużej :)

Zacznijmy od początku, chciałbym sobie kupić tanie auto do zabawy, bmk'i mi się nie za bardzo podobają ale mx-5 NB już jak najbardziej, znalazłem taką z Warszawy w kiepskim stanie lakierniczym. Wrzucam link do niej jakby ktoś był ciekawy.

http://otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-mx5-1-8-torsen-zarejestrowana-ID6ynsLW.html#5742500122

I tutaj pojawia się problem, nie za bardzo znam się na mechanice i nie wiem jakie czynności mógłbym wykonać na miejscu żeby wstępnie ocenić stan auta (nie chcę aby okazało się po tygodniu zabawy, że blok silnika pękł albo jakieś inne dziwne i kosztowne rzeczy się dzieją). Ostatecznie i tak bym gdzieś w Warszawie podjechał na stacje diagnostyczną żeby auto sprawdzili i zrobili przegląd żebym mógł wrócić na kołach. Poproszę o wszelkie rady związane z takim wstępnym przeglądem. Chyba, że ktoś z Łodzi albo Warszawy chciałby się ze mną przejechać za "zgrzewkę piwa".

Wydaje mi się, że powinienem sprawdzić, zimny start, stan paska rozrządu, tarcze i klocki, kolor dymu, stan sprzęgła.

A i ostatnia sprawa, gdyby udało mi się ją kupić to czy ktoś mam może jakiś dach z anglika albo rozbitka, znalazłem, że gdzieś uszyją za około 1450zł ale to już 1/3 wartości auta :P.

Pozdrawiam,
Jakub
sophisty
Donator
Donator
Posty: 1212
Rejestracja: 06 lut 2015, 8:08
Model: NB
Lokalizacja: Trójmiasto

19 maja 2016, 10:09

Temat zapewne zaraz wyląduje tam gdzie powinien bo ani się nie przywitałeś ani nie napisałeś tam gdzie należy ani nawet nie przeczytałeś pobieżnie forum bo gdybyś to zrobił uzyskałbyś odpowiedzi na Twoje pytania.

No ale skoro szukać Ci się nie chce....

Egzemplarz o którym piszesz jest omówiony w jakimś stopniu na forum i perełka to nie jest, z opisu wynika raczej, że jest mega zmęczony. Przebieg spory, silnik puszcza dymki, blacharka w stanie agonalnym. Plusy są takie, że posiada bilsteiny (teoretycznie według vin), torsen (o ile jeszcze działa) i silnik 1.8.

Jacooboo pisze:nie za bardzo znam się na mechanice i nie wiem jakie czynności mógłbym wykonać na miejscu żeby wstępnie ocenić stan auta (nie chcę aby okazało się po tygodniu zabawy, że blok silnika pękł albo jakieś inne dziwne i kosztowne rzeczy się dzieją

Mam nadzieję, że nie wierzysz w to, że kupując mx-5 za niecałe 4 tyś nie będziesz musiał włożyć kolejnych 10 tyś żeby jako tako to jeździło i wyglądało?

Reasumując jeśli masz do wydania 4 tyś zł i chcesz zakupić mx-5 to zdecydowanie zmień obiekt poszukiwań albo.....kup powyższy egzemplarz i lej paliwo dopóki auto będzie się poruszać.
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4595
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

19 maja 2016, 10:59

sophisty pisze:Mam nadzieję, że nie wierzysz w to, że kupując mx-5 za niecałe 4 tyś nie będziesz musiał włożyć kolejnych 10 tyś żeby jako tako to jeździło i wyglądało?

jesli kolega Jacooboo definiuje zabawe tak jak wiele osob jezdzacych w MMC to na doprowadzanie do ekstra wygladu nie warto tracic pieniedzy. Mozna kupic, połatać by sie nie zlozylo w pol i upalac :lol:

odnosnie ww. egz. problemem np. w pojechaniu gdziekolwiek moze byc brak przegladu.

W MXach generalnie nie ma jakis arcykosztownych usterek, no chyba ze bawimy sie w remont silnika, pelna blacharke z lakierem albo zapuszczone jest wszystko co w aucie sie znajduje. Wtedy nawet tanie fanty w ilosci duzej potrafia zrobic spora sume.
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
sophisty
Donator
Donator
Posty: 1212
Rejestracja: 06 lut 2015, 8:08
Model: NB
Lokalizacja: Trójmiasto

19 maja 2016, 11:08

Alex pisze:jesli kolega Jacooboo definiuje zabawe tak jak wiele osob jezdzacych w MMC to na doprowadzanie do ekstra wygladu nie warto tracic pieniedzy. Mozna kupic, połatać by sie nie zlozylo w pol i upalac


Zgadza się, stąd moje ostatnie zdanie by przysłowiowo lać paliwo i upalać bo moim subiektywnym zdaniem ten samochód do niczego innego się nie nadaje ;)
Jacooboo
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2016, 16:12
Model: Inny

19 maja 2016, 15:39

Okej, dzięki za odpowiedzi, przepraszam, że nie w tym dziale ale nie spodziewałem się w ogólnym, głównie techniczny przeglądałem.
Wiecie może co to za dymki albo w jakim są kolorze?
I co mogę zrobić z tym brakiem dachu, 2 parasolki kupić?
Wiecie może dlaczego nie ma przeglądu?
Macie może numer do tego gościa, bo ogłoszenie było chyba na 7 dni wystawione i się właśnie skończyło.
A to, że ruda otworzyła sieć bufetów "pod nadkolem" mi za bardzo nie przeszkadza w upalaniu itp., pewnie coś z tym zrobię ale nie jest to priorytetem.
Pozdrawiam
FNT
Donator
Donator
Posty: 121
Rejestracja: 15 paź 2013, 12:56
Model: NB FL
Wersja: Memories
Lokalizacja: Warszawa

19 maja 2016, 16:02

Hej, tu jest link do ogłoszenia.

http://olx.pl/oferta/mazda-mx-5-mx5-1-8 ... fA3df.html

Dzwoniłem wczoraj do gościa: [edited]

Dach możesz znaleźć jakiś używany, ale pytaj, czy nie cieknie:

http://olx.pl/oferta/dach-z-szyba-podgr ... 5254e36a2c

Nie ma przeglądu, bo gość już pewnie tym nie jeździ, a nie chciało mu się zapłacić 100 zł, jak miał plan Mazdę opchnąć. Raczej nie znaczy to, że samochód by przeglądu nie przeszedł. Ale nie znaczy też, że by przeszedł :)

Jeśli wybierzesz się oglądać, to zdaj relacje jak było, ja się wczoraj trochę napaliłem, ale chyba odpuszczę.

EDIT: sorry, nr telefonu wyślę na priv.
KonradPLN
Donator
Donator
Posty: 496
Rejestracja: 05 paź 2013, 13:06
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

19 maja 2016, 17:49

Szczerze wątpie że auto w takim stanie przejdzie legalny przegląd :) Ale wszystko jest do zrobienia także brak przeglądu w tym przypadku to nie sprawa kluczowa.

Nr do gościa 509 741 310
jqb
Donator
Donator
Posty: 1174
Rejestracja: 03 wrz 2012, 17:14
Model: Inny
Wersja: Ikarus ;)
Lokalizacja: Warszawa

19 maja 2016, 17:53

Jacooboo pisze:Wiecie może dlaczego nie ma przeglądu?
Macie może numer do tego gościa, bo ogłoszenie było chyba na 7 dni wystawione i się właśnie skończyło.
A to, że ruda otworzyła sieć bufetów "pod nadkolem" mi za bardzo nie przeszkadza w upalaniu itp., pewnie coś z tym zrobię ale nie jest to priorytetem.

Po zdjęciach widać, że ruda to nie tylko problem nadkoli, ale też wielu innych miejsc. Progów to tam pewnie nie ma. Stawiam że podłużnic też nie. Tu nie chodzi o estetykę, tylko o bezpieczeństwo.
ODPOWIEDZ