Naprawa Lakieru NB

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

konrad_dg
Posty: 151
Rejestracja: 15 maja 2015, 17:09
Model: NB FL
Lokalizacja: Łódź / Rzeszów / Dąbrowa Górnicza

10 maja 2016, 18:27

Hej,

Mam temat, który jest ciężki dla mnie, ale może dzięki waszemu doświadczeniu uda się rozwiązać.

W sobotę odnowiłem powłokę lakierniczą swojej mazdy, cały dzień ją pucowałem, odtłuszczałem i woskowałem.
Niestety zostawiłem samochód w nocy na parkingu i jakiś ćwierćmózg najwidoczniej pozazdrościł mi lśniącego lakieru.
Efekty wandalizmu przedstawiają zdjęcia...
Tragedia dla mnie straszna, bo o swój samochód dbam i wkładam dużo serca.

W związku z powyższym mam do poruszenia trzy wątki:
1. być może znacie jakąś metodę o której nie mam pojęcia która zniwelowała by zniszczenia (rysy głębokie więc wątpię, ale technologia idzie do przodu więc może nie jestem świadomy możliwości)
2. Miatowicze z Śląska i okolic, czy macie jakiegoś godnego polecenia lakiernika?
3. Koszt malowania prawie całego samochodu jest dosyć wysoki, więc może przy okazji zmienić kolor. Mam na myśli folię/plastidip. Jak myślicie, warto? Jakie macie doświadczenia? Jaki kolor?

Z góry dziękuję za pomoc i mam nadzieję, ze z tematem udało mi się trafić w dobry dział.
Załączniki
3.jpg
2 (2).jpg
1.jpg
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4677
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

10 maja 2016, 18:52

Ja pier$$%# :omgomg: Brak mi słów...
Ja pojechałbym do jakiegoś zakładu zajmującego się detailingiem i tam zapytał czy coś da się zrobić. Szkoda malować cały samochód z takiego powodu jeśli poza tymi rysami lakier masz bardzo ładny. O kosztach nie wspominając. Może część zejdzie polerką, a resztę jakimiś dobranymi pod odcień zaprawkami? Ciemne kolory są łatwiejsze do naprawy, bo nie widać różnic odcieni lakierów tak jak na jasnych.
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Awatar użytkownika
rachey
Posty: 786
Rejestracja: 21 lip 2013, 13:18
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Gliwice

10 maja 2016, 19:06

Jak chcesz sprawdzonego lakiernika w kato:
https://www.google.pl/maps/dir//50.2660 ... a=!3m1!1e3
Biskupski Marek: tel. 32 781 01 11

Trochę trzeba poczekać bo tam nie ma pośpiechu, ale u mnie bardzo ładnie wyszło mu dobieranie bordowej perły z miracle (którą 2 inne lakiernie spier... :roll: ).
Soul Red NB- kiedy mózg mówi ND, ale portfel mówi NB
Awatar użytkownika
Maciej76
Posty: 45
Rejestracja: 11 maja 2015, 21:32
Model: NB
Wersja: NARDI TORINO
Lokalizacja: Jarocin

10 maja 2016, 20:05

Cześć Konrad, q... masakra jakaś :( Nie macie monitoringu? Może ktoś coś widział ? Szukaj sprawcy bo tego nie naprawisz za drobne. Na mojej masce mam podobny kwiatek do białego i tylko lakierowanie wchodzi w rachubę. Jeśli zostaniesz przy tym kolorze to pewnie taniej cie wyjdzie bo odchodzą progi i wnęki. Co do plastidip to fajnie to wygląda ...tylko z daleka, koszt samej farby to ok 500 zł . Folia kto co lubi koszt samej folii ok 700 zł. Powodzenia Ci życzę

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
„Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty – dla szybkich kierowców”
(ś.p. Colin McRae)
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

10 maja 2016, 20:32

szukaj jakiejś firmy typu "smart repair" zazwyczaj da sie takie rzeczy punktowo zamalować tak żeby były prawie niewidoczne. Musisz tylko znaleźć profesjonalny zakład.

pytaj tutaj: http://kosmetykaaut.pl/index.php
Awatar użytkownika
luki_92_92
Donator
Donator
Posty: 1056
Rejestracja: 27 wrz 2014, 23:09
Model: NC
Wersja: PRHT '08 2.5
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

10 maja 2016, 20:45

Jak coś mogę ci polecić firmę detailingową znajomego, wiem że też naprawiają tam przeróżne takie szkody lakiernicze, to możesz podpytać.

Znajdziesz na facebooku pod hasłem "fabryka połysku - kosmetyka samochodowa Sosnowiec"
Obrazek
osemka
Donator
Donator
Posty: 140
Rejestracja: 10 wrz 2014, 7:53
Model: NB FL
Lokalizacja: Ruda Śląska

11 maja 2016, 9:26

Eh, powiem Ci ze swojego doświadczenia - wiem jak to boli. :roll: Człowiek dba jak tylko może, a ktoś z zazdrości odwala takie akcje....

Wprawdzie nie na mxie, ale też mam taką "przypadkową" rysę przez 3 elementy auta. Walczyłem z tym na różne sposoby, i nie wygrałem. Można co najwyżej zmniejszyć szkody, no chyba że lakierowanie auta...

Pierwsze co, to miejscowa polerka u lakiernika. To, co nie bylo zjechane do podkladu - zniklo.
Potem próbowałem sam, kupując kredke (niewiele to daje) i woski koloryzujące (już lepiej, ale efekt nie jest trwały).
Potem jeszcze samochód trafił na mini detailing - gość wypelnial ryse pędzelkiem z ledwie kilkoma wlosami. Efekt był niezadawalający, wg mnie jeszcze bardziej rzuca sie to w oczy. Dlatego nie polce Ci tego gościa.

Ostatecznie przyzwzczaiłem się do tego. Na szczęscie ryse mam od strony pasażera, także nie muszę tego codziennie oglądać.
Może przy następnym pełnym detailingu jeszcze trochę da się to usunąć.
DarekD
Posty: 83
Rejestracja: 28 sty 2015, 23:24
Model: NB FL
Wersja: 1,6 Unplugged
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

13 maja 2016, 9:12

:shock: nie wiem jaką trzeba być kur.wą żeby coś takiego zrobić. Współczuję.
Awatar użytkownika
HDM
Posty: 183
Rejestracja: 01 cze 2015, 8:57
Model: NC FL
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

13 maja 2016, 20:58

Spryskaj rysy woda, jezeli na mokro jej nie widac to da sie niektóre wyprowadzic papierem i polerka, albo przynajmniej czesc i troche to zamaskowac...Po zdjeciach trudno zobaczyc jak gleboko sa rysy... Jesli przez klar to tylko lakierowanie.. A temu bezmózgiemu klientowi co to zrobil nic tylko życzyć najgorszego -.-
Awatar użytkownika
meewosh
Posty: 1140
Rejestracja: 16 cze 2015, 20:52
Model: NA
Wersja: 1.8 '94
Lokalizacja: Ogrodzieniec

16 maja 2016, 8:08

HDM pisze:Spryskaj rysy woda, jezeli na mokro jej nie widac to da sie niektóre wyprowadzic papierem i polerka, albo przynajmniej czesc i troche to zamaskowac...Po zdjeciach trudno zobaczyc jak gleboko sa rysy... Jesli przez klar to tylko lakierowanie.. A temu bezmózgiemu klientowi co to zrobil nic tylko życzyć najgorszego -.-


Kilka rysek niby do białego u mnie zeszło po papierze wodnym 2000-2500, potem pasta i nie ma śladu prawie. warto spróbować.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Było sobie NB ... viewtopic.php?f=22&t=17700&hilit=meewosh

Jest sobie NA ... viewtopic.php?f=22&t=25585&p=450826&hilit=meewosh#p450826
ODPOWIEDZ